taliban-678x381afghanistan
1.8.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Tlumočníčci

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Už delší dobu kolem toho šlapeme, takže to dneska probereme… To přesídlení afghánských překladatelů, kteří pomáhali našim čackým vojákům, aby jejich řeči míru bylo dobře rozumět a teď jim od Tálibánu hrozí smrt nebo tak něco, protože jsme tam sice vyhráli, ale ve skutečnosti vyhrál Tálibán a ti vousáči v sandálích s kalašnikovem považují ty překladatele za kolaboranty… Pochopil jsem to správně? 

Probleskla nějaká zpráva, že jde o celkem 500 překladatelů, ale teď nevím, jestli jsou to jen oni sami, nebo rovnou i celé jejich rodiny i s překladatelkami a překladačaty. 

Vidíte, a evropskou kvótu na běžence máme skoro splněnou, protože se určitě pak najde nějaký program na slučování rodin nebo tak něco a za chvíli z těch pěti set lidí budou dva tisíce ani nemrknem a nic se o tom nedozvíme. 

Heleďte, já k tomu chci říct jednu věc… Já si fakt myslím, že Česká republika má skutečně morální povinnost postarat se o ty lidi, které tam zlanařili a teď by opravdu bylo mimo jakoukoliv normu lidskosti je prostě předhodit nepříteli. Sorry jako, lidi u nás doma vás nechtějí a my tam máme hentů demogracyji a když vás nechtějí tak máte smůlu a budiž vám Tálibán milostivý. 

Na druhou stranu… to nebyla naše válka. Minimálně moje osobní nebyla a většiny lidí tady na Kydech také ne. Od začátku jsme se stavěli proti účasti naší potravy pod děla tam v Hindukůši. Takže postarat by se měli ti, kteří tohle spunktovali. Každému afghánskému vojákovi jednoho překladatele domů. Dostali za to dost peněz, překladatele potřebovali, hezkých pár tisíc se jich tam protočilo, takže ať si je vezmou domů do těch baráčků, které si za účast v misi postavili. Ať vidí, že to není žádná prdel přinášet mír Paštunům.  

Ještě bych k tomu měl pár dalších poznámek… 

1. Mohl by mi prosím někdo z generálního štábu říct, jestli nebudeme muset brzy přesídlit i nějaké ty překladatele z Mali? Tam totiž také provozujeme vítězné tažení se stejným scénářem jako v Afghánu. Kde ještě máme naše vojáčky? Abychom tu brzy neměli celá města prlná překladatelů.

2. Až tady ty vousaté tlumočníčky budeme mít, doufám, že všichni umí česky, když teda překládali… Abychom nezjistili, že žádnou světovou řeč neumějí a překládali tak nějak rukama nohama. Abychom nezjistili, že to nejsou chudáci překladatelé, ale normální udavači místních patriotů, jejichž úkol byl vyhledávat ostřížím zrakem případné příznivce Tálibánu, ty pak nechali eliminovat a přivlastnili si jejich majetek. Já jsem to sice už nezažil, ale knížky o okupaci jsem četl…  Tak abychom nezjistili, že tu místo překladatelů máme úplně normální přisluhovače a marodéry. 

3. Doporučuju tento termín našim politickým neziskovkám v americkém, neoliberálním a neomarxistickém žoldu. Tohle by se jim mohlo líbit. Nepřesídlujeme žádné uprchlíky, ale samé překladatele.. .

Víte že ty tlumočníky vlastně docela lituju? Představte si to.., budou jak američtí vojáci, co se vraceli z Vietnamu. Přistěhují se do země, kde budou jak bílé vrány. Všude budou vidět, většina lidí si před nimi uplivne a ti, co se jim ve svatém nadšení pokusí pomoci, ti to udělají velmi nevybíravě… Víte proč většina těch afghánských vojáků začala střílet po svých amerických instruktorech? Protože ti se k nim snažili chovat jako ke svým. Ptali se jich na zdraví, na rodinu, na ženu, na děti a nevěděli, že v Afghanistánu je rodina haram – nemluví se o ní. Vyzvídání je netaktní.  Američtí isntruktoři se snažili být milí a místo toho Afghánce uráželi každým slovem. 

Teď si představte nějaké ty mladé krásné a chytré v nějaké pěkné neziskovce, co budou integrovat Paštuny do české společnosti plné vepřového, alkoholu, sádla a neznabožství. Tihle integrátoři do toho samozřejmě půjdou se svatým nadšením, ale nepřečtou si jedinou knížku. Takže z nich budou brzy dezintegrátoři. Pár ubodaných neziskovkářů… to se asi podaří docela brzy. A s nimi i nějaké ty uklízečky a údržbáři, co za nic nemohou. 

Tož počítejte se mnou… chudák tlumočníček přijede do země plné okamurovců. Pokud nezačne chlastat, kouřit, žrát vepřové a nepřestane chodit do mešity, tak si před ním každý jen uplivne. Každou chvíli na něj někdo zavolá policii. Všem bude podezřelý… i těm policajtům. Ať se v okolí stane cokoliv, první půjdou pro něj. Jeho dětem se budou ve škole posmívat. Holky se budou muset učit dohromady s klukama.  Tohle oni prostě nedají… 

Čili závěrem…  ať se těch tlumočníčků přesídlí kolik chtějí, většina z nich  do roka o do dne zdrhne do Německa. Ti ostatní budou stále naštvanější, až udělají nějakou blbost a přestěhují se do vězení. Možná při tom pozabíjejí pár místních, takže po nich všichni půjdou ještě víc. A každý tlumočníček přidá Okamurovi jedno procento. Pokud jich přivezou 500, tak Tomio příští volby prostě vyhraje a nebude muset nic dělat. 

Jo a protože vždycky se alespoň trochu něco podaří, takže bych si myslel, že tu budeme mít jednu integrovanou afghánskou rodinu, která islám opustí, začne se ládovat vepřovým a kořalkou a jejich holky budou mít krásné oči a havraní vlasy. 

Takže je přivezte… je nejvyšší čas, abyste prohráli volby. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 671 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
137 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)