pandemic-4933793SPOLVIR
7.10.2020
Kategorie: Společnost

Tlak se zvyšuje, ekonomika padá…

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝJe po krajských a senátních volbách a utahování šroubů pokračuje. Plukovník Prymula si spletl Českou republiku s buzerákem a vrátil se tak do doby, kdy jeho uvažování bylo spojeno s tvrdým vojenským řádem. Bohužel si neuvědomuje, že armádu již opustil a chová se tak k prostým občanům a civilistům, kteří mu nejsou nijak podřízení. Tady je ministrem, kterým je sice důsledkem výsledku voleb, které kdysi vyhrálo ANO, ale nikoliv velitelem. Jen mu to asi někdo zapomněl říct.

Ministerstvo zdravotnictví rozeslalo nemocnicím, lékařům a zdravotnickému personálu dopis, kterým je nabádá ke spolupráci a snaží se umlčet kritiky praktik hodných doby okupace. Aspoň tak to vyznívá z posledních informací. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Někteří zdravotníci začali vypisovat příběhy o tragické situaci v jejich nemocnicích, obracet začali i známé osobnosti, například ředitel motolské nemocnice Mudr. Ludvík. Další se částečně stáhnuli, dokonce i buřička viroložka Peková je důsledně umlčována pod hrozbou soudního procesu spojeného s jistou událostí v dávné minulosti. Pokud Vám to připomíná dobu, na kterou se většina lidí snaží zapomenout, pak se nemýlíte. Tápajících lidí přibývá, mezi vyděšené se přidávají další, ortodoxní strašáci mají v rukách důkazy, byť pochybné.

Média tak nadále chrlí červená čísla a striktně dodržují taktiku míchat jablka s hruškami. Naprosto odmítají brát v potaz všechna fakta. Na jedné straně nám dodávají grafy, křivky a čísla, která mají ukázat šířící se epidemii v obrovském rozsahu, tvrdí, že úmrtnost stoupá a zbrojí proti každému, kdo se odmítá bezelstně podrobit diktátu peněz a moci. Ignorují skutečnosti, kterými jsou následující data.

Smrt s covidem a na covid je zásadní rozdíl. Mít v sobě koronavirus ještě neznamená, že někdo na něj umřel. Máme v sobě plno dalších virů, se kterými se umírá, přesto nejsou nikde tato úmrtí zaznamenávána. Je to stejné, jako kdybyste zemřeli následkem úrazu, ale přitom jste měli v sobě rakovinu. Když spadnete ze skály, je za důvod smrti označeno smrtelné zranění neslučitelné se životem a nikoliv rakovina. U covidu tomu tak není, ten je vždy přítomen.
Být infikován koronavirem neznamená být nemocen, navíc smrtelně. Je to vir podobný chřipkovému. Chřipka má různé průběhy a opravdu v určitých konstelacích zabíjí. Nebezpečná je pro určité skupiny lidí. Přesto ji nikdo nijak zvláště neřeší a očkování proti ní je často neúčinné. Koronavir je na tom obdobně s tím rozdílem, že na rozdíl od chřipky má procentuálně menší počet závažných průběhů. To i přes mediální masáž.

Počet testování se rapidně zvýšil, ovšem testy samotné jsou velmi neobjektivní a nedokážou určit mnoho variant a možností, které přítomnost covidu v těle ovlivňují. Výsledky jsou tak de facto vylhané.

Ignoruje se počet vyléčených, není nikde statisticky zpracovaný, pouze se vytahují křivky nakažených, které však o ničem nevypovídají. Plné nemocnice jsou při českému zvyku brát si nemocenskou vcelku relevantním pojmem, řadě lidí následná karanténa vyhovuje

Dalo by se pokračovat dále, ale nemá to smysl. Vycházejme úplně z jiné reality. Z covidu se stal byznys. Prymula má po několika předešlých excesech souvisejících s ekonomickou kriminalitou všechny předpoklady být Babišovou pravou rukou. Už jen nominace tohoto člověka do vedení Ministerstva zdravotnictví je výsměchem. Tunelování nemocnice, kterou explukovník vedl a přihrávání výnosných kšeftů dceři, pročež byl odvolán, je důvodem k jeho odchodu z veřejné správy. Opak se stal pravdou a Prymula sedí jako žába na prameni. Je u zdrojů peněz a s těmi on rád pracuje. Čím větší strach a hysterii vyvolá, tím větší má on sám a jeho šéf zisky. Takže běsnění bude pokračovat ve zvyšujícím se tlaku bez ohledu na ostatní.

Mezitím čeští občané už pociťují dopady. Podnikatelská sféra mele z posledního. Kdo se v ní pohybuje, ten ví, že nejde jen o cestovní ruch, gastronomii a obchod. Pád jedné oblasti ovlivňuje ty ostatní. Finanční nedostatečnost pociťují další. Stojí autobusy, taxíky, tím pádem servisy, poklesly prodeje autodílů, olejů, pohonných hmot. Zastavily se stavební práce pro majitele čerpacích stanic, ale samozřejmě i jinde. Nejde o to, že není co stavět, ale prostě došly peníze na úhrady za vykonanou práci. Platební morálka koncernů Metrostav, Skanska, Eurovia byla vždy záměrně mizerná, teď se tlačí ještě více na subdodavatele a platby se zpožďují či jsou požadovány razantní slevy. Vyprázdnily se ubytovny. Na gastronomii je navázáno plno dalších oborů. Zábavní průmysl skomírá, stejně tak sportovní kluby všech stupňů, s tím je spojená reklamní činnost. Odvětví, které by tento kolaps přežily bez úhony, je minimum, to i přes vzestup některých forem služeb. Jestliže Prymula vyjde z koronakrize jako mnohonásobný miliardář, Babiš též zbohatne, pak ¾ národa padnou na kolena a většina z něj už se na nohy zpět nepostaví. Pomoc od bankovního sektoru nečekejte, v těžkých dobách banky startují velké zisky zúročené v budoucnosti. A to ještě zdaleka nejsme na úplném dně, to horší teprve přijde.

Výhled do budoucnosti není dobrý. Vakcinace bude protlačena za každou cenu, protože lidé budou na pokraji hladu a bídy. Bude jim slíben návrat do předešlé doby, ovšem výměnou za určitou cenu a podrobení se. Covid se stal nástrojem k získání nejen finančního profitu, ale především nadvlády. Propad ekonomiky je šílený. Na lidech nikomu tady nezáleží. Bohatí budou bohatší. Chudí zůstanou chudí, jen jich bude mnohem více. A pokud se ovce nevzepřou, což nemají v povaze, máme tu návrat nové formy totality. Ostatně chování EU a EK je toho už nějakou dobu důkazem.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 940 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)