ISLAMMOTLIDBA
16.10.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Tlačení na pilu

Sdílejte článek:

YNGVAR BRENNA

Včera nedlouho po 18 hod. zaútočil na lidi v centru města Kongsbergu lukem a šípy (někde se ovšem uvádí, že střílel z kuše) a ještě k tomu nožem. Celkem bylo nasazeno dokonce 22 policejních hlídek. Další byli na cestě k místu činu, ovšem nestihly dorazit, než došlo k zadržení pachatele, ovšem ke všem obětem došlo až poté, co dorazila policie.

Proč to trvalo tak dlouho, proč se více nechvátalo? Podle spekulací se opakuje selhání a neschopnost norské policie podobně jako po činech Anderse Behringa Breivika před více než deseti lety. Zpočátku kladl odpor a snažil se utéct. Zavražděny byly čtyři ženy a jeden muž. K tomu byly tři zranění, z nichž jeden byl policista, jenž na pachatele narazil ve svém volném čase náhodou. Všichni jsou ve věku od 50 do 70 let. K činům se pachatel doznal. Nelze vyloučit, že motivem bylo provést teroristický útok. Policie prověřuje, zda je členem nějaké zločinecké sítě/organizace.

Na většině zpravodajských serverech se uvádělo, že jde o 37letého dánského občana, jenž se ovšem narodil a žije celý život v Norsku. Než nedávno přestoupil k islámu, byl dlouho bez zaměstnání a odsouzen za krádež a za nákup a kouření hašiše. Může jít o nepříčetného člověka. Byl mu uložen zákaz navštěvovat dva své blízké poté, co jednomu z nich vyhrožoval zabitím. Na policii se již někdo několikrát obrátil z obav o radikalizaci dotyčného.

Než to bylo zveřejněno, tak se ne bezdůvodně uvažovalo o tom, že pachatel je cizinec. Společné pro poslední vlnu útoků v Norsku je totiž to, že pachatelé byli přistěhovalci. Oslo má za sedm týdnů sedm zastřelených/postřelených a jak tam, tak v Bergenu migranti zaútočili na zaměstnance poboček norské sociálky, dále byly dětmi migrantů oloupeny „bílé“ děti: máloco připomíná kdysi klidnou zemi. Nikdy Norsko nemělo podobné poměry. Žádné klany, „kultury cti“, kde se „musí“ čest hájit a obnovovat násilím a vyloučené, uzavřené komunity, nikdo děti neolupoval s prvky ponižování a dominance, auta nebyla zapalována úmyslně.

Situace čím dále více přerůstá přes hlavu valné části obyvatel a tlak na odklon od dosavadní migrační politiky vyrůstá zezdola. Často, jako v případě mladistvých původem z Albánie tento týden odsouzených směšně nízkým trestem za únos, útoky, znásilňování a trýznění 14letého etnického Nora, se jedná o zaběhnutý vzor: vždy útočí v skupinách zbaběle mnozí proti jednomu. Jako vrány. Žádní orli mezi nimi nejsou. Hodnoty a chování k druhým se nezmění ani tehdy, když někdo opustí svou zemi a kdekdy ani u potomků 2., 3. a dalších generací.

Útok v Kongsbergu ukázal, že náboženství není jako pohnutka a hnací síla bezpředmětná, nýbrž je třeba ho vést v patrnosti jako potenciální hrozbu, a to v Norsku, podobně jako v mnoha dalších evropských zemích. Předmětný útok nebyl v Norsku zdaleka prvním tak, jak byl vyvoláván dojem, že byl. V severské zemi, podobně jako v těch dalších došlo k četným útokům muslimů na nemuslimy, aniž se o tom masmédia specificky zmiňovala, a to i proto, že vždy šlo o 1 – 3 oběti a ne desítky a pár stovek tak, jako v dalších zemích po Evropě i mimo ni. K tomu je ovšem třeba přičíst všechny ty, kteří jezdili do muslimského světa bojovat za Islámský stát a další extrémisty a financovali je z Norska. Ještě zbývá, aby zástupci mešit odsuzovali ohavný čin proto, aby dávali najevo, že jim jde prostřednictvím masmédiím stejně tolik o muslimský teror jako o ten politicky extremistický. Anebo aby Norové stejně jako tenkrát před více než deseti lety vytvářeli průvody s růžemi a zapalovali svíčky.

Mezitím si stihly všechny hlavní zpravodajské servery uzavřít možnost čtenářům komentovat pod články k tématu předmětného útoku. To údajně proto, že bylo několik osob předčasně mylně označováno za pachatelé a jejich jména se stihla šířit po sociálních sítích a dokonce v zahraničních masmédiích. Místo, aby vedli diskuse, tak raději útočí či ze svých médií vylučují a snaží se tím umlčovat posly, to je jejich příspěvek k osvícené demokracii. Ani jim nejde o vědomosti o islámu. Vždy se ptám, jaké knihy o islámu, proroku Mohamedovi a muslimech kdo četl a výsledek bývá neutěšený, otřesný. Novináři ani politici ani běžný nemuslim nejsou ohledně tohoto tématu zrovna sečtelí. Drtivá většina je pouhým dotazem na toto natolik zaskočena, že to zůstane u toho, že nemají slov.Nevědomost je jejich odpovědí na pravdu, jenže nevědomost neomlouvá, a hlavně ne v době, kdy Islám v Norsku a velké části Evropě nabývá na síle, jakou nikdy před tím neměl.

Ovšem se najdou i tací, jež se nerozpakují ve svých komentářích zmiňovat pro ostatní „nezminitelného“ Breivika. Ač byl podle mnohých politicky neuvědomělý, norská masmédia dosud vždy dělala velkou pointu z toho, kam dle jejich soudu patřil Breivik politicky a snažila se ho škatulkovat tím, že vrhala vinu za útoky na konkrétní stranu a její rétoriku. Současně má řada komentujících za to, že nazývat věci pravými jmény, na čemž strana preferenčně vydělávala a na čím si stavěla svou identitu, rozhojní skepsi až nenávist vůči muslimům, přitom opakem může být pravdou: umlčování statisticky doložených, objektivních faktů o islámu a muslimech a temných následcích pro Norsko rozohní i jinak střídmé a rozvážné Nory a přiživuje dystopickou paranoiu radikalizovaných na obou stran.

Dalším společným jmenovatelem mnoha útoků bylo selhání psychiatrie, ovšem prý nejde tím omlouvat ani jako jedním z následků uzávěry Norska během koronaobdobí. Pro některé se z moralizující hyperkorektnosti takřka stalo koníčkem omlouvat, bagatelizovat, zlehčovat a znevažovat: ve výsledku jde o zbavování viny skutečných viníků, a dokonce ospravedlňování útoků na západní společnosti a kultury proto, že prý toho chudým, neosvíceným, nepochopeným lidem Středního východu a severní Afriky dlužíme moc a moc, tolik, že i kdybychom se rozkrájeli, tak by to stejně nikdy nestačilo a je na místě, abychom kvůli tomu obětovali své bezpečí, pohodlí, blahobyt.

Někdy, anebo povětšinou, je příčinou útoků souhra více i nesourodých činitelů. Na některé „zralé na blázinec“ se nikdy nepřijde, další se odmítají nechat vyšetřovat a léčit, další neprospívá vyšetřování a léčba a k tomu je řada případů „na vážkách“. Některé případy se schovávají mezi „zbožnými“, kde může být výstřední chování snáze přijímáno jako „akceptovatelné“.

Ani v Norsku nikdo není navždy v zaručeném bezpečí a čím nesourodější a roztříštěnější země bude, tím se ono nebezpečí posune stále blíže. Jonas Gahr Støre, nastupující premiér, který zrovna v těchto dnech střídá Ernu Solbergovou, dosavadní premiérku, se nechal slyšet, že i včerejší útok patří ke všednímu dni. Mnozí si to vykládají tak, jako kdyby šlo o jev, na který si mají Norové zvyknout tak, jako si na něj „museli“ zvyknout a trpět Francouzi, Němci, Britové a další. Toto je jen začátek, předehra, to hlavní nás teprve čeká. Neboť na pilu se tlačí ze všech stran: chtějí odstranit základ i obvodové zdi a přitom doufají, že zůstane střecha.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 641 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)