euro_titanic
17.9.2021
Kategorie: Společnost

Titanic a tanec na palubě

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝJe s podivem, jak málo lidí si uvědomuje, co vše se děje. Jako by otupěli a na upozornění na blížící se rozklad společnosti a její posun nahlíží jako na konspirace. Přitom indicií k uvědomění si velmi blízkých a naprosto zásadních změn je skutečně mnoho. Vždyť už ani média a elity nemlží a naprosto otevřeně přiznávají, že to bude bolestivé. Lidi to nezajímá, žijí ode dne ke dni a vůbec si neuvědomují, že už za dva tři roky bude vše jinak. Tedy pokud budeme nadále ohýbat hřbet a nastavovat ho dalším ranám.

Covid nastartoval převrat v našich životech daleko dříve a úspěšněji, než elity čekaly. Uniklý vir skutečně možná nebyl vypuštěný, protože zastihnul politiky nepřipravené. Úpravy zákonů probíhaly za běhu a často to skřípalo. Nicméně využití situace k rychlejšímu přechodu k Velkému resetu nelze přehlédnout. Evropská unie, respektive její čelní představitelé uchopili současný stav a díky neschopnosti lidí vzepřít se jejich diktátu mohli pokročit k zběsilému tempu směřujícímu k totální diktatuře. Možná jsou sami překvapeni snadností této činnosti.

Prostým Evropanům toho moc nedochází. Přehlíží určité souvislosti. Třeba automobilový průmysl momentálně trpí nedostatkem čipů vyráběných v Asii. Automobilky buď stojí, nebo vyrábí nekompletní auta. A když už některá zkompletují, pak ty dražší verze a samozřejmě….elektromobily. Tím pádem továrny do roku 2025 opustí méně vozidel určených nižší a střední vrstvě a po něm už budou auta tak drahá, že si je zdaleka ne každý pořídí. Mezitím stoupne cena elektrické energie do nebeských výšin a asi tak stejně bude také pro mnohé nedostupná. Mobilita obyvatel vcelku přirozeně poklesne a naivní představa, že zůstanou aspoň elektroauta a elektrokola, vezme za své. Ani jedno nebude čím dobíjet, ceny budou vysoké a lidé zblblí propagandou rychle zapomenou, jaké to bylo mít v garáži auto a s ním velký rádius pohybu.

Neradujte se, říkáte li si, že dojezdíte tím, co máte. Z cen paliv padnete na záda a také se Vám nebude chtít platit vysoké daně, které zelené mozky na spalovací motory uvalí. Ale Vám je to jedno, s tím přeci nejde nic dělat, tak co se stresovat. Zatím to jde. Víte, že na světových burzách už je elektřina až 6x dražší než předloni? Ta si spočítejte současnou spotřebu Vaší domácnosti, vynásobte to 6ti a jděte si hledat s provazem v ruce nějakou kvalitní větev. A pokud jste závislí na zaměstnání v automobilovém průmyslu, což je náš každý desátý spoluobčan, pak si ten les jistě dokážete představit.

Další raketový vzestup cen zaznamenáváme u potravin. Všechna opatření, omezení a ekoaktivity současné mafie v Evropské unii vedou k snižování zemědělských výnosů v oblasti toho, co lze sníst. Včetně masa. Takže za pár let budete biftek vyvažovat zlatem. Starší generace si jistě vzpomíná na honičku za vepřovými ocásky a fronty před nuceným výsekem, kde se dalo maso občas sehnat. Teď už maso i u nás nedostanou studenti v některých školách, případně na menzách stojí takovou ,,raketu“, že nám to dává připomenout na chudobu středověkých absolventů vysokých učení. Pokud jde o ovoce a zeleninu, z naprosto nepochopitelných důvodů se vše dováží a naše se zahrabává. Drží se jen vinice, protože jejich produkty se dají vypít a slouží k zahnání chmurných myšlenek. Takže nebudeme jezdit, cestovat, jíst, co tedy budeme dělat dále?

Řeknete si, že nevadí, máme domy, bazény, zahrady. Možná si to neuvědomujete, ale existují daně, které politici tak rádi inkasují. A čím je stát více v koncích, tím usilovněji se snaží navýšit. Sahat se musí tam, kde něco je. Nemovitosti si každý váží a nechce o ni přijít. Takže je otázkou času, kdy dojde k natolik razantnímu navýšení, že se rodiny budou opět sestehovávat, aby dům uživili. Bazén? Spočítejte si jeho režii, vezměte šestinásobek ceny elektrické energie a také komplikace s napouštěním, ohřevem a čerpadlem filtrace, stoupnou i pořizovací náklady, a možná budete radši na suchu. A po zaplacení daní ještě více.

Takže už nejezdíme, necestujeme, nejíme a nebydlíme tak, jak jsme byli zvyklí a bylo to pro nás přirozené. Zbývá kultura. Jenže na tu budete moct jít jen tehdy, když budete mít očkovací průkaz v pořádku a neseberou Vám sociální kredit. Co to je? To je odměna za to, že jako věrný psík posloucháte příkazy elit. Když ne, kultura a sport také nebudou. Samozřejmě počítejte s tím, že Vám nepomohou ani peníze, protože ty skončí a nahradí je karty. Varovali jsme vás, abyste je nepoužívali a prosadili si hotovost. Nebylo to pohodlné, takže teď stačí jedno kliknutí v počítači a bude vám odebrána možnost cokoliv zaplatit. Amen. Pořád nic? Pak je marné něco říkat. Zůstat v EU je sebevražda. Kdo to nevidí, nic nepochopil.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 825 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
155 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)