merkelberlin
5.3.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Tisíce demonstrantů v sobotu v Berlíně: Merkelová musí pryč!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

REC/FE

Již po páté, přesně po roce, svolala iniciativa „Wir für Berlin & Wir für Deutschland“  (My pro Berlín & My pro Německo) demonstraci „Merkel muss weg“ zaměřenou proti politice Angely Merkelové a Evropské Unie. Na náměstí Washingtonplatz před budovou Hlavního nádraží se sešlo několik tisícovek lidí. Hned na začátku demonstrace vyvolali reportéři zhruba pěti korporátních médií provokaci, kterou musela řešit policie. Po ukončení proslovů se v odpoledních hodinách vydal průvod do centra Berlína na Alexanderplatz. Po celou dobu průvodu jinak poklidný průběh narušovali příznivci radikální levice a politické strany Die Linke, která finančně podporuje hnutí Antifa. 

Provokace novinářů korporátních (mainstreamových) médií

Zhruba deset minut před patnáctou hodinou se mezi odpůrci politiky Angely Merkelové na Washingtonplatz náhle objevil mluvčí krajní levice obklopen novináři a kameramany korporátních médií. Účastníci demonstrace „vyslance“ levicových radikálů nenapadali, za to slovně dali přítomným novinářům najevo, že se jim tato provokace nelíbí. Novináře hlasitými pokřiky označovali za „prolhaná média“ a pokoušeli se je vytlačit z místa shromáždění. Po několika minutách na místo dorazili příslušníci policie, kteří novináře vyzvali k opuštění daného prostoru. Jak jsme se po incidentu od očitých svědků dozvěděli, tuto provokaci mají na svědomí mainstreamová média, jaká přesně se nám ale zjistit nepodařilo.

„Ve vídeňské věznici byla nedávno postavena mešita“, zaznělo z pódia

U řečnického pultu se vystřídalo několik řečníků, mezi nimi například švýcarský politik Ignaz Bearth nebo aktivistka Julia, která na demonstraci vystoupila již potřetí. Ignaz Bearth znovu vyzval lidi, aby se postavili proti provokacím vůči Rusku a zdůraznil, že je pro bezpečnost udržení míru v Evropě nezbytně nutné udržet si s Ruskem dobré diplomatické a obchodní vztahy. Na demonstraci poprvé vystoupila i mladá aktivistka z Vídně Nina, která popisovala závažnou bezpečnostní situaci v hlavním městě Rakouska ve spojitosti s ilegálními imigranty. Ve svém projevu také řekla, že vídeňská věznice nechala pro vězně postavit mešitu, protože kolem padesáti procent vězňů jsou muslimové.

„Německo stojí za ho**no, vy jste toho důkazem“, křičeli na demonstranty mladí levičáci

Krátce po šestnácté hodině se průvod čítající mezi 3000 – 4000 účastníků vydal od Hlavního nádraží do centra Berlína. Přívrženci radikální levice se bočními ulicemi snažili dostat co nejblíže k průvodu a narušovat jej. Cestu jim zahradili policejní těžkooděnci. Na několika místech, zejména v užších ulicích, po demonstrantech házeli příznivci imigrační politiky Angely Merkelové různé, nikoliv však nebezpečné předměty. Nejčastěji se jednalo o papírové letáky s úrážlivou tématikou vůči demonstrantům, nebo nafukovací balonky naplněné vodou. Zhruba v půli cesty se průvod na několik málo minut zastavil, protože cestu blokovala Antifa. Za plotem vedle chodníku jsme si na staveništi všimli dvou přívrženců radikálních Salafistů, kteří si účastníky pochodu fotografovali. Levicoví radikálové na demonstranty během průvodu pokřikovali nejen nenávistná hesla směřujícím k demonstrantům, ale i k Německu jako takovému.

Důchodci, rodiny s dětmi, ale i stoupenci sexuálních menšin

Sobotní demonstrace „Merkel muss weg“ byla v několika věcech odlišná od předchozích demonstrací. Počet účastníků byl zhruba dvoj – až trojnásobný oproti předešlé demonstraci. Tentokrát se na demonstraci dostavili nejen příznivci různých aktivistických skupin, ale bylo zde vidět i mnoho občanů v důchodovém věku, několik rodin s dětmi, ale také početnou skupinu homosexuálů a dokonce jsme v pochodu narazili i na jednoho transvestitu. Do průvodu se přidávali i občané během pochodu. Z toho lze pouze usuzovat, že strach před radikálním islámem a muslimskými ilegálními imigranty začíná možná ve společnosti převyšovat strach z „neonácků“. Krátce po 18:00 hodině se na náměstí Alexanderplatz po zpěvu německé hymny průvod za asistence policie v poklidu rozešel. Další demonstrace je v Berlíně naplánována na 6. května 2017.

ZDROJ: Zdeněk Chytra, Michal Hrubý a Radka Hladíková

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 4 350,00 Kč
Vybráno 12.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.