wellness-285587_1280
28.5.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Tipy, jak využít společný čas v Praze místo dovolené

Sdílejte článek:

Přemýšlíte, jak budete v letošním roce trávit volný čas? Co budete dělat, když je cestování vlivem pandemie značně ztížené? Odpovědi leží jen kousek od vás. V článku najdete pořádnou inspiraci, co vše se dá dělat v naší krásné zemi. Na své si přijdou milovníci odpočinku, luxusu a rozmazlování i dobrodružnější jedinci, kteří hledají vzrušení a objevování nových věcí. 

Dovolená pro páry v období po pandemii

Dopřát si celý víkend v klidu a na dovolené je často až příliš velkým luxusem. V rámci neustálého pracovního vytížení po nasazení akčnějšího tempa za účelem smazat ztráty může být vyhrazení většího množství volného času skutečně problém. Ale relaxovat se dá i na pár hodin a přesto může jít o nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat ještě dlouho poté. 

Řeč je o hodinových hotelech. Ty nabízí maximální pohodlí a skutečný luxus, který si vychutnáte i během návštěvy trvající jen pár hodin. Příkladem může být Secret Spa – Hodinový hotel Praha 2. A jak si takový hotel představit? Čeká zde nově zrekonstruované luxusně zařízené apartmá s finskou saunou a vířivkou s vodní masáží. Po celou dobu si tak užíváte výjimečný zážitek v podobě privátního wellness. Vychutnáváte si šampaňské a užíváte si vzájemnou přítomnost. Zkrátka na několik hodin zapomenete na svět okolo a naplno si vychutnáte tu pravou a nefalšovanou relaxaci. 

Taková odpočinková dovolená vás nejenom nabije novou energií díky soukromému wellness, kdy si můžete po dobu celého pobytu neomezeně užívat vířivku či saunu, ale zároveň si užijete i romantické chvíle se svým partnerem. Zajímavou zkušeností jsou párové relaxační masáže nebo smyslná masáž Tantra. Hodinový hotel tak představuje způsob, jak ve vztahu zažehnout novou jiskru. Pokoj je totiž zařízne luxusně s jemně provokujícími prvky. 

Kde najdete ubytování Secret Spa?

Chcete vyzkoušet hodinový hotel? Přijďte do Secret Spa přímo v centru Prahy jen pouhé 2 minuty chůze od zastávky metra I. P. Pavlova. Rezervace jsou možné přes internet online, s pomocí e-mailu nebo telefonicky. Platit se dá hotové i kartou. Pobyt v hodinovém hotelu představuje také originální dárek, takže se dá pořídit i ve formě dárkového poukazu. Díky tomu nabízí výbornou inspiraci pro dárek k výročí, k narozeninám či k jiné příležitosti. Kromě několika hodin v hotelu si zde můžete užít rovnou i celou noc. A až budete dostatečně odpočinutí a nabiti novou energií, přichází čas na další výlety a sbírání zážitků. 

Kam za přírodou v okolí Prahy

A jakmile načerpáte novou energii v krásných vnitřních prostorech, přichází čas na procházku. Přímo v Praze či v blízkém okolí se nachází spoustu příležitostí, kam vyrazit. Naprostou klasikou je procházka na Petřín nebo ve Stromovce. Zajímavou přírodní lokalitu se skalami najdete v Divoké Šárce. Milovníci exotických rostlin mohou navštívit botanickou zahradu, kdy mají na výběr ze dvou možností. Buď se vypravit do Botanické zahrady v Tróji kousek od Zoologické zahrady Praha, nebo zvolit méně známou ale také zajímavou Botanickou zahradu Na Slupi uprostřed Prahy kousek od Karlova náměstí. 

O poznání zajímavější výhledy nabízí vyhlídka Máj poblíž obce Teletín. Vltava zde protéká nádherným údolím a nabízí krásný pohled připomínající nespoutanou přírodu. Podobně krásnou scenérii nabízí také lom Velká Amerika. Tento vápencový lom připomíná velkolepý Grand Canyon. V blízkém okolí se navíc nachází Český kras nebo Karlštejn obklopený nádhernou přírodou. 

A komu samotná příroda nestačí, může se vypravit do Milovic, kde se nachází rezervace s divokými koňmi, zubry a pratury. Zde v typické přírodě bývalého vojenského cvičiště mají své útočiště a bývají k vidění u ohradníku často i s mláďaty. 

Tipy na restaurace

Po pobytu v hodinovém hotelu vám možná vytráví a budete si chtít dát něco dobrého k jídlu. Praha přeje i výborným gastronomickým zážitkům. Například rovnou na Praze 2 se nachází dobře hodnocená restaurace Kravín nebo Vinohradský Parlament. Když se podíváte na hodnocení 10 nejlepších restaurací v oblasti Prahy 2, zjistíte, že máte opravdu z čeho vybírat. 

Na své si přijdou i vegani, pro které jsou připraveny chutné pokrmy v podniku bistRAWveg. Originální gastronomii se věnují také v podniku Blue Wagon. Pravou kavárenskou pohodu si zase užijete v kavárně Mezi srnky. Stačí se procházet pražskými uličkami a určitě najdete mnoho podniků, které budou lákat k návštěvě a ochutnání skvělé kávy či zákusků. 

Cestovat po světě se dá i na talíři. Mezinárodní kuchyni připravuje podnik Etnosvět. Chutě Asie si zase vychutnáte například v restauraci Grand Rasoi. Pravý irský bar zase najdete v Beckett´s Irish Pub. O zábavu na večer tak máte opět postaráno. 

Sportovní dovolená

V Praze je všeho dostatek a platí to také pro sportovní příležitosti. Zajímavostí je, že na území Prahy najdete více než 700 sportovišť, takže si vybere opravdu každý a problémem nemusí být ani požadavek na blízkost lokality, kde bydlíte nebo máte ubytování v hotelu. Samozřejmostí jsou fitness centra a posilovny. Nechybí ani plavecké bazény, kterých je v Praze více než 30. Na více než 250 venkovních hřištích zase vyzvete ke hře soupeře například v tenisu, fotbalu a podobně. 

Blízko Prahy se nachází i několik golfových hřišť. Mezi zajímavé sporty pro zpestření pobytu patří například bobová dráha. Užít si můžete minigolf nebo pronájem lodiček na Vltavu. Nechybí ani několik příležitostí pro projížďku na koních, což perfektně kombinuje sport, adrenalin i romantický zážitek v jednom. 

Adrenalin na únikové hře

Až se vrátíte ze sportovního utkání nebo z dlouhé projížďky na kole a dopřejete si relaxaci, možná budete hledat další porci adrenalinu. Tu nabízí například nejrůznější únikové hry. Těch se v Praze nachází poměrně velké množství, takže záleží, na jakou tématiku máte zrovna chuť a co budete mít po ruce. 

Každá úniková hra je naprosto jiná, takže přináší rozdílné zážitky. Některé jsou ideální pro větší skupiny, jiné hravě zvládnete v páru. Na své si přijdou milovníci hororů, pohádek i záhadných příběhů. Jedno je jistě, během únikové hry moc relaxovat nebudete, protože naplno napnete mozkové závity a pokusíte se dostat ven. 

O únik se můžete pokusit z místností laděných do stylu baru, na motivy pohádky Alenka v říši divů. Zajímavé je například La Fayettovo vězení, což je úniková hra založená na historickém příběhu. Kdo se chce víc bát a vyžívá se v hororech, jasně si vyberete únik Dům duchů. Kdo se vyznají v počítačových hrách, zase nebudou váhat a zvolí si únikovou hru na motivy populární hry od českých tvůrců Kingdom Come. 

Získávejte zážitky i bez cestování do vzdálených destinací

Aktuální doba nám ukazuje, že někdy je nejlepší obrátit se k tomu, co máme nejblíže. Když se na chvíli vzdáme cestování do exotických destinací, získáme prostor pro sbírání zážitků v naší rodné zemi. A ta nabízí mnoho krásného a zajímavého. Najdete zde útulné podniky, nádhernou přírodu a pestrou škálu památek. Pořiďte si stírací mapu a sbírejte návštěvy unikátních míst. Možná se budete divit, kolik toho můžete objevovat a až bude cestování opět bezproblémové, budete vědět, co máte doma s čím porovnávat zážitky nasbírané v zahraničí. 

Tak si nezapomeňte udělat rezervaci v Secret Spa na https://secretspa.cz/

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 121 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.