bitcoin
23.4.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Tipy jak vydělat na Bitcoin v době koronavirové krize

Sdílejte článek:

Koronavirová krize ovlivnila celý svět, ovlivnila život nejen podnikatelů, ale každého z nás. Kromě lidského zdraví také negativně zapůsobila na ekonomickou stránku. Ekonomická situace se negativně odrazila jak v mezinárodním obchodu, tak i v životě každého jedince. Lidé se tak více soustřeďují na své finanční prostředky a uvažují nad tím, jak je nejlépe uložit a zároveň výhodně ,,rozmnožit”.

Ačkoliv se to nezdá, tak na trhu je stále velké množství možností, jak své finance vhodně uložit. Jednou z možných variant je například i kryptoměna Bitcoin. Bitcoin zažívá v posledních letech čím dál tím větší oblibu, což si lze všimnout také na vývoji jeho ceny. Ačkoliv cena rapidně od jeho začátku stoupla, přesto lze říci, že se stále vyplatí do Bitcoinu investovat, což můžete například na Bitcoin Up platform. A to, jak, si řekneme ní

Bitcoin, správná volba pro vaše finance

V době krize se lidé více soustředí na to, jak své finance uložit co nejvýhodněji. Ve většině případech se zaměřují investování do cizi měny, zlata, či velmi populárních kryptoměn. Ačkoliv je na trhu mnoho druhů, stále jsou nejvíce žádané Bitcoiny. Ceny Bitcoinu jsou proměnlivé, přesto stále výhodné pro dlouhodobé investování. Z dlouhodobého hlediska cena Bitcoinu roste a proto není důvod se obávat do této kryptoměny investovat. Jak Bitcoin koupit a následně s nim obchodovat, či jak jinak ho využít si řekneme nyní.

Bitcoin lze získat několika způsoby. Jedním z nich je například směnárna Bitcoin a dalších kryptoměn. Lze říci, že to je pravděpodobně nejsnazší a nejrychlejší způsob jak si Bitcoin koupit. Můžeme říct, že to je stejné, jako když si jdete vyměnit cizi měnu na dovolenou. Přijdete do směnárny, kde je již stanovený kurz a koupíte si zde svůj Bitcoin. Je to poměrně rychlé a bez zbytečného zdlouhavého ověřování identity. Další výhodou je také snadné vyměnění. Na co si ovšem v tomto případě pořizování Bitcoinu dávejte pozor, jsou poplatky. Poplatky směnárny bývají vyšší než u jiného způsobu nákupu kryptoměn.

Další možností jak získat Bitcoin je burza. Na burze se ovšem oproti směnárně obchoduje. Burza je vhodná především pro ty, co se chtějí věnovat Bitcoinu více, než ho jen koupit a uložit. Burzy také nabízejí mnoho technických nástrojů analýz atd. Výhodou oproti směnárně jsou zejména poplatky, které jsou zde značně nižší. Mezi nejznámější burzu kryptoměn patří například Binance. Obchod na burze ovšem už obnáší více ,,papírování” a je potřeba se zde obchodu věnovat. Na burze si za vše ručíte sami a tak je dobré si promyslet, zda je to ten nejlepší způsob právě pro vás. Jedná se zejména o případ, kdy s takovýmto obchodem nemáte žádné zkušenosti.

A na konec jsou zde nákupy CFD, které mají mnoho výhod oproti přímému nákupu Bitcoinu. V případě CFD jste ušetřeni například řešení speciální Bitcoin peněženky atd., jelikož v případě CFD to má vše na starost broker, přes kterého nakup či prodej probíhá. Ačkoliv se někomu může tento způsob zdát komplikovaný, či nevýhodný, tak opak je pravdou. Je to způsob, jak se můžete naplno věnovat obchodování s Bitcoinem a využívat všech známých obchodních strategií.

A pokud se vám nelíbila ani jedna z variant, tak lze ještě využít Bitcoin automaty, které se nacházejí téměř v každém větším městě.

Tipy jak vydělat na Bitcoinu

Zde je několik tipů, jak vydělávat na Bitcoinu. Přesto, že nejlepší by byl nakup Bitcoinu před několika lety, kdy jeho cena byla mnohonásobně nižší, tak není důvod se vzdávat. Cena Bitcoinu se totiž neustále mění a i přes nějaké propady se vždy vyšplhá opět nahoru. A jak tedy vydělat na Bitcoinu?

  • rozhodněte se, zda chcete koupit Bitcoin pouze jednorázově, či zda chcete s     Bitcoinem dlouhodobě obchodovat
  • pokud plánujete dlouhodobé obchodování, je ideální se poradit se zkušeným brokerem
  • vždy volte ověřenou burzu, či CFD
  • nedoporučuje     se nechávat své nakoupené Bitcoiny na burze, nikdo zde za ne     neručí a pokud se s burzou něco stane, o své Bitcoiny přijdete, vždy je tedy ukládejte tzv. ,,hardwarové peněženky”
  • Bitcoin je nazýván jako ,,digitální zlato,” jeho cena je velmi proměnná, ale stále výhodná do nej investovat

V současné době Bitcoin neslouží jako klasická měna, přesto už jsou místa, kde s nim zaplatíte. Předpokládá se, že čím větší zájem o Bitcoin bude, tím vyšší hodnotu bude mít. Znamená to tedy, že je stále možnost Bitcoin nakoupit a uložit tak své finance. Lze říci, že je to jistota, jak v době krize uložit a zhodnotit své finance.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 286 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 2,60 out of 5)
Loading...