VIRUS3
25.2.2020
Kategorie: Společnost

Tiká časovaná bomba sekundárních důsledků koronaviru

Sdílejte článek:

COM/HSP

Celý svět má problém. Dostal označení COVIS-19, známější pod názvem koronavirus. Důsledky jsou stejně nepředvídatelné jako důsledky hlouposti menšiny na výsledek našich voleb. Virus bychom opravdu neměli podceňovat, především jeho sekundární důsledky. Základní otázka je, zda krizi, vyplývající ze sekundárních účinků koronaviru mohou zvládnout protistátní amatéři?

Nebudu se zabývat lékařskými a vědeckými aspekty této hrozící pandemie . Budu se zabývat výlučně její bezpečnostními důsledky pro náš stát, na naši společnost. Prvním bezpečnostním aspektem je nevyzpytatelnost inkubační lhůty. Ze tří nejinformovanejších zdrojů (Čína, WHO a USA) vyplývá, že se pohybuje v rozmezí od 2 až do 24 dnů. Ukazuje se, že imunitní systém určitě ne bezvýznamné části odolných jednotlivců dokáže odolávat viru bez příznaků až průměrně 14 dní, malá část do 24 dnů. A v prostředí hyperpřehuštěných milionových metropolí Číny, jiných částí Asie, Afriky, ale i vyspělého světa mezitím bude každý nakažený přenášet virus. Po dlouhou dobu !!! Nenamlouvejme si, že ve světě se silnějšími hygienickými návyky méně.

Globalizace vstoupila i do této sféry ohrožení. Možná dokonce přímo souvisejí s globalizací. Počet nakažených k dnešnímu dni oficiálně nepřekročil pár stovek tisíc. V tomto kontextu teď není důležitý ani původ pandemie, ať už v laboratořích kartelů a koncernů farmaceutického průmyslu, případně v CIA, nebo ve vojenských laboratořích. Logiku nedává ani případný původní záměr v poškození čínské ekonomiky, neboť důsledky poškodí všech, původce.

Relevantním bezpečnostním údajem je i úmrtnost a opakování nákazy. Podle informovaných zdrojů může úmrtnost dosahovat hodnotu od 2% do 3% infikovaných, ještě vyšší v případě recidivy nákazy do oslabeného těla. Nyní si spojme základní údaje do analytického předpokladu. Totiž navzdory drakonickým opatřením v samotné Číně, ovlivňujících už většinu Číny , se mohou v nejhorším variantě virem za několik měsíců nakazit až vysoké stovky milionů lidí. Právě i v částech, odkud přichází drtivá většina nelegálních migrantů, odkud přicházejí potraviny a jiné produkty, možná zachovávající a šířící nákazu.

Dosud jsem zmínil jen primární účinky. Z bezpečnostního hlediska jsou mnohem důležitější sekundární účinky pandemie koronaviru. Ty vyplývají z vlivu na čínskou, i světovou ekonomiku . Na růst cen, vyvolávající nedostatek některých komodit a produktů, globalizace centralizovaných ve státech s kvalitním, ale levným personálem. Čína už dělá a musí dělat drakonické opatření. Jako důsledek se radikálně snižuje letecká doprava v Číně, kolabuje turismus oběma směry. Ztráta kolem 150 milionů jen čínských turistů se dotkne několika států. Masivní množství cizích dopravních pilotů ztrácí robotu a nemá žádnou ochranu. Turismus z Číny se nás nedotkne, ale leteckého personálu vyhnaného do ciziny máme v přepočtu na obyvatele nejvíce na světě.

Důsledky? Většina našich potravinářských maloobchodních sítí bude nucena zajistit nejdříve své domovské trhy . Pouze pokud něco zůstane, to se předražené dostane na náš trh. Mezitím se zdecimována kupní silou masivního množství nezaměstnaných nebude za co ,  kde a co nakupovat. Budou chybět léky, vyráběné koncentrovaně v ovlivněných oblastech. Monopolizaci a koncentraci farmaceutického průmyslu pocítili jen nedávno tisíce pacientů v jiném přípravku. A to šlo jen o lokální zemětřesení v Itálii. Ne o pandemii, která možná v kritickém čase jara vyřadí z produkčního procesu stamiliony lidí.

Státu i lidem budou chybět peníze na zajištění základních životních potřeb: jídla, tepla, vody, střechy nad hlavou, ošacení. Pokud nastane co jen část možných sekundárních důsledků pandemie, její řešení si bude vyžadovat silný stát , režim, vlastence v řídících židlích. Kvalitní a kvalifikované expertní týmy na řízení krize. S ještě kvalifikovanějším politickým řízením. Ne amatéry, pomocné síly protivládek, agenty, kolaboranty ve všech nejvyšších ústavních a vládních funkcích. Bude zapotřebí politická odvaha udělat nejednou nepopulární opatření. Možná i použít donucovací sílu státu. Velmi rychle. S nařízením produkce základních potravin pro vlastníky velkofarem, namísto technických plodin na světový trh a zisky. Bude třeba obnovit zdecimovaný stav dobytka, prasat, ovcí, slepic. Zastavit vývoz dřeva, obnovit některé zrušené provozy. Například na výrobu základních léků, ale i cukru, mouky a podobně. Bude třeba postarat o vracející se lidí ze zahraničí, kteří ne všichni tam budou vítáni, protože všechny státy budou čelit podobným problémům. 

Někdo může říci, že starším. Ale krizové plánování se provádí pro nejhorší variantu . Už dávno měli všechny odpovědné strany křičet na poplach . Už dávno měli i protistátní liberální extrémisté natvrdo oznámit, že odvolávají své zákeřné plány na příjem nelegálních migrantů. V době hrozící krize dokonce i legální. Že musíme být připraveni zavřít hranice. Že si vůbec uvědomují možné důsledky číhající krize. Pokud na to mezi svými aktivistických politruckými amatéry vůbec mají nějaké experty. 

Nestraším, ale je nejvyšší čas se vzpamatovat. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 583,- Kč
Vybráno 33.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 645 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
41 komentářů
  1. texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)