25.2.2013
Kategorie: Společnost

Ti, kteří vám vládnou, vás po statisících okrádají a po stovkách zabíjejí. Nevěříte?

Sdílejte článek:

PŘEBRÁNO: EXILOVÉ NOVINY

Politické strany si dávno rozdělily veškerou moc a v podstatě se jejich způsob vládnutí dnes už nijak neliší od způsobu vládnutí někdejší KSČ před rokem 1989. Nejen politické posty, ale i vedoucí pozice ve státních a polostátních firmách, na úřadech a ve státních institucích a příspěvkových organizacích nezískáte bez stranické příslušnosti. A nejen to. Nedostanete tam ani jakoukoliv práci. Nezískáte už dokonce ani jednotlivou zakázku coby živnostník, protože i ty si rozdělují partajníci mezi sebou.

 

Systém je kompletně zkorumpovaný a propojený zdola nahoru a zpět, takže nejde zdaleka jen o státní zakázky velkého rozsahu, o které nemusíte usilovat. Unavovat se žádostmi o práci či účastí ve výběrovém řízení na úrovni krajů, měst a obcí už dávno taky nemusíte, protože mafiánský systém je dokonale vžitý i tam. Do předvolebního boje totiž jdou kandidáti jednotlivých stran s tím, že vítěz bere vše. Tedy nejen dejme tomu post místostarosty na radnici, ale i zakázky, které budou spadat do jeho kompetencí.

 

K tomu účelu partajníkům napříč spektrem dokonale slouží dva instrumenty: anonymnéí akcie a offshore firmy v daňových rájích. Takže například místostarosta pro kulturu na malém městě ví předem, že zakázku na výrobu obecního zpravodaje a dalších tiskovin pro město a jeho příspěvkové organizace bude zajišťovat jeho společnost s ručením omezeným (nikdo totiž nezjistí, že patří jemu), stejně jako ministr spravedlnosti ví, že jeho manželka, soukromá exekutorka, získá mnohamilionové zakázky na vymáhání pohledávek od městské části Brno-město.

 

To jim ale zdaleka nestačí. Čeští partajníci (kterých je mimochodem jen něco přes 160 tisíc, takže by je zbytek populace měl mít možnost snadno a rychle nahradit) právě díky legalizaci anonymních akcií a offshore firem šli dál, než kam by si kdy troufli zajít komunističtí pohlaváři za takzvané totality.

 

Tito partajníci, ale říkejme jim klidně mafiáni nebo fašisté, mají akcie a podíly ve firmách, které půjčují lidem peníze (nebankovní úvěry) a zároveň jim patří firmy, které vymáhají pohledávky po lidech, kteří nezvládají splácet (inkasní agentury). A soustředí se právě na ty, o kterých vědí, že jsou rizikovými klienty – zadejte si do Google hledané slovo „půjčka“ a počkejte týden, budete mít v e-mailu padesát nabídek! Podstatná pro ně není bonita klienta, ale jeho movitý a nemovitý majetek, který se dá zabavit.

 

Proto si uzákonili soukromé exekutory. Tím je Česká republika opravdu raritní, je to ale až závěrečná fáze, proto nemusíte být hned nervózní. V první vlně totiž klienta, který se jim dostane do spárů, oderou až na kůži formou penále a smluvních pokut za opožděné platby. Namísto dlužných pěti set zaplatíte dvanáct tisíc, namísto sedmi tisíc třicet (viz článek Super jízda do Memphisu se splátkovou společností Santander Consumer Finance). Dlouhodobě by to nevydržel ani ten, kdo peníze má, natož ten, kdo třeba i ne vlastní vinou jako živnostník upadl do druhotné platební neschopnosti a měsíc co měsíc bojuje o holé přežití.

 

Pomineme skutečnost, že se na likvidaci takového dlužníka podílí i státní aparát (VZP, ŠSSZ, FÚ), který mu zablokuje účty a obstaví nemovitý majetek při prvním náznaku potíží. Pomineme i uplacené soudce, kteří posílají do konkurzu firmy, jež by zdaleka bankrotovat nemusely, kdyby neexistovaly mechanismy, jak je donutit, a věnujme se jen politice. Například nedávné volbě prezidenta.

 

„Muž, který byl v prezidentské kampani pobočníkem Miloše Zemana a vůdcem jeho kampaně, dnes vážně aspiruje na vlivný post prezidentova kancléře a jeho strana má ambice proniknout po příštích volbách do sněmovny. Zároveň politické výsluní připomnělo Mynářovu podnikatelskou minulost. Zejména to, že držel akcie firmy, která vydělávala na vymáhání pohledávek pražského dopravního podniku,“ napsal nedávno server aktuálně.cz. „Nejde jen o ne zcela průhledný způsob, jak se k vymahačské zakázce dostala, ale zejména o to, že si tyto firmy na účet černých pasažérů účtovaly tučné náklady. Ze stokorunových pohledávek se tak obratem staly desetitisícové a mnoho lidí se octlo v existenčních potížích.

 

Vratislav Mynář během Zemanovy předvolební prezidentské kampaně svůj podíl v tomto byznysu bagatelizoval. Podívejte se ale na video a udělejte si sami obrázek, jak argumentuje, když jsou mu předložena fakta o tom, že byl do vymahačského byznysu skutečně zapojen.

 

Jen ještě dodáme, že v České republice jen vloni zkrachovaly tisíce firem a desetitisíce živnostníků, rozpadly se tisíce rodin a stovky lidí spáchaly sebevraždu díky fašistickým manýrám politických mafií. Jen vloni proběhlo milion exekucí na majetek lidí, kteří přišli o práci.

 

Kolik lidí přijde o střechu nad hlavou a o rodinu letos a kolik se jich bude muset zabít? A opravdu si myslíte, že se to nemůže týkat zrovna vás?

 

 

Celý článek a video:  ZDE

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 14 571,54 Kč
Vybráno 41.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 33 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.