islam82018
2.6.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Thajsko: Další „krvavá hranice islámu“

Sdílejte článek:

BENJAMIN KURAS

Že „islám má krvavé hranice” konstatoval Samuel Huntington v politickém bestelleru „Střet civilizací“ v polovici 90. let minulého století. Ten měl nejen západní civilizaci, ale celý neislámský svět probudit z růžového snu permanentního vítězství liberalismu, demokracie, lidských práv a podobných utopií, které pár let před ním prorokoval kolega Francis Fukuyama v stejně úspěšném bestelleru „Konec dějin“.

 

Huntingtona, spíše než Fukuyamu, nám letos připomínají série teroristických útoků na vnějších okrajích islámského světa: Srí Lanka, Thajsko, Filipíny, Nigérie, Súdán. Srí Lanku se mediálně zatmít nepodařilo, mrtvých bylo příliš mnoho. Mediální zatmění nad Thajskem trvá i přes tisíce mrtvol dál.

Islám vede svou „hybridní“ válku nejen proti „imperialistické“ a „vykořisťovatelské“ západní civilizaci, jak islámský terorismus rádi vykládají západní liberálové, nýbrž proti celému světu. Včetně zemí, jimž se nemá zač mstít. A spěchejme hned na začátku zopakovat staré omluvné klišé, že „ji nevedou všichni muslimové“, nýbrž jejich „nepatrná menšina“. Zato se však nevyhneme zanotování s Huntingtonem, že ji vede islám, čili ideologie, která má permanentní válku proti všemu neislámskému (Alláhovi se protivícímu) zakořeněnou ve svých svatých knihách a v současných štvavých projevech světově proslulých imámů a Alláhových válečníků.

Zopakujme si Huntingtonův poznatek, jemu už před čtvrt stoletím zjevný a nám stále ještě do vědomí neprosáklý. „Srážka civilizací bude dominovat globální politice. Dělící čáry mezi civilizacemi budou bitevními frontami budoucnosti… To se obzvlášť týká hranic půlměsícově tvarovaného bloku islámských národů, od vypoukliny Afriky po střední Asii. Násilnosti vypuknou mezi muslimy na jedné straně a pravoslavnými Srby na Balkáně, Židy v Izraeli, hinduisty v Indii, Buddhisty v Barmě a katolíky na Filipínách. Islám má krvavé hranice.“

V Africe je islámsko-křesťanská hranice dějištěm téměř každodenních vražedných útoků muslimů, tak častých, že se jimi západní média neobtěžují zabývat. Tu a tam se někde dočteme o napomenutí nigerijské nebo keňské armády, aby proti hromadným vrahům muslimských bojůvek jako Boko Haram nepoužívaly „nepřiměřenou odvetu“. A kdoví, zda v tom nevězí nějaký ten nevědomý podprahový rasismus. „Černoušci vraždí černoušky, no a co.“

Křesťanské menšiny uvnitř hranic islámu jsou opět po pár staletích klidu už tři desetiletí vystaveny perzekuci, včetně vraždění. Číselně to nejvíc dokazuje Irák, odkud po pádu Sadáma Husajna a vypuknutí vnitrostátních etno-náboženských válek zmizely tři čtvrtiny křesťanů, kdysi původního obyvatelstva, donedávna ještě čítající půldruhého milionu. Vztahy mezi Pákistánem a Indií jsou permanentně ve stavu sudu střelného prachu, čekajícího na jiskru, která jej odpálí. Islamizace neislámských území, v nichž žijí muslimské menšiny, probíhá uvnitř Indie, Barmy, Filipín, neislámských částí Indonésie a Číny. Čína a Barma našly vůli je tvrdě potlačit a nechat se za to liberálním světem pranýřovat za porušování lidských práv.       

Thajsko je stále ještě mimo hledáček západních mainstreamových médií, asi proto, že proti své pětiprocentní muslimské (etnicky malajské) menšině terorizující ve svých příhraničních regionech buddhistické spoluobčany dosud tvrdě nezasáhlo, aby to stálo za všimnutí, jako Barma se svými Rohingy. Tamní „odpor proti vládě v Bankoku“ (jak to obvykle západní média prezentují, když si toho občas výjimečně všimnou) trvá již několik let a vyžádal si okolo 7 tisíc životů od roku 2004, kdy vláda začala útoky na buddhisty monitorovat. Zatím se o něm mluvilo víc jako o konfliktu národnostním, než náboženském. Ale útoky letos nabírají nové tempo a vedou se ve jménu džihádu a k slávě Alláhově.

Od ledna se do internetových zpráv citovaných v newsletterech americké blogerky Pamely Geller dostaly tyto: Tři mrtví a 22 zraněných bombou z motocylu u tržního stánku prodávajícího vepřové v provincii Yala v lednu. Dva buddhističní mniši zastřeleni a dva zraněni teroristy uvnitř chrámu v provincii Nararathiwat, opět v lednu. Tamtéž den předtím pět policistů zraněno v přestřelce s teroristy. Mnichové jsou častými terči džihádistických útoků: v posledních několika letech jich 23 zastřelených a 20 raněných uvádí Human Rights Watch.  Ta také identifikuje jako pachatele většiny thajských teroristických útoků organizaci zvanou BRN (Barisan Revolusi Nasional) řízenou ze zahraničí. Její útoky označuje za válečné zločiny.

Více než 50 sloupů elektrického vedení na různých místech v 19 okresech bylo zničeno nebo poškozeno masivním množstvím výbušniny, působící rozsáhlý výpadek elektřiny v dubnu. Podobné výbušniny poškodily most a školu. Útoky zesílily během květnového Ramadánu. Dva mrtví a neuvedený počet raněných (kromě 4 armádních policistů) v provincii Pattani na tržišti v květnu, opět bombou z motocyklu. Jeden mrtvý policista tři zranění v provincii Songkhla, opět během Ramadánu. Dvojí výbuch v obchodním domě v turistickém rezortu Pattani, hlášena stovka raněných a nejméně 3 mrtví. Nejméně 20 raněných v supermarketu Big-C, tamtéž.

No dobře, tak kvantitativně poměrná procházka po zelené louce, ve srovnání se Srí Lankou, Manchesterem, Paříží, Nigérií nebo Islámským státem, řekli by si možná mnozí, vždyť už jsme si zvykli na horší. Ale proč bychom si na to sakra měli zvykat, kdekoli, kdykoli a v jakékoli kvantitě?

Autor: Benjamin Kuras

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 178,00 Kč
Vybráno 37.65%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 237 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.