filipnato
14.5.2018
Kategorie: Politika

Těžký život Vojtěcha Filipa

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 2,63 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Poprvé od zhroucení Varšavského paktu se objevila možnost, že politika místní komunistické strany omezí v některé členské zemi činnost Severoatlantické aliance. Je to příspěvek české strany k oslavám dvoustého výročí narození Karla Marxe?

Pokud by mezi záměry budoucí (pokud tedy bude) vlády babišovců a ČSSD mělo patřit i posílení zahraničních kontingentů české armády, KSČM, zaznělo jasně a zřetelně, by vládu nepodpořila; což znamená, že vláda by nemohla získat důvěru a celá hora půlročních vyjednávání by se octla opět na začátku. Jasné vydírání ze strany KSČM – anebo legitimní požadavek strany, která nemůže podpořit vládní program, jaký neodpovídá jejímu stranickému programu? Oboje.

Budoucí (?) vládní partneři se zatím chovají velmi zdrženlivě, prý chtějí jednat; přičemž jasnější je ČSSD, jejíž předseda Jan Hamáček nedodržování mezinárodních spojeneckých závazků České republiky jasně odmítl.

Ale proč tento komunistický požadavek vyplul na povrch tak náhle až po měsících rozhovorů o komunistické podpoře či toleranci Babišova vládnutí? 

To je, možná paradoxně důkaz, důkaz vnitřní demokracie v jinak nedemokratické KSČM. Požadavek nejen na nenavyšování aktivity v NATO, ale přímo na vystoupení Česka z této organizace, je jeden z opěrných pilířů programu a přímo ideologie KSČM. Věrchušce strany je však ideologie ukradená – ne však střednímu funkcionářskému aktivu, ne však řadovému členstvu. 

Lidem v čele komunistické strany jde však o koryta a ve státní správě – v poslední době to říkají docela otevřeně – a na jakýkoli pilíř bolševického programu jsou ochotni zapomenout; proto se požadavek na nenavyšování zahraničních kontingentů Česka v rámci NATO dosud nikde neobjevil. 

Na zasedání ústředního výboru KSČM se však, jak přiznal sám předseda Vojtěch Filip, „rozpoutala bouře“. Po neúspěšných volbách a po sjezdu, kde pozici šéfa partaje obhájil jen s odřenými zády, si Vojtěch Filip nemohl dovolit horoucí protiatlantické city uvnitř strany dál ignorovat. 

Přitom jeho přání, také horoucí, je, aby už se to, pro pána Marxe!, dál nezdržovalo a komunističtí papalášíci mohli zasednout ve vyhlédnutých funkcích v orgánech státních podniků a v úřadech českého státu. Těžký je život předsedy „revoluční“ strany, která chce být součástí establishmentu.

Autor: František Schildberger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Alexandra Wernerová 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 769,00 Kč
Vybráno 22.19%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.