ALERGIE
19.7.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Těžký je život alergika aneb příznaky alergie

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

V posledních letech roste počet dětí, ale i dospělých, kteří trpí alergií. Tato nepřiměřená reakce imunitního systému na jinak neškodné látky okolního prostředí trápí většinu populace. V České republice se potýká s příznaky alergie 20 – 30% obyvatel, což je opravdu zarážející číslo. Možná jste nevěděli, že se člověk s alergií již narodí, ale dosud není známo, proč se objeví v 5 letech anebo ve třiceti. Nutno podotknout, že jsou nemilé příznaky alergie zpozorovatelné již od dětských let.

Znáte důvody zvýšení výskytu alergií?

Před několika desítkami let se o alergii takřka nemluvilo. Kde se tedy vzala? Lidé kýchali, ale nikdo nic neřešil. Se zvýšením civilizační úrovně rostl i výskyt alergií. Stěžejními prvky jsou znečištění životního prostředí, nevhodný způsob života a stravovací návyky anebo genetické příčiny. Jako příklad lze uvést kouření matky během těhotenství a po porodu, dítě má našlápnuto k alergii. Ani s kojeneckými příkrmy nemáte vyhráno, rovněž přispívají ke vzniku potravinové alergie. Hodně lidí si právem myslí, že je alergie dědičná. Je to tak. I když nejsou rodiče alergici, i tak se může u jejich potomků tato nepříjemnost projevit.

Klíčové alergeny v akci

Pro začátek si řekněme, že je alergen látka schopná vyvolat alergickou reakci. Největšími bubáky jsou pyly rostlin, zvířecí srst, domácí roztoči, léky, potraviny, konzervační látky, hmyzí jed i chemikálie. Obecně je známo, že se alergici nejvíce obávají pylů z květů stromů a trav. S příchodem jarního počasí začne první vlna problémů. Někdo se zase nesmí přibližovat ke zvířecí srsti. Naštěstí se dá toto onemocnění omezit prášky na alergii. Člověk trýzněný kýcháním, rýmou a kašlem by se neměl pohybovat v ohnisku své obtíže. Chytřejší jedinci by měli vsadit na analergin, o kterém se dočtou na http://www.analergin.cz/. Život omezovaný alergií se nikomu nelíbí, ale lze si ho zpříjemnit.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Michal Fleiser 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 900,00 Kč
Vybráno 8.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.