migrnemecko2
26.8.2019
Kategorie: Společnost

Těžce nemocní

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL 

Celá německá společnost je svým způsobem unikátní, podle medicínských statistických parametrů je většina Němců těžce psychicky postižena. Lehce pozorovatelné, pokud navštívíte příhraniční oblasti a v kavárně si na stole rozevřete Junge Freiheit, všichni kolem strnou, začnou těžce dýchat a máte pocit, že jim do kafé prostoru někdo pumpuje jedovatý plyn, to jenom Junge Freiheit tam vnese kapku svobody. V letadle na sousedním sedadle, mladá Němka studující historii blízkovýchodního starověku v Lubecku, velmi příjemná v plaudern do okamžiku, když ji sdělíte, že informace o Asýrii, které ji fascinovaly, čerpáte z Bible, pak opět podobný stav psychického šoku, zdá se, že zavolá o pomoc ozbrojenou letušku, aby vás zneškodnila, odsednout si nemá kam. Malý experiment v pekárně u HeinrichLoewe brány v Mnichově, tam stojící hrstce domorodců čekajících v malé lajně vysvětlíte, že v Praze se naštěstí nemusíte do pekárny prodírat davem černých uprchlíků, kteří nota bene uprchlíky nejsou, všechno zkamení, ale mohnkuchen vám vydají.

Psychická patologická konstanta je extrémně markantní v německých televizích, máte pocit, že se účastníte religiózního obřadu neznámého ritu, pokud obřad trvá už několik let a denně 24 hodin, je to jednoduše nuda, podstatně zábavnější na satelitu je sousední kubánský kanál,  aniž něco racionálně reflektujete, vaše podvědomí rozhodne, není tak nudný, demokracie je tam podstatně víc než na devadesáti německých kanálech a pokud dávají zprávy, jsou adekvátnější realitě než německé konstrukce psychicky degenerovaných. To je stav německé parlamentní pseudodemokracie bez nadsázky.

Konečně v článku PreussischeZeitung z počátku srpna je to takřka vědecky podložené. Nadpis téměř bombastický – počet duševně chorých Němců giganticky narostl, jaký podíl na tom má politická korektnost? Němci si stěžují na tlak politické korektnosti a konformity, paralelně s tím roste počet psychicky nemocných. Mezi oběma jevy je silná korelace. Nemocnost mezi zaměstnanci v posledních letech klesá, s jednou výjimkou – psychická onemocnění. Nárůst depresí, anxiózních fobií, psychóz, neuróz, osobnostních destrukcí atd. V roce 1979 podíl psychických problémů na pracovní neschopnosti činil necelá dvě procenta, dnes 16.6%. Po problémech s pohybovým ústrojím jsou psychická onemocnění hlavním důvodem pracovní neschopnosti. Průměrná doba léčby je 13 dní, psychické problémy vezmou třikrát tolik (statistiky BKK v 2018). Psychické problémy jsou hlavním důvodem předčasného odchodu do důchodu. Od roku 1996 se tento podíl z 18.9% zvedl na 43%. Věk předčasného odchodu do důchodu ze zdravotních důvodů stále klesá. V roce 2017 suma přímých výdajů na psychicky choré činila 44.4 miliard eur. Výpadek HDP v důsledku psychických nemocí činil 0.7%.

Paralelně k těmto trendům ukazují průzkumy, že čím dál tím víc se prohlubuje utrpení Němců v důsledku politické korektnosti. Společenský tlak na člověka přesahuje jakoukoliv únosnost a lidskou normu. Být konformní a konformnější. Podle květnového průzkumu 63% lidí soudí, že se musí velmi mnoho přizpůsobovat společenské realitě, v roce 2017 to bylo méně než polovina. Dnes pouze 18% lidí naznalo, že mohou bez nebezpečí říct svůj názor. Pokud jde o uprchlíky, 71% německých občanů raději nic neříká, podobně o islámu a pravicovém extrémismu. A tragické – 41% považuje za nebezpečné zmiňovat vůbec pojem vlast a lásku k ní. V roce 1996 to bylo pouze 16%. Úvodníkářka tureckého původu Ferda Ataman, z politickokorektní svatyně Spiegelu, vysvětluje Němcům: „Jsem politickokorektní, a jsem na to hrdá..“.  Ignorantský mainstream pokládá za problém ne důvody vedoucí k psychickým chorobám, ale nedostatek terapeutického personálu, těch není nikdy nikde dost.

Strach, že z nedostatečné konformity a uvědomělosti se přijde o pracovní místo, povede to k sociální izolaci atd. vede logicky k psychickým chorobám nebývalého rozsahu. Nudný strach mají též mladí uvědomělí z generace Gréta, svět se rozsype pod klimatickými údery. Ženy mají strach z mizerné bezpečnostní situace v zemi, strach ze sexuálního přepadení, a ta zábavná frustrace navíc, když se musí tvářit, že neví z které rasy a náboženství to přichází.

Zajímavý je průběh jedné neurózy (zwangsneurose), jak zvládnout vnitřní, svým způsobem instinktivní a oprávněné impulsy vedoucí k expresi sebe sama v konfrontaci s vykonstruovanou hypermorálkou, která je inherentní politické korektnosti. Deprese nejsou jenom důsledek nízké hladiny serotoninu a mánie důsledkem přebytku, ale důsledkem psychosociálních faktorů, rezultátem pocitu bezbrannosti, stavu bez pomoci, potlačené agrese tváří v tvář konfliktům bez řešení a negativním životním zkušenostem. Dnešní německá přítomnost je charakterizována ztrátou pocitu bezpečí, ztrátou vlasti a národa, ztrátou důvěry ve vlastní stát a jeho orgány, strachem z projevení kritického názoru.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 204,44 Kč
Vybráno 29.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 026 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.