BABISROUSKA
7.4.2020
Kategorie: Společnost

Test připosranosti a Andrejův majstrštyk

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Když se Koroňák v Ojrópě rozjížděl, byly denní přírůstky okolo 20%. Teď když se rozlejzá celosvětově, jsou denní přírůstky okolo 10%. Pořád je to pěkně strmá křivka, ale dynamika breberky je už úplně někde jinde. Má to poměrně jednoduché vysvětlení… 

Všichni si už prostě dost nadělali do gatí. 

 

Dokud byl koroňák v Číně, celý náš západ (Vidláka nevyjímaje) z toho měl vlastně jen divadlo. Mnohem víc jsme řešili, jestli se tomu dá vůbec věřit, jestli to není zase jen habaďůra na veřejnost, aby držela hubu a platila. Ale… i zde na Kydech jsme měli čtenáře, kteří poměrně brzy (rozhodně dříve než já) viděli potenciální problém a upozorňovali na něj. 

Ve stejné době naše veřejnoprávní a vždy pravdomluvná média vydávala články a rozhovory o tom, jak se u nás na slavném a dokonalém Západě nikdy nemůže stát nic podobného jako v Číně, že Koroňák je jen taková chřipečka, která nás nemůže rozhodit.

Pak to přišlo k nám… 

Naše vláda zareagovala jako jedna z prvních a stejně tak jako jedna z prvních chodila před kamery v rouškách. A celá naše společnost plynule přešla od švejkování a zlehčování situace k disciplinovanému plnění během jednoho týdne. Ono jaksi nejde o to, co vláda zavede, ale co občanstvo dodržuje, že ano…

Když pak začaly počty mrtvých naskakovat po stovkách a začaly se objevovat obrázky z nemocnic a márnic, začalo to něco dělat i s frajírky co byli původně nad věcí. Začalo to působit i na lehkomyslnější národy a dnes – po čtyřech týdnech už leckdo dodržuje spoustu opatření dobrovolně a vůbec nečeká na svoji vládu, až mu něco nařídí. 

Svým způsobem se zatím těmto datům vymykají jen Spojené státy… Oni to asi budou mít stejně jako my v Ojrópě. Virus byl daleko, obrázky z nemocnic také, to se přece ve vyspělé a nejlepší zemi světa stát nemůže. Pak to začalo kosit lidi v New Yorku. Teď to tam mají jako v Itálii. 

Jsem si ale celkem jistý, že obrázky z Manhattanu a Bronxu umravní lecjakého namachrovaného amíka a během nějaké doby si i tam uvědomí všichni vo co gou a také začnou dodržovat kupu opatření možná i bez jakéhokoliv nařízení. Prostě si také brzy cvrknou do gatí a začnou se té neškodné chřipečky adekvátně bát. 

Takže Švédsko zřejmě nedopadne jako Španělsko. Jednoduše proto, že se tam lidi už bojí, aniž by jim vláda musela něco říkat  a dobrovolně si drží distanc a nedělají fóry. 

Ale na začátku musela být podceněná situace. Na začátku musela být ta Itálie, aby to všem došlo. Vlastně každý mrtvý Ital zachránil v každé zemi několik lidí. Díky obrázkům z márnic a nemocnic. Díky hrůzným příběhům. 

U nás musel být na začátku Prymula s Babišem, kteří v podstatě pošťouchli národ, aby si uvědomil dřív než byly v Bergamu ty stovky mrtvých, že to nebude žádná legrace. 

Jiných prostředků k boji možná ani nebylo potřeba.  Jen pošťouchnout veřejnost, aby to nebrala na lehkou váhu a u nás na to ty zavřené školy a zrušené veřejné akce stačily. Nepotřebovali jsme k tomu to, co potřebovala Západní Evropa – stovky mrtvých. My jsme neměli ještě ani jednoho mrtvého, ale všichni jsme už dobrovolně nosili roušky na hubě a nechodili na hokej. 

Pokud se neschyluje k nějakému průseru v pozadí, tak se zdá, že všechny země v Evropě už jsou za epidemickým vrcholem, nebo těsně kolem něj. Virus už zřejmě nepodceňují na našem kontinentě nikde. Myslím občané. Vlády ještě možná ano, ale občané už ne. 

Čím byla Evropě Itálie, tím bude Americe New York. 

Pomalu je čas bavit se víc o včerejším tématu… co bude až odezní ty hororové chvíle v nemocnicích a začne trvalé a dlouhodobé soužití s virem.  Akutní boj pomalu končí, je na čase začít sčítat ztráty, poučit se z chyb a nějak vymyslet, jak s breberkou žít, případně jak se jí zbavit. 

Výše uvedený článek až sem jsem měl napsaný už v neděli s tím, že dnes tj. v úterý půjde na sklo. Mezitím se ale stalo něco, co právě tomuto textu dodalo nový rozměr. 

Objevil se totiž nový rozhovor s Prymulou na DVTV o řízeném promořování populace a hned začalo tóčo. Že je Prymula zaplacenej, že dělá z lidí pokusné králíky, že nám EU poslala nové notičky, protože přece nejde, aby šajse čechen měli lepší výsledky než ýbrmenšové v Dojčlandu a podobně. Můj bratr kdesi na fejsbůku napsal názor, že Prymulův nástin je možná jediný způsob jak kornáka dostat ze hry… a hned dostal ban. 

Já si ten rozhovor poslechl celý a můj osobní vidlácký dojem je, že Prymula to říci chtěl. Nebylo to žádné užblebtnutí, měl to rozmyšlené, vyargumentované, nebylo to něco, co mu uniklo náhodou. On to v rozhovoru říci chtěl = on to v rozhovoru říci měl. 

Uvědomme si, že ten chlap měl koule na začátku přijít na Andrejka a přesvědčit ho, aby spustil největší divočárnu v našich třicetiletých dějinách. To sbližuje.  Ti dva teď spolu kolíkují největší claim svého života, protože to na co si troufli, to je buď spolu vynese do nebes, nebo je to zničí. Ty dva spřátelila nejhorší krize které kdy u nás v posledních dvaceti letech někdo čelil. 

Vidlácky pochybuju, že hoši nebyli domluvení dopředu. Prymula to řekl, protože to tak mělo být. A ještě více pochybuju, že bylo myšlené vážně. Ale z uvedeného rozhovoru a následné reakce médií i “odborné veřejnosti” jsem měl poprvé pocit, že se Veĺký Bocian jistí pro budoucnost a dělá to neskonale chytřeji než třeba Orbán. 

Nejprve pár poznámek… Kdybychom měli opravdu řízeně promořit populaci, víte jak dlouho by to trvalo? Řekněme, že jsme tak zdatní sociální inženýři, že umíme opatření dávkovat tak přesně, že jsme schopní udržet konstatntní denní počet nakažených. Samozřejmě je to blbost, ale řekněme, že to umíme. Kolik denních nakažených je tak akorát, aby nám všechno fungovalo a nesesypalo se to tady? Já osobně bych si myslel že maximálně tak 500. A to nejspíš ještě přeháním. Při 500 případech denně se za rok dopracujeme k číslu cca 200 tisíc. Za deset let se dopracujeme ke dvěma milionům, což bych považoval tak za minimum potřebného promoření, abychom víceméně zvítězili. Desetileté lhůta  na promoření, jak se to liší od dnešního nouzového stavu? Prakticky nijak… Silně pochybuju, že to Prymula neví. Kdyby doopravdy chtěl promořovat, nemusel nic říkat a jen to nechat jako to je. 

Samozřejmě se mohu mýlit, nicméně celkový průzkum promořenosti populace Koroňákem nám to brzy poví. Možná jsme už v podstatě skoro promoření, jen o tom nevíme. Ale spíš bych si vsadil na ta původně prezentovaná čísla – máme cca 5000 oficiálně nakažených a kromě nich nám tu běhá ještě tak 2000 neoficiálních, kteří to o sobě nevědí a polovina z nich to ani nikdy nezjistí.

Scénář ala Lombardie – tedy masivní a urychlené promořování plebsu a likvidace důchodců – to by také Andreje mohlo pověsit na pouliční lampu a s ním i všechny ostatní z vlády. Což možná ještě možná z té skutečné Lombardie uvidíme. 

A druhá poznámka… i kdyby byli všichni na vládě zaplacení z Dojčlandu a chtěli nám tady naordinovat Lombardii, jak by to asi udělali? Přijde naše lavná armáda co nemá kapacitu ani na jeden domov důchodců a pod bodáky nám píchnou nám koroňáka? Tomu přece nikdo nevěří… Maximálně může vláda uvolnit opatření. Kde je ale řečeno, že se naše ovčanstvo zachová idiotsky podle přání vlády?  My Češi jsme byli první v Ojrópě, kdo si opatření vzali k srdci a dodržovali jsme je velmi důsledně a dobrovolně. Kde je řečeno, že je nebudem dodržovat dál i když je vláda po nás nebude chtít? Kde je řečeno, že nezačneme švejkovat obráceně? Běž do práce ovčane.  Nemohu, mám teplotu a tak raději zůstanu v karanténě. Běž na fotbal ovčane… Nepůjdu, mohl bych se nakazit. Musíš ovčane… Mám tě u prdele Andreji. Měl jsem u prdele Havla, Husáka, Dubčeka, Zápotockého, Beneše i Hitlera… 

A teď z druhé strany…. Veselovský tomu rozhovoru s Prymulou dal patřičný bombastický titulek a celý mediální svět začal šílet, že Andrej zkouší nějaké sociální inženýrství, že přece nebudeme pokusní králíci a podobně. Výsledek se brzy dostavil… ti, kteří ještě včera bojovali urputně za odblokování ekonomiky a uvolnění totalitních a bolševických opatření našeho oligarchického premiéra, ti dneska stejně urputně bojují za to, aby žádné řízené promoření nebylo. Tj, aby Andrej republiku zadrátovanou nechati ráčil. 

Úplně vidím notora Kalouska, jak mu pomalu dochází, že i on by mohl být řízeně promořen (jako první)  a s ním jeho kamarádi a z nich už by leckdo zaklepal bačkorami. Celý senát je plný gerontů. Poslanecká sněmovna vlastně také. Vládní úřady jakbysmet. Těch nakradených peněz a teď skutečná hrozba smrti udušením. Andrej má hodně důvodů se mstít a nakazit senát, to by mu většina národa ještě přičetla k dobrému. 

Ti, kteří včera bránili demokracii před babišovskou dikaturou dneska urputně bojují za pokračování mimořádných opatření, jen žádné promořování, jen žádné pokusy na lidech. A Andrej už v dalších rozhovorech uklidňuje rozčilenou veřejnost, že epidemiolog Prymula je moc odborný, že on nic podobného nepřipustí, že je to příliš velké riziko, že on si to na svědomí nevezme, chytrá karanténa a podobně. 

Řekl A a já dodám to B. Když tedy nebudeme promořovat a lék je v nedohlednu, budou pokračovat dočasná opatření, která se hladce promění v opatření trvalá. Proč také ne že? Nikdo nechce být laboratorní myší. Ti, kteří vyzývali Andreje, aby přestal se zaváděním dikatutry ho teď budou vlastně prosit, aby v tom pokračoval. Nejhalasnější opozičníci nyní halasně vyzývají k jednotnému šiku. Tak moc jednotnému, že dostatete ban, když máte jiný názor. Nikdo z TOPky, Pirátů i milionu chvilek si nemůže dovolit být proti fejsbůkové veřejnosti pražských liberálů.  

Jestli měl tohle Andrej vypočítané od svého guru Máry, tak to byl fakt majstrštyk. Během jednoho odpoledne si zajistit takřka neprůstřelnou podporu pro pokračování mimořádných opatření = víc vlivu = víc moci = převzetí ekonomiky = převzetí bankovnictví = státi se Putinem. Veřejnost je pro, opozice je pro, všichni jsou pro a Andrej tomuto přání velkomyslně vyhoví. Stejně tak velkomyslně v souladu s přáním národa převezme za čas krachující firmy, krachující banky, krachující živnostníky a spolu s Kelnerem a čínskými penězi bude skutečně řídit stát jako (svojí) firmu. 

A pokud to Andrej nevymyslel, tak mu ďábel (nebo Pánbůh) přihrává trumfy do ruky jak na běžícím pásu. 

A pokud Prymula ví, že jsme už skoro promoření a moc toho nechybí, tak se nic neděje a dobře to dopadne. 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 136 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 3,86 out of 5)
Loading...
loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.