MANKRIZ
2.6.2018
Kategorie: Společnost

Těší mě to zvedání hlav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

NAFTALI

Přestřelky kolem kontroverzní divadelní hry Naše násilí a vaše násilí, v níž představitel Ježíše Krista sehraje znásilnění muslimky, nekončí. Upřímně se přiznám, že mě jako člověka těší, že v Česku už někteří lidé umějí zvednout hlavu a nechtějí si nechat líbit cokoliv od kohokoliv. A už vůbec ne od komediantů, kteří nemají jinou možnost, jak se zviditelnit, než sprostotu a primitivismus. Těší mě, to, bez ohledu na to, kolik novinářských prostitutů z MF Běs se snaží nasadit protestujícím divákům psí hlavu a označit je málem za nepřítele národa. A doufám, že to zvedání hlav a rovnání páteří bude pokračovat. Už včera bylo pozdě.

Jedna z hereček si z přirození během hry vytáhne českou vlajku. To dokonce i europoslanci Tomáši Zdechovskému (KDÚ-ČSL) připadá zcela přes čáru. Hru prý neviděl a ani nechce vidět. To, co o ní slyšel, mu prý stačilo. „Nicméně vytahovat z dámské pochvy českou vlajku, nebo znásilněním muslimky Ježíšem ztvárňovat údajný vztah křesťanské kultury k islámu, podle mě nemá nic společného s nějakým kulturním cítěním a nemyslím si, že by tato hra měla obohacovat česká divadelní prkna. V tomto smyslu jsem se i vyjádřil pro média. Vnímám to celé jako laciný dekadentní trik, jak na sebe upozornit. Vyvolat diskusi se dá i jiným způsobem, proto podle mě o nic takového autorům nešlo,“ dodal Zdechovský.

Navíc jak se ukazuje, žádné fyzické násilí vůči komediantům se nekonalo a řeči o fašistech a extremistech jsou jen mediální humbuk novinářských prostitutů. Mít zkrátka jiný názor než sluncoidní komediant se u nás nesmí. Kdy se zcela normální člověk začne bránit nenormálnímu chudákovi, je rázem extrémista.

Už za časů našich prababiček platilo, že kdo platí, ten poroučí a že za hubu přes hubu. Tudíž diváci, kteří si zaplatili vstupné, mají právo za své peníze říkat veřejně, že ta hra je hnus a ne servilně tleskat. Stejně tak pokud se někdo rozhodne v rámci demokratúry urážet něčí náboženské a etické cítění, musí se smířit s tím, že demokraticky za to může dostat pořádně přes hubu. Naši milí komedianti si za necelých 30 let bohužel zvykli, že mají právo být jakýmsi veřejným arbitrem, který určuje, co je a není správné a poroučet druhým i co si mají myslet. Bez ohledu na moji nechuť k době reálného socialismu vzpomínám na pány herce, kteří už mezi námi nejsou a kterým člověk mohl bez servility říkat Mistře.

Tudíž odmítám, aby moje estetické cítění a občanský názor řídil jakýsi podivný komediant z nekonečného seriálu typu Chcíplé kuře nebo Ordinace v žůžové zahradě, či dokonce takový komediantský ubožák, který si musí pomáhat sprostotou a primitivismem, aby si ho někdo všiml. Za starých dobrých časů takoví umělečtí chudáci vystupovali maximálně na pouti, kde bavili lůzu primitivním křikem a kopanci do zadků. Lůza po nich na oplátku házela vejce a shnilou zeleninu. Ještě v 19. století, když komedianti přitáhli do vsi, sedláci zavírali slepice, a když se jim dííívadlo nelíbilo, popadli sukovice, komedianty zmalovali do modra a hnali je až za hranice katastru. Ve středověku nepouštěli konšelé komedianty na noc vůbec do města. Komedianti museli nocovat za hradbami, aby ve městě nedělali ostudu. Páni konšelé asi věděli proč.

A tak musím souhlasit s tím, co už bloger Lu Lina na Pravém prostoru napsal: Podobných propagandistických sraček obsypaných granty, jsou poslední dobou plná divadla. Celkem pěkně korespondují s vytrvalým tlakem masmédií a většiny politických stran vyvíjeným přesně stejným směrem: „Styď se, blahobytný bělochu, za svůj úspěch! Musíš se rozdělit o své bohatství a musíš ještě více pracovat, protože do roku 2050 se v Africe narodí dvě miliardy dětí a tvoje děti je budou muset živit.“

A já doufám, že to zvedání českých hlav bude pokračovat a neskončí u jediné hry a Husy na provázku …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.