juncker
23.8.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Teroristé opět zabíjeli, musíme urychleně vyjádřit soustrast

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUMÍR NĚMEC

Teroristický útok v Barceloně, kde na ulici opět umírali neviní lidé, vinou nějakého zfanatizovaného magora, kterému nejde o nic jiného než pozabíjet co nejvíce lidí. Policie útok vyšetřuje jako teroristický čin. Čin radikálního islamisty. Zatímco se policie činí v ulicích a snažila se zamezit dalším ztrátám, tak čelní političtí představitelé si již připravují své projevy, ve kterých útok odsoudí a vyjádří svou hlubokou soustrast všem zúčastněným a pozůstalým.

Myslím, že každý, kdo se stane účastníkem těchto hrůz nebo při takovém útoku přijde o svého blízkého, se může vykašlat na nějaké prohlášení vysokého politika. Ale jediné, co mu vyvstane na mysli je otázka, proč se to stalo a nedalo se udělat víc, aby se tomu zabránilo?!

Nikdy nebudeme chráněni na 100 %, to prostě nejde i při sebelepší práci bezpečnostního aparátu. Každopádně neustálé vyjadřování soustrasti a odsuzování teroristických činů, dalším útokům teroristů nezabrání.  Je třeba začít nazývat věci pravými jmény. Co mají všechny teroristické útoky z poslední doby společné? Není to národnost, věk útočníka nebo státní příslušnost. Ani není důležité, jestli se jedná o migranta nebo ne. Hlavním spojnicí téměř všech teroristických útoků je radikální islamismus a myšlenky které tito fanatici šíří.

Stále čekám, kdy někdo z vrcholných představitelů nazve věci pravými jmény, kdy někdo řekne, ano máme problém s fanatickými islamisty, kteří zabíjejí naše blízké a musíme s tím něco dělat. Bohužel stále nic… Místo toho slyším po každém útoku vyjádření soustrasti a omleté fráze o nutnosti společného postupu a další politické proklamace, abychom něco řekli a nikoho neurazili. Jak dlouho ještě budou muset umírat neviní lidé v ulicích?  Tak dlouho, než vystoupí někdo, kdo bude chtít nejenom řečnit, ale bude mít vůli se proti zlu fakticky postavit.  

Juncker, Tusk nebo Merkelová to zcela jistě nebudou …

Autor: Lumír Němec

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.