francievojaci
7.10.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Terorismus: Nešťastná Francie, nešťastná EU

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonOpět se, tak jako v předcházejících případech, soustředila francouzská oficiální místa na „nerozpoutávání paniky“. A tak jako v předešlých případech za to zaplatí hlubokou nedůvěrou v oficiální mediální politiku.

Vražda čtyř zaměstnanců policie a zastřelení pachatele této vraždy započalo opět jakousi „dávkovací taktikou“. Již zkraje se objevila informace o tom, že vrah před jistým časem konvertoval k islámu, ovšem s tím, že se u něj „neprojevovaly známky radikalizace“. Diskuse pod články s touto tématikou se v Česku relativně rychle proměnily na souboj těch, co v této události viděli „jasný terorismus“ a těch, kteří tyto závěry odsuzovali jako rozdmychávání nenávisti vůči muslimům. Nakonec zpravodaj ČT ve Francii oznámil, relativně suše, že se prokázala „radikalizace pachatele“ a čin je nyní vyšetřován jako terorismus.

Vraždy se udály v týdnu, kdy francouzští policisté protestovali proti vládní politice v oboru bezpečnosti. Stěžují si na přepracování a dokonce pařížský zpravodaj ČT dával vraždy právě do této souvislosti. Mimo jiné byl zpravodajem zmíněn i vysoký počet sebevražd mezi zaměstnanci policie (od začátku roku údajně více než dvacet případů) a opět se tedy hrála mediální hra o složitých poměrech ve francouzské policii. Navíc se spekulovalo i o tom, že se mohlo jednat o zločin „z vášně“, když se spekulovalo o možném poměru vraha k zabité policistce.

Po téměř týdnu mediální masáže o problémech francouzské policie se nakonec skutečnost jeví zase jako pořádná facka oficiálnímu systému referování o těchto případech. Případ je teroristickým činem radikalizovaného muslima. Navíc přidal zpravodaj ČT ve Francii i informaci, že takových „radikalizovaných“ muslimů může u francouzské policie pracovat mnohem více.

Bohužel pro bezpečnost ve Francii a koneckonců v celé EU se nakonec ukázalo, že terorismus je opět motivem tohoto hrůzného činu. A jednotící linkou v tomto případu je opět i konverze pachatele a vraha čtyřech členů bezpečnostního sboru Francie k islámu. To již lze jen s velkou dávkou bagatelizace vysvětlovat jako „selhání jednotlivce“. Bohužel je stále více patrné, že se jedná o problém systému, který není schopen a zřejmě ani řádně připraven na důkladnou revizi svých vnitřních předpisů. Stále se bude dokola argumentovat svobodou vyznání a přehlížet, že ti členové francouzské policie, kteří vyznávají islám, mohou být řádově větším nebezpečím pro své okolí než všichni ostatní příslušníci policie.

Je mi jasné, že by tvrdé opatření proti policistům vyznávajících islám narazilo na tvrdý odpor obránců lidských práv jako na „hrubý zásah do svobod jednotlivce“. Nicméně, nepochybuji vůbec o tom, že v hlavách velení policie se jistě takové úvahy objevují a hledá se způsob, jak to „zaobalit“, aby to prošlo. Pravděpodobně se tak bude jednat o celoplošné opatření, kterým projdou všichni příslušníci policie. A že takové opatření, třeba celoplošné, bude vydáváno za „porušení svobod a práv jednotlivce“ v liberálních médiích, není třeba rovněž pochybovat.

Francie, která si dělá velké ambice nastoupit po odchodu Velké Británie z EU do vůdčí role tahouna další integrace evropských států, bude od zvláště protimigračních národních vlád střední a východní části EU čelit zásadní kritice. Právě tyto státy budou ukazovat na to, že Francie vůbec nezvládá integraci migrantů do společnosti (právě na případu teroristických činů, které ve Francii proběhly) a povede to jenom k dalšímu dělení Evropy na „progresivní“ a „zpátečnické“ státy EU. Francie spolu s Německem a Itálií připravují „nový systém“ pro migraci z Libye. Ten je založen na tom, že kdo se do Itálie dostane na lodích neziskových organizací, bude rozmístěn do Francie, Německa, Itálie a dalších „dobrovolníků“ a tam s těmito lidmi proběhne azylové řízení. To je mimochodem v rozporu se současným pravidly, kdy se azylové řízení vztahuje na první zemi, kam migranti do EU dorazí, tj. do Itálie. Francie spolu s Německem tak ignoruje současná pravidla a bude za to chtít „větší práva“ v dalších věcech EU.

Je tak jenom otázkou co se ještě musí stát, aby evidentně neúspěšná politika Francie přišla o podporu Německa a v EU zavládl zcela jiný přístup k problému bezpečnosti schengenského prostoru. To jediné, co se zatím osvědčilo, byl nekompromisní postup států, které jsou na hranici schengenského prostoru (Maďarsko, Itálie do pádu minulé vlády) nedovolit ilegální vstup na své území. Všechna „nadnárodní opatření“ vedou jenom k rozmělnění problému a provokují a de facto podporují ilegální migraci.

Epilog: Zpráva z 5.10.2019

Muž, jehož nakonec zastřelil jeden z policistů, byl ve spojení s jedinci z řad salafistů, uvedl prokurátor Jean-François Ricard. K islámu konvertoval zhruba před deseti lety, uvedla agentura Reuters.

Není tedy pravdou ani to, že k islámu konvertoval před 18 měsíci, jak zprávy původně tvrdily. Čemu tedy lze v médiích v souvislosti s islamistickým terorem v EU věřit? Obávám se, že málo čemu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 849,00 Kč
Vybráno 50.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 995 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
33 komentářů