migrsocialismusmulti
14.11.2019
Kategorie: Společnost

Teror univerzálního dobra

Loading...
Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

30 let po revoluci, která aby se vůbec revolucí mohla pojmenovat, musí být sametová, v novinách a televizích se srovnává to, co bylo tenkrát a co máme dnes. Tenkrát jen milion lidí k moři, dnes pět milionů, tenkrát tolik aut na hlavu, dnes zase tolik atd. Poslední žijící členové ústředního výboru asi litují, že v 1970 je nenapadlo halasně srovnávat, co bylo na regálech v 1940, resp. kolik lidí vyjelo k moři.

Normálně myslící Čech musí mít za to, že před třiceti lety se cítil stejně mizerně jako dneska ráno. Velké plus minulého období, ta úžasná chvíle v deset večer v Dlouhé nebo Široké a u Štiky téměř nikdo a za Týnem pusto prázdno, Meyrink psal o zcela výjimečné poloze Prahy i mezi historickými městy, její atmosféra a duch. Dnes nehorázný kýč, centrum bez obyvatel, nadnárodní liberální spekulace a nové stavby hrůza sama. V srovnávacích statistikách se přece jenom dá vyčíst velká perverze bývalé epochy, a kterou částečně doba eliminovala, pokud je pravdivý počet tehdejších potratů 110 tisíc. Dnešní doba si to vynahradí demografickým propadem na pokraji národního vymírání.
.
Zmizel typ svobody regulovaný státní bezpečností, kde sice člověk mohl praktikovat základní lidské právo proklamované francouzskou revolucí, tj. svobodu názoru, ale musel se smířit s tím, že toto právo bude nejspíš praktikovat v base nebo v nejlepším někde na stavbě. Kulturní evoluce neumožňuje srovnat tato dvě časově posunutá období. V citlivé otázce, jako je svoboda, je třeba hledat odpověď u lidí, kteří se tím zabývají ne teoreticky, to i němečtí filozofové se domnívali, že člověk je velmi svobodný pod Hitlerem, marxisté totéž soudili o Stalinovi. Je třeba naslouchat souzením praktiků, kteří mají odvahu stále o tento prostor bojovat, a silným hlasem v Evropě, který vnáší do problému jasno, je Vera Lengsfeldová. Disidentka v NDR, pak poslankyně CDU a dnes opět disidentka v evropskounijní totalitě maskující se za svobodu.
.
Jeden aspekt tehdejší nesvobody byl tenkrát spojen s demagogií dobra stejně jako dnes, a tento nebezpečný aspekt se v osmdesátých letech úplně vytratil. Režim řadu let intoxikoval populaci o velkém dobru internacionální solidarity s trpícími národy na planetě, utrpení budou zbaveni až vítězstvím socialismu, popř. lokální komunistické strany, ke kterému jim solidarita dopomůže. V jistém období být nesolidární s trpícími národy, popř. s internacionálním bojem komunistických stran, znamenalo největší zločin doby. Stejně jako dnes. Režim častoval antiinternacionalisty nejhoršími termíny včetně rasismu a fašismu.
.
Při srovnání epoch, když už to má být, pak v osmdesátých letech jsme byli svobodni od teroru univerzálního dobra. Dokonce Lubomír Štrougal píše ve svých pamětech, že s Gustávem Husákem řadu let žádali sovětské lídry (včetně Gorbačova), aby nás ušetřili finančního příspěvku na internacionální solidaritu, který dost zatěžoval státní kasu, nereagovali včetně Gorbačova.
.
A vůbec jakoby šlo jen o žvanec. Ve fantazii současných poněkud chabých elit figuruje jen to. Existuje něco jako národní intuice nebo podvědomí i o svobodě. A v jeho chápání se minulá pokroková internacionální solidarita vyjevovala stejně odporně a nebezpečně jako ta dnešní pokroková solidární lidskost s masovou imigrací. Pokud budeme pozorně analyzovat tento aspekt nesvobody až teroru, pak pravděpodobně evropskounijní dnešek znamená větší dávku teroru.
.
Svoboda člověka je v protikladu s programovanou perspektivou celkem rychlé národní smrti a eliminace historického státu. Solidarita může mít charakter pouze individuální charity založené na individuální morálce. Zákon musí vycházet z regulí demokratického státu, ne z politických přání všeobjímající solidarity, pak jde o podvod, který vede k zotročení individua, k negaci svobody. Takto to národní intuice chápe, zachování národní identity ve všech aspektech je soklem svobody. Národ svobodně, ze své vůle integroval židovská ghetta, do jisté míry docházelo k mísení s německým živlem, ale vždycky šlo o přirozenou vůli a přání všech stran.
.
Je prvkem nesvobody a teroru nutit národ, aby přijal kvóty lidí, kteří jeho hodnoty nenávidí a negují. Pouhá ústavní konformita k evropskounijní elitou fixovaným normám bez národní historické podmíněnosti nevede ke svobodě, ale nastoluje teror. Simone Weilová ve svém testamentu „mít kořeny, je nejdůležitější a nejméně známou potřebou lidské duše“ (a svobody).

Jakoby jen to …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 390,11 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 083 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.