migrsocialismusmulti
14.11.2019
Kategorie: Společnost

Teror univerzálního dobra

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

30 let po revoluci, která aby se vůbec revolucí mohla pojmenovat, musí být sametová, v novinách a televizích se srovnává to, co bylo tenkrát a co máme dnes. Tenkrát jen milion lidí k moři, dnes pět milionů, tenkrát tolik aut na hlavu, dnes zase tolik atd. Poslední žijící členové ústředního výboru asi litují, že v 1970 je nenapadlo halasně srovnávat, co bylo na regálech v 1940, resp. kolik lidí vyjelo k moři.

Normálně myslící Čech musí mít za to, že před třiceti lety se cítil stejně mizerně jako dneska ráno. Velké plus minulého období, ta úžasná chvíle v deset večer v Dlouhé nebo Široké a u Štiky téměř nikdo a za Týnem pusto prázdno, Meyrink psal o zcela výjimečné poloze Prahy i mezi historickými městy, její atmosféra a duch. Dnes nehorázný kýč, centrum bez obyvatel, nadnárodní liberální spekulace a nové stavby hrůza sama. V srovnávacích statistikách se přece jenom dá vyčíst velká perverze bývalé epochy, a kterou částečně doba eliminovala, pokud je pravdivý počet tehdejších potratů 110 tisíc. Dnešní doba si to vynahradí demografickým propadem na pokraji národního vymírání.
.
Zmizel typ svobody regulovaný státní bezpečností, kde sice člověk mohl praktikovat základní lidské právo proklamované francouzskou revolucí, tj. svobodu názoru, ale musel se smířit s tím, že toto právo bude nejspíš praktikovat v base nebo v nejlepším někde na stavbě. Kulturní evoluce neumožňuje srovnat tato dvě časově posunutá období. V citlivé otázce, jako je svoboda, je třeba hledat odpověď u lidí, kteří se tím zabývají ne teoreticky, to i němečtí filozofové se domnívali, že člověk je velmi svobodný pod Hitlerem, marxisté totéž soudili o Stalinovi. Je třeba naslouchat souzením praktiků, kteří mají odvahu stále o tento prostor bojovat, a silným hlasem v Evropě, který vnáší do problému jasno, je Vera Lengsfeldová. Disidentka v NDR, pak poslankyně CDU a dnes opět disidentka v evropskounijní totalitě maskující se za svobodu.
.
Jeden aspekt tehdejší nesvobody byl tenkrát spojen s demagogií dobra stejně jako dnes, a tento nebezpečný aspekt se v osmdesátých letech úplně vytratil. Režim řadu let intoxikoval populaci o velkém dobru internacionální solidarity s trpícími národy na planetě, utrpení budou zbaveni až vítězstvím socialismu, popř. lokální komunistické strany, ke kterému jim solidarita dopomůže. V jistém období být nesolidární s trpícími národy, popř. s internacionálním bojem komunistických stran, znamenalo největší zločin doby. Stejně jako dnes. Režim častoval antiinternacionalisty nejhoršími termíny včetně rasismu a fašismu.
.
Při srovnání epoch, když už to má být, pak v osmdesátých letech jsme byli svobodni od teroru univerzálního dobra. Dokonce Lubomír Štrougal píše ve svých pamětech, že s Gustávem Husákem řadu let žádali sovětské lídry (včetně Gorbačova), aby nás ušetřili finančního příspěvku na internacionální solidaritu, který dost zatěžoval státní kasu, nereagovali včetně Gorbačova.
.
A vůbec jakoby šlo jen o žvanec. Ve fantazii současných poněkud chabých elit figuruje jen to. Existuje něco jako národní intuice nebo podvědomí i o svobodě. A v jeho chápání se minulá pokroková internacionální solidarita vyjevovala stejně odporně a nebezpečně jako ta dnešní pokroková solidární lidskost s masovou imigrací. Pokud budeme pozorně analyzovat tento aspekt nesvobody až teroru, pak pravděpodobně evropskounijní dnešek znamená větší dávku teroru.
.
Svoboda člověka je v protikladu s programovanou perspektivou celkem rychlé národní smrti a eliminace historického státu. Solidarita může mít charakter pouze individuální charity založené na individuální morálce. Zákon musí vycházet z regulí demokratického státu, ne z politických přání všeobjímající solidarity, pak jde o podvod, který vede k zotročení individua, k negaci svobody. Takto to národní intuice chápe, zachování národní identity ve všech aspektech je soklem svobody. Národ svobodně, ze své vůle integroval židovská ghetta, do jisté míry docházelo k mísení s německým živlem, ale vždycky šlo o přirozenou vůli a přání všech stran.
.
Je prvkem nesvobody a teroru nutit národ, aby přijal kvóty lidí, kteří jeho hodnoty nenávidí a negují. Pouhá ústavní konformita k evropskounijní elitou fixovaným normám bez národní historické podmíněnosti nevede ke svobodě, ale nastoluje teror. Simone Weilová ve svém testamentu „mít kořeny, je nejdůležitější a nejméně známou potřebou lidské duše“ (a svobody).

Jakoby jen to …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 333,00 Kč
Vybráno 38.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 135 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz
1 komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.