MANCHSMRTTEROR
23.8.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Teror na denním pořádku

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

VLASTÍK FÜRST

„Vlastně se nic neděje“, takový dojem můžeme mít ze zpráv médií i z výroků některých blogerů. Jeden diskutér napsal: „Na silnicích každý rok zemře daleko víc lidí, než kolik zabijí teroristi, tak s tím pořád nestrašte!“

V roce 1974 hrozil Houari Boumedienne, prezident Alžírska, našemu kontinentu: „Zalidníme Evropu našimi dětmi. Porazíme bezvěrce dělohami našich žen!” Po něm tuto hrozbu později údajně zopakoval i Muammar Kaddáfí. Současné dění v Anglii, Španělsku, Itálii a dalších evropských zemích dává tomuto výroku za pravdu. Vyznavači mírumilovného náboženství o sobě dávají slyšet stále častěji, a to nejen dělohami svých žen.

Před pár lety se muslimští fundamentalisté rozhodli založit na pomezí Iráku a Sýrie chalífát s náboženskou autoritou nad všemi muslimy pocelém světě. Vzorem jim byl středověký chalífát. Jak se zdá, plán založit a rozvíjet ISIS, jim nevyšel.

Proč? Možná i proto, že občané Sýrie a Iráku mají zkušenost nejen s vládou islámu, ale i s tím, jak se jim žilo, když byli u moci lidé, pro které islám nebyl tou nejdůležitější hodnotou života. Saddám Husajn i Bašár al-Asad dokázali na svém území utlumit moc duchovních. Z pohledu nás Evropanů byla jejich vláda tvrdá a diktátorská, ale lidem v jejich zemích se žilo svobodněji než třeba v sousedním Iránu, kde se na vládě podílejí náboženští vůdcové. Stále více občanů těchto zemí bralo islám spíše jako kulturní záležitost než jako otázku života a smrti.

To se stalo trnem v oku mocným islámským duchovním v Saudské Arábii. Ti přesvědčili západ, že pro klid v oblasti produkující ropu je třeba tyto diktátorské sekulární vlády odstranit. Současný Irák dokazuje, že to nebyl nápad, kterým se budeme v budoucnu chlubit. I boje v Sýrii, které nastartovaly současnou migrační vlnu, svědčí o tom, jak naivní je pohled západu na situaci v zemích, kde se o moc hlásí zastánci islámu.

ISIS se pomalu stává minulostí. V současné době to vypadá, jako by se bojiště pomalu ale jistě přesouvalo do Evropy. Je docela možné, že ti, kteří stáli za vznikem ISISu, zjistili, že daleko snadnější bude vybudování chalífátu v Evropě. Její současní političtí vůdci jsou tak zpacifikováni “politickou korektností” i “neomarxismem”, že jsou pro mírumilovné bojovníky chalífátu snadnou kořistí.

Evropská média, poslušná svým vůdcům, informují jen o „teroru“, který nejde zamlčet. Přesto těchto zpráv stále přibývá. Jako by se z teroru stávalo něco běžného, co by nás už ani nemělo překvapit. „Nakonec“, říkal spolucestující ve vlaku, „u nás se zatím ještě nic nestalo, tak proč se tím vůbec zabývat a znepokojovat?“

Evropané zatím s islámskými „mírotvůrci“ nemají mnoho osobních zkušeností. V tom se naše situace liší od lidí, kteří žijí v zemích ovládaných touto ideologií. Je docela možné, že se právě nacházíme na historické hranici. Možná jsme poslední generací Evropanů, která ještě může zastavit zánik naší kultury. Kolik nevinných obětí bude muset ještě zemřít, než si uvědomíme, že Evropa potřebuje změnu? Dokáže v nás ještě něco nebo někdo probudit zodpovědnost za budoucnost našich dětí?

Pokud se rychle nevzpamatujeme, budeme si muset zvyknout na to, že teror a vraždění odpůrců islámu je normální, protože podle budovatelů chalífátu je to cesta k celosvětovému míru.

V poledne jsem slyšel ve zprávách, že obyvatelé Španělska dnes žijí, jako by se nic nestalo. Dávají tím prý jasně najevo, že se teroru nebojí. Nevím jak vy, ale já raději souzním s cestou, kterou se vydal Izrael. Neustupuje, ale aktivně bojuje proti hrozbě, kterou jsou islámští fundamentalisté. Židé ví, že v tomto boji nestačí jen manifestace.

Má-li Evropa přežít, musí se hrozbě, valící se naším kontinentem, postavit aktivně. Obávám se, že jiná možnost není. Na vojně nás naši “komunističtí” velitelé učili spoustu nesmyslů. V jednom ale měli smutnou pravdu: „Někdy jsou situace, kdy je třeba mír vybojovat silou.”

V této situaci je dnes Evropa.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.