Když sem se ptal lidi v Kyjevě, o co jim ide, byli stručni: zbavit se oligarchy, moct cestovat po Šengenu, zlepšit ekonomiku a mět klid a mir. Jenže lidi se kromě mě asi nikdo neptal. A tak po roce maju jineho oligarchu, cestovat po Šengenu nikdy nebudou, ekonomika je v hajzlu, země je ve valce a bude huř.

Všecko, co zme popsali před rokem v mojem prognostyckem blogu, se stalo. Přišli mrtvi, někdo rozdal zbraně lidem, začala valka a přišly statisice uprchliku. Naštěsti utikaju na vychod, bo jinak by to u nas vypadalo blbě. A tak enem ty modre přilby zatim chybi a jak to tak vypada, ještě dluho tam nebudu. To se spiš připravuju ještě větši sviňarny, jake svět neviděl.

A pravda? Ta se schovala s prvnim zapalenym policajtem na Majdanu, tak, jak je to v každe valce. Nikdy se nedozvite, kdo střilal po demonstrantach z hotelu obsazeneho vladnima silama, kdo sestřelil letadlo a pak zakazal vyšetřovani, proč bojuju bataliony oligarchu jeden proti druhemu… Tu spravnu pravdu vam povi vitěz až po valce. 

Ale su svatky, tuž sem raději vytahnul par obrazku z doby, kdy v Evropě byl ještě mir. 

Ladislav Větvička, Kyjev, Ukrajina, Podkarpatska Rus

 

 Takto se robi propaganda nejen v Česke televizi: