_____________unie
24.5.2019
Kategorie: Politika

Ten strach z nich je v Bruselu i u nás hrozný…

Sdílejte článek:

J3K

Možná se zdá, že jsou poslední dny zaměřeny příliš jednostranně na jediné téma, tedy na volby do Evropského parlamentu, nicméně bubny bijící na poplach a ozývající se z fanatického prounijního tábora, jehož příslušníci dosud seděli v Bruselu a hlasitě mlaskali za peníze daňových poplatníků odvádějících daně napříč evropským kontinentem, jsou příliš hlasité. Aktivitou hýřící strany, které se momentálně co nejvíce zviditelňují, dosud pěkně v klidu porcovaly evropské peníze a přerozdělovali je většinou bez ohledu na potřeby těch, kteří jsou na nich skutečně závislí a bez nich živoří, zároveň si je odpracovali. Přitom se samozřejmě kdejaká korunka či euro někam šikovně zakutálelo a někomu bylo zase o něco lépe. Navíc neskutečně vysoká režie celého unijního ansáblu je naprosto logicky trnem v oku všem, jejichž příjmy stěží pokryjí denní nutnou spotřebu, ostatně štvou i ty, kterým finanční úřady odkrajují ze slušné výplaty neslušný kus.

Jak jsme se mohli kdekoliv u liberálů a socialistů dočíst, momentálně má EU největší podporu napříč širokým spektrem voličů, až 2/3 obyvatel Evropy ji považují za přínosnou. Ovšem nespokojenost s jejím fungováním údajně právě nyní zvýhodňuje populisty, kteří chtějí dostatečně velké reformy celé organizace. Obava dosavadních vládců o koryta je natolik veliká, že se uchylují ke lžím pouštěným do médií. Dozvíme se tak, že všichni odpůrci existence EU, případně důrazní kritici celého tak nesmyslně drahého a direktivního systému, ti všichni mají těsné kontakty na Rusko. Mezi ně patří údajně i Salvini, Orbán, Farage, Le Pen, Wlders, logicky by tam měl být i Okamura a pár dalších důležitých tváří. Možná mají někteří politici a novináři více ověřených informací, ale představa, že si Salvini, Le Pen a Orbán chodí pro rady do Moskvy, jsou tak trochu schizofrenní. Jistě, v mnohém mohou s výroky Vladimíra Putina o Evropské unii a problematice s ní spojené souhlasit, nicméně pravdou je, že nazývat dění na Západ od Ruska správnými slovy slyšíme spíše od ruského prezidenta, než od těch mlaskajících v Bruselu. Takže jistý soulad v náhledu na EU mezi v podstatě svobodným a svrchovaným Ruskem a logicky uvažujícími politiky bránícími se podlehnout diktátu Junckera a spol. je očekávatelný. Nejde o žádné těsné vazby, ale spíše o neochotu dělat ze sebe klauna poskakujícího dle přání elit a proti národním zájmům a prioritám.

Pravdou je, že lidé samotnou Evropskou unii považují za přínosnou, zároveň si však uvědomují, co jim bere. Jisté také je, že její existence je možná, ovšem za několika zásadních předpokladů. Prvním je maximální zúžení celého aparátu na nezbytně nutný počet zaměstnanců počítaný v řádu stovek lidí. V podstatě by stačilo pár zástupců jednotlivých států, ovšem rovnoměrně zastoupených. Ruku v ruce s tím by Evropskému parlamentu měla být odebrána většina pravomocí, které by se měly vrátit národním vládám. Zeštíhlená Evropská komise nemůže být nevolená, zároveň by měla být nahrazena orgánem, který bude moci vystupovat určitou formou za země EU při jednáních s mimounijními subjekty, nicméně pouze po odsouhlasení témat Evropským parlamentem a předsedy vlád členských zemí. Okamžitě by měly být sníženy náklady na platy všech pracujících v Bruselu a zároveň zrušené výhody po opuštění funkce europoslance a eurokomisaře. Hlavní zodpovědnost za politickou, ekonomickou a společenskou budoucnost je třeba vrátit zpět do jednotlivých zemí. EU by pouze pomáhala koordinovat spolupráci mezi jednotlivými státy a dohlížela by na nadnárodní koncerny a subjekty tak, aby nedocházelo k plundrování některých vybraných zemí. Správným krokem by byklo zrušení systému přidělování dotací a evropského soudu.

Hra na solidaritu je jedním z hlavních témat, kterými se EU ohání. Migrace přeskočila do další fáze. Přestože příliv Afričanů slábne, za což můžeme poděkovat především Itálii, problémy neustávají. Kriminalita způsobená migranty roste a mění se v dobře organizovanou. Již brzy dojde ke vzájemným válkám jednotlivých gangů, ale následky to bude mít především pro původní obyvatele Evropy. Vzhledem k zaměření kriminálně se chovajících skupin migrantů na drogy, prostituci a finanční kriminalitu, únosy a vydírání lze očekávat, že delikty budou přibývat geometrickou řadou. V této situaci šéf české BIS Koudelka touží po zvýšení pravomocí umožňujících mu sledovat protiunijní a protimigrantské aktivisty a odpůrce, předávat je k trestnímu řízení. V době, kdy neziskový sektor prorůstá do státní správy, škol i médií, a chová se jako mafiánská chobotnice, chce BIS sledovat ty, kteří na tuto skutečnost upozorňují a reagují. Ke komu si šéf BIS jezdí pro noty? Místo tajného přemísťování migrantů do naší země bude BIS bojovat proti Čechům a vlastencům. Ze solidarity si řada lidí udělala obrovský kšeft, doktrínu, kterou nyní za každou cenu prosazují. Už ani nezastírají, co je jejich plánem. Juncker, Merkelová, Macron, Timmermans, to jsou lidé, jejichž slova už dávno postrádají jakoukoliv podobnost s demokracií.

Musíte toto, nesmíte toto, nemáte právo na, podřídíte se, jinak vás stihne trest. Tak vypadá rétorika šéfů a samovládců, nikoliv zástupců lidu volených proto, aby své voliče chránili, pečovali o jejich blaho a o rozvoj. Pokud jste ještě nezaznamenali, že jste se stali svým způsobem sloužícími vrchnosti, která vám jedno dne vezme ve svém zájmu to nejdůležitější, tedy svobodu, možnost se rozhodnout, hotovost a odevzdáte ještě mnohem více, pak máte nejvyšší čas otevřít oči. Ohlédněte se zpět a zkuste pochopit, odkud se stále přicházejí všichni ti škůdci. Vrací se ve vlnách a občas přiberou někoho nového. To neplatí pro Piráty, ti už tak vznikli. Zauvažujte také, odkud berou peníze na své kampaně, kdo za nimi stojí. A pak jděte a volte. Nic jiného momentálně pro změnu udělat nemůžete. Lze popřát hodně štěstí, ale to si musíte zasloužit. Špatnou volbou jej nezískáte.

Autor: J3.K


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 051 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
77 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)