2476137-trumpbiden
25.9.2020
Kategorie: Politika

Televizní duel mezi Trumpem a Bidenem se koná 29. září v Clevelandu

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

V USA je nejdůležitější událostí prezidentského volebního boje vždy televizní souboj kandidátů na nejvyšší úřad ve státě. Bude trvat 90 minut a bude ho moderovat Chris Wallace z FoxNews. Moderátor dává otázky a Trump a Biden – každý z nich má dvě minuty na odpověď.

Setkání Trumpa s Bidenem před kamerami bude ještě dodatečně okořeněné probíhajícím ostrým sporem Demokratů a Republikánů ve věci obsazení uvolněného místa na Nejvyšším soudu USA poté, co 18. září skonala soudkyně Ruth Bader Ginsburg.

Bude to večer první přímé konfrontace obou před očima národa. Všechny velké televizní vysílače ji budou přenášet přímo.

Zdá se, že Trump si je docela jistý, že Bidena ve slovním souboji hravě porazí. Jen před několika dny během volebního vystoupení před svými přívrženci vyvolal velké výbuchy smíchu, když prohlásil, že Biden si určitě nechá od svých lékařů podat vhodný a účinný “doping”, aby vydržel během televizního souboje s ním.

Amerika je vynálezcem těchto televizních soubojů a udělala z nich dokonalé americké divadlo, které však má obrovský politický dopad.

Všechno je tam důležité, i každá maličkost – frizúry, oblek, kravata, držení těla, úsměv, výsměch, rétorika, řeč těla, emocionalita, hlas a jeho působivé nasazení a nakonec i verbální obsah. Vše je přesně naplánované a důkladně nacvičené předem. I mimika, gestikulace a spontánnost.

Každý detail v projevu a chování protivníka analyzují poradci a zjišťují jeho slabé i silné stránky a zkoumají, jak jej lze účinně znervóznět.

Nejdůležitější je to, jaký celkový dojem zanechá vystupování kandidáta, obsahy jsou až druhořadé. Co budou říkat, to ví většina voličů už dříve. Vždyť přece to poslouchali celé měsíce. Podrobnosti politických programů Demokratů a Republikánů lidi před obrazovkami nepříliš zajímají.

Mnohem více jim zůstane v paměti účinné ironické zesměšnění soupeře a zda skvělá metafora nebo vtipně pohotová a rychlá replika. Oceňuje se také emocionální patos, ale ne přehnaný, jakož i kontrolovaná agresivita, ta je pokládána za projev dynamické osobnosti.

Důležité je samozřejmě i to, jak budou podávat v následujících dnech po 29. září média průběh souboje a koho vyzvednou jako lepšího.

Jak ukazují analýzy předešlých podobných volebních soubojů prezidentských kandidátů, tak mnoho voličů hned po jejich skončení nedokázalo říci, kdo byl vítězem a tu jim pak pomohou média.

Pokud Biden v souboji dokáže být rovnocenný s Trumpem, tak má velkou výhodu, protože velká většina médií v USA je za Demokraty, a ty ho pak prohlásí za vítěze. A mnozí voliči, ačkoli měli jiný názor, tak ho změní na základě výpovědí v médiích.

V USA v takových volbách dostane hlasy ne vždy ten, kdo je lepší, ale ten, kdo byl lepší, než se všeobecně očekávalo.

I zde má Biden malou výhodu, neboť je pokládán za slabšího. Pokud se mu podaří na obrazovkách vyvolat dojem, že není až tak slabý, tak mu to přinese více hlasů. Trumpův tým bude však dělat vše pro to, aby jejich šéf ukázal, že Biden je ještě slabší, jak se to jevilo.

Pokud se to ale nepodaří, tak Bidenovi bude stačit i nerozhodný výsledek na to, aby zvítězil.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 218 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.