2476137-trumpbiden
25.9.2020
Kategorie: Politika

Televizní duel mezi Trumpem a Bidenem se koná 29. září v Clevelandu

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

V USA je nejdůležitější událostí prezidentského volebního boje vždy televizní souboj kandidátů na nejvyšší úřad ve státě. Bude trvat 90 minut a bude ho moderovat Chris Wallace z FoxNews. Moderátor dává otázky a Trump a Biden – každý z nich má dvě minuty na odpověď.

Setkání Trumpa s Bidenem před kamerami bude ještě dodatečně okořeněné probíhajícím ostrým sporem Demokratů a Republikánů ve věci obsazení uvolněného místa na Nejvyšším soudu USA poté, co 18. září skonala soudkyně Ruth Bader Ginsburg.

Bude to večer první přímé konfrontace obou před očima národa. Všechny velké televizní vysílače ji budou přenášet přímo.

Zdá se, že Trump si je docela jistý, že Bidena ve slovním souboji hravě porazí. Jen před několika dny během volebního vystoupení před svými přívrženci vyvolal velké výbuchy smíchu, když prohlásil, že Biden si určitě nechá od svých lékařů podat vhodný a účinný “doping”, aby vydržel během televizního souboje s ním.

Amerika je vynálezcem těchto televizních soubojů a udělala z nich dokonalé americké divadlo, které však má obrovský politický dopad.

Všechno je tam důležité, i každá maličkost – frizúry, oblek, kravata, držení těla, úsměv, výsměch, rétorika, řeč těla, emocionalita, hlas a jeho působivé nasazení a nakonec i verbální obsah. Vše je přesně naplánované a důkladně nacvičené předem. I mimika, gestikulace a spontánnost.

Každý detail v projevu a chování protivníka analyzují poradci a zjišťují jeho slabé i silné stránky a zkoumají, jak jej lze účinně znervóznět.

Nejdůležitější je to, jaký celkový dojem zanechá vystupování kandidáta, obsahy jsou až druhořadé. Co budou říkat, to ví většina voličů už dříve. Vždyť přece to poslouchali celé měsíce. Podrobnosti politických programů Demokratů a Republikánů lidi před obrazovkami nepříliš zajímají.

Mnohem více jim zůstane v paměti účinné ironické zesměšnění soupeře a zda skvělá metafora nebo vtipně pohotová a rychlá replika. Oceňuje se také emocionální patos, ale ne přehnaný, jakož i kontrolovaná agresivita, ta je pokládána za projev dynamické osobnosti.

Důležité je samozřejmě i to, jak budou podávat v následujících dnech po 29. září média průběh souboje a koho vyzvednou jako lepšího.

Jak ukazují analýzy předešlých podobných volebních soubojů prezidentských kandidátů, tak mnoho voličů hned po jejich skončení nedokázalo říci, kdo byl vítězem a tu jim pak pomohou média.

Pokud Biden v souboji dokáže být rovnocenný s Trumpem, tak má velkou výhodu, protože velká většina médií v USA je za Demokraty, a ty ho pak prohlásí za vítěze. A mnozí voliči, ačkoli měli jiný názor, tak ho změní na základě výpovědí v médiích.

V USA v takových volbách dostane hlasy ne vždy ten, kdo je lepší, ale ten, kdo byl lepší, než se všeobecně očekávalo.

I zde má Biden malou výhodu, neboť je pokládán za slabšího. Pokud se mu podaří na obrazovkách vyvolat dojem, že není až tak slabý, tak mu to přinese více hlasů. Trumpův tým bude však dělat vše pro to, aby jejich šéf ukázal, že Biden je ještě slabší, jak se to jevilo.

Pokud se to ale nepodaří, tak Bidenovi bude stačit i nerozhodný výsledek na to, aby zvítězil.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 115,- Kč
Vybráno 43.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 246 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)