ferikampan
30.5.2021
Kategorie: Politika

Teda jestli to byl záměr…

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dnes se ještě jednou vrátíme k Ferimu a k jeho výbušnému konci kariéry, který zřejmě bude mít ještě dlouhou a ošklivou dohru a to i za předpokladu, že nakonec skončí osvobozen. Nechci se dneska zamýšlet nad tím, co doopravdy spáchal, nebo pátrat v jeho duši, zda je zvrhlík, nebo dotěra. Nehodlám řešit jeho etiopské kořeny a pouštět se do spekulací o genetických předpokladech pro znásilňování. Nebudu se ptát, zda vůbec znal svého otce, jestli náhodou nebyl jen produktem mladické chyby své matky, nebudu řešit, zda jeho dnešní chování náhodou nemá svůj prapůvod v jeho dětství. Tohle všechno už jsem si na internetu přečetl. 

 

Já se spokojím s tím, že existuje vícero žen a děvčat, které se neznají navzájem a které popsaly, jak přímočaře šel Feri na věc, jak si vynutil/vypřemluvil milostné dobrodružství. Spokojím se s konstatováním, že Feri tohle dělal dlouhodobě a v příslušných kruzích byl touto stránkou své povahy pověstný. Stejně tak konstatuji, že zřejmě žádnou holku nezbil, neznehybnil, nevyhrožoval… prostě měl jen dostatečné seběvědomí a pramalé ohledy. 

Já bych se chtěl dneska zaměřit na politické a propagandistické hledisko. Feri totiž nebyl žádné politické ořezávátko. Už jsem tu psal, že tu jeho řepu jsem Kalouskovi ze srdce přál… Feri tuhle stránku politického řemesla uměl velice dobře. Všichni ho znali, všichni věděli, kdo je a nikdo nevěděl, jaké má názory. Já si musel přečíst wikipédii a celou řadu odkazujících textů, abych vůbec zjistil, co on v tě sněmovně vlastně dělal. Jasně, byl to další kafírník, TOPák… podpořil mee too, což by se od mladého nadějného a blbého dalo čekat… ale ruku na srdce, víte o něm někdo ještě něco jiného? 

Feri byl především politik ksichtu. Politik instagramu, fejsbůku, televize. Politik předpřipravených marketingových frází, politik, který je tváří kampaně. Politik, který nikdy nestál tváří v tvář nějakému nepříjemnému redaktorovi a vlastně si ani nevybavuju, že by někdy čelil nějakému opozičnímu řečníkovi v nějaké jiskřivé debatě. A když jednou v moravském sklípku mluvil, dostal na budku. 

Pozor, já se nesnažím říci, že by Feri byl hlupák nebo že by sebou nechal manipulovat. On prostě jen velmi dovedně využíval sociální sítě. Dělal to, v čem byl dobrý a vyhýbal se situacím, kde my mohl být nachytán na švestkách.  I teď byl v podstatě jedinou nadějí stárnoucích seladonů a odkvétající dominy na hlasy prvovoličů. 

A najednou pic… a je konec. Najednou vylezou kostlivci ze skříní… a zřejmě to ani nebylo těžké. Feriho pověst byla ve správných kruzích rozšířená. Vlastně stačilo, aby nějaký nájemný pisálek šel tam, kde se Feri vyskytuje a začal se vyptávat. Možná to ani nebyl pisálek. Možná to prostě bylo schválně.  Možná se ani nemuselo hledat, ale takové informace se třeba dají snadno koupit. 

Feri teď bude obviněn a bude mít štěstí, pokud se nějaká holčička nerozhodne, že se na něm zkusí zahojit. Pokud se najde nějaká, že bude vypovídat, skončí Feri v lochu. Možná ne nadlouho, ale skončí. Právě on se svým zjevem, se svým projevem… právě on, který podporoval mee too a stejnopohlavní páry. Hádejte, jak se na tohle všechno budou dívat jeho spoluvězni. Být Ferim, sbalil bych svých pět švestek, dokud nejsem obviněný a odjel co nejdál. Někam, kde nevydávají českým úřadům. 

Čím déle tuto kauzu sleduji, tím více mám dojem, že to někdo pohání. Koneckonců Feri se nijak neliší od tisíců podobných příběhů. Po každé diskotéce je “znásilněna” celá řada přiopitých holek, které se druhý den stydí, že daly tomu nepravému. Kdybychom měli právě toto chování důsledně kriminalizovat, mohli bychom kapacitu věznic zvednout na desetinásobek. Téměř každý muž má v zásobě podobnou historku, kterak potkal na diskošce pěknou koc, kterou připil, udělal na ní dojem svým šarmem a pak se nenechal zastavit jejím nesouhlasem, patřičně si užil… a ona koneckoců taky. Ovšem Feri není jen tak někdo. Je politicky důležitý. 

Vlastně bych si dovedl představit, že celou tuto kauzu objednal kupříkladu Babiš.  On potřebuje vyhrát volby, protože mu jde fakt o hodně a hodně mu hrozí. Dovedu si představit, že bude nejen dělat krásnou kampaň v bílé košili a slibovat modré z nebe, ale že Mára Prchal má i svojí skupinu pro speciální nasazení. Protože volby se nedělají jen tím, co nám prospívá, ale i tím, co škodí těm druhým.  Babiš má dost peněz, aby si o každém politikovi zjistil  všechno. 

Ovšem mladí prvovoliči, kteří byli okouzleni Ferim, ti Babiše stejně volit nebudou. I když teď slyšíme srdceryvné příběhy, kterak kinderposlanec rozbil naděje tisíců dětí i mladých lidí, všichni tito zhrzení voliči svojí frustraci nikdy nepřetaví v hlasy pro hnutí ANO. Ztráta Feriho není ziskem ani pro hnutí ANO, ani pro KSČM, ani pro ČSSD, ani pro Okamuru, ani pro Volného. 

Ztráta Feriho je jednoznačně ziskem Pirátů. Protože jen Piráti mají podobného ksichta Bartoše a podobné idoly mezi mladými. Jen Piráti mají v této době kouzlo přitažlivosti pro prvovoliče. Konec Feriho nechal Babiše chladným, možná mu to trochu pomůže po volbách při vyjednávání se samotnou ODS, ale hlasy do urden mu to nezařídí. Pro Babiše by bylo vhodnější, aby Ferigate přišla až těsně před volbami, nebo klidně až po volbách. 

Největší zájem na Feriho konci mají jednoznačně Piráti. Neříkám, že právě oni tu štvanici spustili. Ale rozhodně se jim hodí. Oni jediní mohou za Feriho nabídnout podobně kvalitní náhradu. Všechny hlasy, které by Spolukoalici přinesl Feri, ty teď dostanou oni. Nedivil bych se proto, že právě z těchto řad  se najde někdo, kdo nějaké to trestní oznámeníčko podá, kdyby náhodou holky nechtěly. Že se najde nějaký  pirátský a kavárenský dobrák s plnou hubou spravedlnosti, který teplické řepě namydlí schody. 

Feri teď zjišťuje, že lidé se kterými sdílí stejné hodnoty a kteří jsou jeho přirození spojenci ho teď možná posílají na dlouhý soudní proces a možná i do tepláků. Zcela nemilosrdně. Že se za něj prakticky nikdo nepostavil. Respektive že sice tu a tam někdo utrousil nějakou větu o tom, že Ferimu věří, ale jinak nechají všichni konat příslušné orgány a za měsíc, až mu přijde předvolání, rádi na něj zapomenou a budou se snažit, aby i voliči zapomněli, do které strany Feri patřil. 

Feri teď zjistí, jak na tom doopravdy je. Že ho sice plácali po zádech, ale skutečnou vděčnost nebo přátelství si tím nevysloužil. Že se ho snaží potopit ti, se kterými měl být po volbách v koalici. Že prostě začal někomu překážet, že jako mouřenín už vykonal svojí úlohu a je na čase, aby šel. 

Vlastně by mě nepřekvapilo, kdyby se po tomto střetu se syrovou realitou ve Ferim odehrálo něco podobného jako ve Stropnickém. Vlastně až teď pro něj začíná skutečný život. Až teď v nouzi pozná přítele. Teď teprve zjistí, jak na tom doopravdy je. Že není nadsamec, lev salónů. Zjistí, že nemůže všechno a že se jeho dosavadní kolegové nejspíš pokusí naložit mu na záda i hříchy které spáchal někdo jiný… že dělá obětního kozla i ostatním. 

Za rok či dva třeba budeme překvapeni, jak rozumně Feri mluví. 

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Miloš Zbranek 1000,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Petr Navrátil 100,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Anonym 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 009,- Kč
Vybráno 45.74%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 853 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,42 out of 5)
Loading...
105 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)