manipulacespolecnost
16.12.2019
Kategorie: Společnost

Techniky manipulace veřejnosti

Sdílejte článek:

BORIS MESARIÁ

Od nepaměti se vládnoucí vrstva snažila různými způsoby kontrolovat lidstvo a vnucovat mu mnohé z jejich šílených plánů, které šly proti vůli a potřebám obyčejných lidí. Dělali to prostě, aby si zajistili zisk, kontrolu a naplnili své nemocné úchylky.

V  starověku na to využívali různé nebeská znamení, o kterých věděli šamani. Často to byla různá zatmění slunce nebo měsíce. S příchodem středověku a církví  se na to využívali kněží a jiní duchovní. Výsledkem byla moc církví a její zneužívání k obohacení, přes různé odpustky a nesmyslné dary, které vybírali od poddaných v jejich dobré víře, že se tím spasí.

V  součastnosti vyvinuli sociální inženýři různé druhy manipulačních technik na ovládání lidstva. Některé z nich vám nyní přiblížím:

  1. STRACH – je to snad nejstarší a nejpoužívanější forma kontroly lidstva. Čím větší strach, tím lidstvo jednodušší přijme věci, které by za normálních okolností okamžitě odmítlo. V minulosti to bylo strašení např. ,, ropným zlomem nebo ozónovou dírou nad Antarktidou”. V součastnosti je to např. klimatické šílenství , nebo se využívají různé sociální sítě , které dočasně nebo trvale zablokují uživatele (výsledkem má být že lidé přestanou používat kritické příspěvky na jakékoliv téma). 
  2. OVERTONOVO OKNO – (1) popis techniky je v poznámce. V současné době se otevřelo několik overtonových oken – pedofilie, kanibalismus či požírání brouků .
  3. SALÁMOVÁ METODA – elitáři přijmou nějaký plán o kterém vědí, že by ho lidstvo jako celek odmítlo. Tak ho rozdělí do mnoha malých cílů a postupně ho přijmou v zákonech, kterých si lidé ani nevšimnou. Vždy je to zdůvodněno, že však o nic nejde, nebo že to má přijaté ten nebo ten stát a samozřejmě je to vždy v ,, prospěch lidstva “!!!  Netřeba zapomínat že elitáři nikdy nic nedělají ve prospěch lidí, ale vždy pro svůj zisk nebo splnění různých úchylností.
  4. PARADOXNÍ ZÁMĚR – vybere se nejabsurdnější koncept nějaké události, který je v podstatě pravdivý a chceme ho překrýt, občané se tím zabývají a přijdou s konspirativní teorií, kterou následně tisk smete ze stolu a zůstane jen ta, která byla podsunuta. Ale lidé jí už nevěří, protože “konspirace”.
  5. VAPORIZACE – okamžitě přestat informovat o události, která nedopadla podle představ. Zjednodušeně, když se o tom nepíše a nemluví, tak se to podle slnuníčkářů nestalo. Např. sobotní volby v Británii. A pokud někdo začne o tom psát, okamžitě ho obvinit jako konspirační web, pro-ruský nebo řízený Putinovou nebo čínskou úderkou.
  6. BAGATELIZACE – to znamená že nevyhovující téma se zbagatelizuje a okamžitě se to překryje zástupnými tématy různého druhu např. výběr kabelky paní Babišové. Následná debata se rozvíjí o nepodstatnosti její kabelky a nevyhovující téma zůstane nepovšimnuté. Netřeba při tom zapomínat, že pozornost nějaké události se v dnešní rychlé době dokáže udržet kolem 14 dní.

Toto je několik manipulačních technik a věřím, že vám pomohou zorientovat se při čtení různých článků nebo posuzování jednotlivých událostí.

 (1) Metoda Overtonova okna

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Vybráno 47.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 150 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
politicon.cz
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.