gun218
5.1.2020
Kategorie: Společnost

Tažení EU i některých politiků za omezení legálních zbraní je nesmyslné. Ukázala to střelba v Texasu

Sdílejte článek:

LUMÍR NĚMEC

Koncem roku 2019 došlo ke dvěma událostem, které měly mnoho podobného, ale každá měla jiný konec. Mám na mysli střelbu v Ostravské nemocnici, a střelbu, ke které došlo 30.12. v Texasu. V obou případech zaútočil aktivní střelec na veřejném místě a začal zabíjet lidi. Ani v jednom případě se zřejmě nejednalo o teroristický útok, ale o útok „magora“, který se chtěl tímto činem pomstít nebo vyřešit svou životní frustraci. Ať už byl jejich motiv jakýkoliv, výsledkem byli mrtví nevinní lidé.

Přes velkou podobnost mezi oběma událostmi, je zde jeden zásadní rozdíl. Střelec v Ostravě zabil na místě 6 lidí a poté v klidu nemocnici opustil, nasedl do auta a z místa činu odjel. Policie jej našla asi po třech hodinách a střelec před svým zatčením spáchal sebevraždu. V Texasu to mělo ale jiný průběh. Střelec vytáhl brokovnici, kterou měl ukrytou pod kabátem a během bohoslužby začal střílet do modlících se farníků. Stačil však vystřelit pouze dvakrát! Pak byl sám zasažen výstřelem jednoho farníka, který měl v kostele LEGÁLNÍ zbraň. Pokud by tam tento ozbrojený muž nezasáhl, byl by počet mrtvých v texaském kostele mnohonásobně vyšší.

Útoky aktivních střelců se bohužel stávají stále častějšími. Během posledních dvou dekád vrostl počet těchto útoků celosvětově o 150% a v USA o 300%. Jedná se tedy o jev, který ze společnosti jen tak nevymizí a pravděpodobnost, že se s těmito útoky budeme setkávat i v budoucnosti je vysoká. A to nemluvím o různých typech teroristických útoků, se kterými se za posledních několik let doslova roztrhl pytel. Tak jak se mění vývoj situace ve společnosti, musí se změnit i myšlení lidí. Lidé musí přijmout ten fakt, že část odpovědnosti za svou bezpečnost musí přijmout na sebe. I kdybychom navýšili počet policistů na trojnásobek, tak nikdy nemohou být všude.

Uvedu malý příklad na případu ostravské nemocnice. Přestože si myslím, že práce policistů i ostatních složek IZS byla dobrá, celé se to mohlo vyvíjet i jinak. Střelec pálil v nemocnici a po svém činu nemocnici opustil, nasedl do vozidla o odjel. Pokud by chtěl pokračovat ve svém vražedném tažení, tak mohl. Výběr měkkých cílů je bezpočet. Mohl si vybrat nákupní centrum, restauraci, zastávku MHD a všude tam mohl pokračovat ve svém vražedném tažení. Policie by jej dříve nebo později dostala, ale počet nevinných obětí by byl mnohonásobně vyšší. Ono by stačilo, i kdyby pokračoval v nemocnici. Policie sice byla na místě v řádu minut, ale než najde místo incidentu, a než objeví střelce ve změti chodeb, tak to zabere nějaký čas a počet obětí by byl jistě vyšší.

Tyto dva podobné a přitom rozdílné případy jasně ukazují, jak je celé tažení EU a i některých našich politiků (např. poslankyně Gajdůšková za ČSSD) za omezení legálních zbraní nesmyslné. V Texasu přijali od 1. září 2019 zákon, který ruší zákaz nošení zbraní v kostelech a modlitebnách. A přijetím tohoto zákona evidentně zachránili lidské životy. Na rozdíl od Texasu se v Evropě a v ČR se budeme dále snažit o omezování legálních zbraní, budeme brát lidem právo na obranu a dávat naše životy všanc takovým „magorům“, jako byl ostravský střelec, který byl mimochodem vyzbrojen NELEGÁLNÍ ZBRANÍ!

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 643 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)