eu-flag-2108026_960_720
14.3.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Tato EU je na zrušení

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRUrsula von der Leyenová považuje uzavírání hranic v rámci prevence šíření koronaviru za narušení života lidí a přeshraničního obchodu. Předsedkyně Evropské komise proto výslovně není spokojena s tím, že Česko, Slovensko i další země EU uzavírají své hranice. A to říká v době, kdy podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je Evropa virové epicentrum. (sic!)

 


Její názor na opětné otevření hranic se ale dá interpretovat jako ohrožování života obyvatel České republiky. Protože splněný požadavek Leyenové a otevření našich hranic by mohl zapříčinit vstup dalších nakažených osob na území České republiky. Ale náš trestní zákoník č. 40/2009 Sb. samozřejmě řeší zvýšené nebezpečí zavlečení nebo rozšíření nakažlivé nemoci. A také příprava na zavlečení nakažlivé nemoci (a co jiného je požadavek na otevření hranic?) je, jak Trestní zákoník v § 152, v bodě 5) stanovuje, trestná.

Bylo by dobré, kdyby si konečně čeští občané uvědomili, že tato EU je na zrušení. To už není o odchodu ČR z EU, to je o návrhu tuto formu evropské integrace zrušit. Jako jsme zrušili zde na východě socialismus. Oboje se evidentně neosvědčilo.

  • EU naprosto selhala v migrační krizi.
  • EU naprosto selhala v procesu integrace přijatých migrantů
  • EU naprosto selhala při řešení epidemie koronaviru způsobující nemoc COVID-19

Můžeme zde uvést řadu dalších fatálních selhání, od neudržitelného trvalého pádu ekonomiky, po neudržitelné představy o uhlíkové neutralitě, o tom, že EU nedokázala udržet ani platné evropské právo a svobodu slova a výčet by mohl pokračovat.

Musí se najít jiná forma evropské spolupráce.

Snad se najde premiér či prezident, který po zkušenosti pandemií koronaviru osloví ostatní členské státy s návrhem zrušení této podoby EU, která je postavena na vzájemných, ale zjevně špatných smlouvách. Ty lze změnit, zrušit je či od nich odstoupit a napsat jiné.

Tohle, co v této velmi závažné krizi pro obyvatele Evropy tato EU předvedla a předvádí je nepřijatelné. Pro dnešek i pro budoucnost.

Poděkujme všem evropským národním vládám a jejich lidem, kteří konají kroky na ochranu svých občanů. Protože tím nepřímo chrání i nás.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 007 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (51 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
loading...
73 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.