sudan
21.7.2016
Kategorie: Společnost

Tanec šílenců, pomocníků na dluh

Sdílejte článek:

MARTIN FINGERLAND 21|06|2016

Česká vláda vydala v roce 2015 na tzv „rozvojovou pomoc” neuvěřitelných 4,95 miliard korun. Tanec šílenců, pomocníků na dluh.

 .
Ministerstvo zahraničí vydalo informaci, že ČR poskytlo v minulém roce na tzv. „rozvojovou pomoc” neuvěřitelných 4,95 miliard korun. Prý se jedná o mírné navýšení proti roku 2014 a celkově prý naše „rozvojová pomoc” dosáhla 0,12 procenta HDP. Primárně prý bude rozvojová pomoc poskytována Afganistánu, Bosně-Herzegovině, Etopii, Moldavsku a Mongolsku. Další tradiční příjemci české rozvojové pomoci jako Vietnam, či Palestina také ale nepřijdou zkrátka…..
 .
K obecnému překvapení nevzbudila tato zpráva téměř žádnou pozornost. Přitom by měla.
 .
1) ČR má velmi výrazný rozpočtový deficit! To znamená, že tahle „rozvojová” pomoc je na dluh, který jedou budou muset naši lidé zaplatit. Přitom se jich nikdo neptal, zda s tím souhlasí! 5 miliard ročně není žádná malá částka. Dalo by se za ní postavit pěkných pár kilometrů dálnic, či přidat zdravotníkům za jejich práci…
 .
2) Efekt této tzv. „rozvojové pomoci” je zcela nulový, nebo dokonce záporný. Uveďme si to na následujících příkladech. Afganistán: Když před více než 10 lety západní státy pod vedením USA vtrhly do Afganistánu a svrhly tamější talibánskou vládu, tak slibovaly období prosperity. Nicméně dnes je z nějakého záhadného důvodu jedna z hlavních imigrantských skupin přicházející do Evropy právě mladí muži vojenského věku z Afganistánu. Nutno podotknout, že opiový obchod v Afganistánu rovněž kvete jako nikdy předtím. Nebo Vietnam, za masivní českou rozvojovou pomoc se nám dostalo agresivního drogového marketingu vůči české mládeži  vedeného prostřednictvím vietnamských večerek a bister. Nárůst palestinského terorismu v Izraeli  a okolí také myslím nemusím připomínat. Takže o nějakém vděku ze strany „příjemců” nemůže být ani slovo…
 .
Jak taková rozvojová pomoc vypadá? Připraví se „projekt”, který předloží spřátelené firmy, či „neziskovky” ke schválení MZV ČR. Může se jednat o sebevětší nesmysl, ale pokud je formálně vše v pořádku, ministerstvo peníze přidělí. Projekt se pak na oko realizuje a o přidělené peníze se rozdělí ona firma, na ní napojeni politici a své dostanou i odpovědní úředníci. Svou roli, zde také mohou sehrát politické neziskovky jako „Člověk v tísni”, které poskytují projektu politické a mediální kryti. O skutečnou pomoc místnímu obyvatelstvu tedy v 99 procentech případů vůbec nejde a nikdy nešlo.
 .
3) „Rozvojová pomoc” ničí místní ekonomiky a odnaučila tamější obyvatelstvo pracovatPokud snad k nějaké pomoci skutečně dojde, pak je to obvykle zcela kontraproduktivní proces. Na příkladu Afriky vidíme, že si tamější obyvatelstvo odvyklo pracovat a naopak získalo pocit, že má nárok na příjemný a bezpracný život.
 .
 .
Jaké politické strany „rozvojovou pomoc” podporují? Jedná se o celý současný politický establishment. Tedy ČSSD, Babišovo ANO, KDU-ČSL, ODS, TOP 09, Zelení apod. … prý je naší povinností „pomáhat” říkají unisono. Také mnoho z jejich politiků na „rozvojové pomoci” pokoutně participuje. Výjimku tvoří pouze některé nové politické strany mimo hlavní proud. Tyto subjekty navrhují její úplné zrušení, či alespoň výrazné omezení. Určitě to stojí za zamyšlení, zda máme tohle dál trpět.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 15 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
30 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.