milionchd
14.6.2019
Kategorie: Politika

Tamtamy jedou, jaká je naše prognóza?

Sdílejte článek:

J3K

Čtyřiadvacetiletý mladík s hlavou zaplněnou studiem humanitních věd, tedy naprosto nepoužitelný jedinec ve sféře, která produkuje něco užitečného a praktického, se stal tváří pouličních snah tvořit politiku zezdola. Z transparentního účtu, který mimochodem zdaleka nemůže pokrýt skrytou režii všech akcí, už jen doprava všech těch různě přespolních účastníků stojí balík, k tomu výroba transparentů, ozvučení a v nejednom případu i startovné pro ,,dobrovolníky´´, na který sám organizátor nemusí nic vložit ze svého, se to vše krásně platí. Otázkou však zůstává, z čeho se hradí to, na co by těch pár milionů nasbíraných od jakýchsi drobných přispěvovatelů nestačilo. Dá se předpokládat, že něco sehnal neziskový sektor, určitě existuje i zahraniční cestička zvaná tajný penězovod. To však není důležité. Minář je českou obdobou Grety. Neznámá osoba s ambicemi, která se náhle komusi hodila do krámu a byla nastrčena davu. A ten poslušně jásá a tleská.

Média se mohou přetrhnout ve snaze co nejlépe odprezentovat demonstrace svolané po celé zemi. Byť čísla popisující množství účastníků jsou organizátory značně přikrášlená, poslední počty nijak neoslnily. Přesto jsme zásobováni materiály popisujícími události na náměstích, vystupováním vyžilých politiků, pravděpodobně hladových i vševědoucích herců a mladých aktivistů. Minář už se možná vidí na solidním postu, ostatně podobné aktivity vynesly Pánkovi teplé místo v čele Člověka v tísni, a tím Šimon určitě nekončí. Podpora ze strany ODS, Topky, STAN a Pirátů jakoby Minářovi vlévala novou krev do žil a možná si ani neuvědomuje, jak drsně může dopadnout. Užívá si naplno své okamžiky slávy a snad i věří tomu, že by to mohl dotáhnout poměrně daleko. Tlak na Babiše se skutečně zvyšuje, ale lze očekávat, že ten to ustojí. Vnitropolitická situace není pro jeho odpůrce příliš dobrá, ODS s Piráty nemají dostatek hlasů a ostatní strany se usadily lehce nad hranicí přežití. Bartoš se svou partou sice dělá, co může, dokonce si stěžuje až v Bruselu, tam ale brzy dojde k částečné výměně osazenstva a může chvilku trvat, než se začne zase pracovat. Navíc jediné, co EU může, je sáhnout na dotace. Přiznejme si, že jejich zrušení by bylo jediným správným počinem, kterého je EU schopná, zároveň by to mohlo Babiše naštvat a dalo by to jistou naději v jeho odklonu od této šílené organizace. To vše jsou však spekulace.

Protibabišovské snahy se stupňují a pokus vytvořit podmínky pro český Majdan i díky účasti herců a dalších umělců pokračuje. Blíží se však léto, plno lidí vymění stání na ulicích za ležení u moře, přestanou být organizované i děti, které často verbují přímo na školách, situace se uklidní. Snad jen letním hudebním festivalům hrozí určitá politizace. Většina politiků odjede na dovolenou, takže skutečně velkou aktivitu lze očekávat pouze ve štábu Trikolóry. Nově vzniklou stranu kolem Václava Klause ml. čeká moc práce. Všichni už známe devítičlenný přípravný výbor, nicméně lze očekávat posílení parlamentních a senátních pozic a určité přesuny z jiných politických subjektů. Zároveň vznikne poměrně rychle širší členská základna, z níž bude možné čerpat při prvních volbách. Otázkou zůstává, jak rychle bude schopna Trikolóra nabídnout své služby voličům nejen na parlamentní úrovni, ale také na té komunální. Sympatizantů má mnoho, nesmí však dělat chyby, které udělali Realisté a usnout na vavřínech, jako se to povedlo Svobodným. Dalším nebezpečím je infiltrace lidí, kteří mohou později hnutí rozkládat zevnitř, případně je jejich minulost složitější a pověst horší. Pro Václava Klause bude důležité umět rozlišit, kdo je pro budoucnost Trikolóry dlouhodobým přínosem a kdo nikoliv. Nicméně první měsíce naznačí, jak velké ztráty zaznamená nevýrazná a kdysi pravicová ODS, která bude hlavním dodavatelem voličů Trikolóry, a jak se sníží už tak tragická občanská podpora Topky a STAN. Kalousek už pochopil nebezpečí a našel dalšího nového nepřítele.

Počítat s podporou médií Trikolóra moc počítat nemůže. Jejich většinou levicové či prounijní zaměření je zjevné a už samotná tisková konference spojená s představením strany ukázala, jakým směrem vede uvažování některých novinářů. Bakalou vlastněné média navážou na kontroverzní vztah mezi Havlem a Klausem starším z doby, kdy tato dvojice vládla České republice, posthavlistické nálady jdou v souladu s vysíláním ČT, ČRo a shodují se i s obsahem tiskovin patřícím do impéria tohoto neblaze proslulého miliardáře. Mafra a tituly spadající do portfolia Babiše zase mají plno práce s obhajobou svého majitele, takže budou těžko podporovat nového konkurenta. Seznam si jede svou rétoriku, která Klausům nebude nijak moc nakloněná. O to těžší to Trikolóra bude mít, nicméně její program zaměřený na rodinu, pracovitost a návrat logiky do našeho života bude pro řadu lidí natolik zajímavým, že budou ignorovat očekávanou kampaň proti této nové a jistým způsobem k základům původní ODS se vracející straně. Jisté však je, že hlavním soupeřem na politickém poli zůstávají Piráti. Tato strana nejvíce inklinuje k neomarxistickým náladám v EU, je ochotná kolaborovat se zlem v podobě evropských Zelených a skutečně ohrožuje budoucnost České republiky v té podobě, které by ráda dosáhla Trikolóra. Vzhledem k vzájemné symbióze Pirátů a Miliónu chvilek pro demokracii je jasné, kde se bude jiskřit. Blížící léto vášně na chvíli uklidní, ale ke konci prázdnin může být zase horko. Kdo z toho nakonec vyjde nejlépe? Odpověď na tuto otázku se jistě za pár měsíců dozvíme.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 3 325 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,11 out of 5)
Loading...
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)