taliban

Talibán je islám a islám je Talibán

Sdílejte článek:

HATEM BERREZOUGA

BERREZOUGAClintnová v okamžiku vzácného prozření přiznala, že vytvořili Talibán s pomocí Pákistánu a Saudské Arábie, aby to nandali Sovětům, zároveň také přiznala, že vytvořili problém zvaný skvěle trénovaní džihádisté, který jen tak nezmizí. Tyhle hry všichni známe a víme o nich, ale otázka pro každého člověka, a hlavně toho muslima mezi nimi, který se marně snaží distancovat od Talibánu a jejich středověkých praktik, zní: „Dali Američani Talibánu také tu ideologii?“

Když jsem se zajímal o islám a začal jsem být „infikovaný“ evropským myšlením, jelikož někdo měl ten skvělý nápad, aby mi poskytl stipendium a možnost studovat filologii, bohužel už jsem se nemohl zastavit jen u všeobecných a mírumilovných koránských veršů, které každý muslim, a hlavně ti jejich duchovní v Evropě rádi citují a začal jsem bádat dál v tradici, šaríi a historii. Dospěl jsem k závěru, že nám prostě od dětství lhali, jak ve škole, doma a nejvíc v mešitách. Ta lež trvala a bude ještě dlouho trvat vzhledem k tomu, že více než 90% muslimů jsou arabsky nemluvící a mezi těmi arabskými mluvicí je ještě spousta negramotných.

Jaká je reálná možnost, aby běžný muslim, který nemá čas číst nebo neumí číst, a ještě k tomu vyrostl v diktatuře, kde se lidi neodváží ani myslet či otevřeně kritizovat, mohl dát v potaz celý systém a začal ho reformovat zevnitř? Bude to asi velice těžké, když do dnešní doby máme básníky, kteří se předhánějí ve skládání chvalozpěvů králům a diktátorům! Sem tam koukám na arabské televizní vysílání a připadá mi to, jako kdybych se koukal na nekonečný seriál podle předlohy filmu „Návrat do budoucnosti“, koktejl kýčovitého luxusu s velkou dávkou středověké mentality, exportující regresivní islámskou ideologii do světa, který jde neustále a rychle dopředu.

To je zrovna to tření, co mi dělá starosti a čím víc budou muslimové váznout uprostřed těch dvou sil, tím tragičtější budou následky. Sám pořád nevím, jak vysvětlit muslimům, že jedině islám představuje kolečko, které jede opačným směrem v dnešním globálním stroji.

Je to bohužel tragická realita a chápu ty muslimy, kteří si to nedokáží přiznat vzhledem k tomu, že jsme byli indoktrinovaní, že všechno je dokonalé a všechno je od Alláha. A tu lež o dokonalosti v sobě budeme nosit dál, ať zakotvíme v jakémkoliv přístavu.

Abych to shrnul, VŠECHNO, co Talibán dělá – bití žen, rozdělení žen a mužů, omezení jejich práv na vzdělání kromě určitých nutných oborů, jako např. gynekologie či učitelství, celoroční zahalování do halloweenského kostýmu, vyloučení z jakékoliv formy vlády, zákaz hudby, ničení historických památek, které považují za modly, zabíjení odpadlíků, mučení, ukřižování, rozdělování světa na svět věřících a nevěřících, muslimů a káfirů…, JE v té moudré islámské šaríe, která primárně vychází jak z Koránu, tak z tradice proroka, vyšperkovaná různými názory středověkých učenců.

Kdo stále hledá odpověď a nechápe, proč islám a demokracie nemůžou koexistovat? Jakmile totiž budou muslimové žít ve svobodných společnostech a budou chtít praktikovat islám v jeho celistvosti, dříve nebo později se dostane do moci (a ještě k tomu demokratickým způsobem) nějaká islámská politická strana a skončí to znovu a znovu jako u Talibánu, Islámského státu, Al-Qaidy, Hamasu či Hizbulláhu.. Názvy jsou různé, ale všichni čerpají ze stejného materiálu.

A proto mě kdysi kritizovali, když jsem říkal, že naši diktátoři udržovali islám na uzdě, že Hatem podporuje diktaturu, i když žije v Evropě… Naopak snažil jsem se poctivě říct, že jedině diktatura u nás držela islám a jeho extravagantní středověké praktiky pod kontrolou. A kdo pořád pochybuje, ať se podívá, jak dopadly ty islámské země, kterým vnucovali demokracii.

Co se dá dělat?

Zakázat islám jako náboženství v Evropě? To by šlo za předpokladu, že populisté a fašisté znovu převezmou kontrolu nad evropskými politikami a zbourají základy právního a demokratického státu. Začínají s muslimy a budou pokračovat se svými spoluobčany, každý, kdo s nimi nebude, proti nim bude, zámky a hrady budou stavěti a souznění s chudými jejich ústa nepřekoná. Pomalu a jistě bude to všude na světe jako u Talibánu, i když bez burek a turbanů.

Anebo bojovat proti islámu v jeho zemi a změnit dosavadní systém? To už všemohoucí a vševědoucí západní bohové vyzkoušeli. Jak to dopadlo? Malé islámské strany, které tehdy byly pod kontrolou našich diktátorů, se dostaly k moci, a ještě k tomu posíleny jejich vyvinutými zbraněmi. Taková kořist má pro islamisty účinnější efekt než RedBull. No, a teď oni vlastně neví, mají-li uznávat Talibán či ne?  O nekontrolovatelných migračních vlnách, které tím způsobili, a jak tím destabilizovali i vlastní společnosti ani nemluvě…

Tak co máme dělat? Pořád věřím v sílu dialogu a slov? Války jsou nesmyslné, a ještě nesmyslnější, pokud nevedou ke skutečnému dialogu. Ale dialog s islámem nemá být poklepávání po ramenou a koukejte co máme všichni společného, ale dokud je Západ v pozici technologické síly, může volat islám k odpovědnosti a požadovat od islámských institucí všude na světe, kde figurují, aby se veřejně vyjádřili k četným souborům a textům, které jdou proti jakýmkoliv mezinárodním úmluvám, dohodám a zdravému soužití různých kultur na jedné planetě, kde může jen blázen tvrdit, že má výlučnou pravdu na všechno a řešení pro vše možné do konce věků. Běžný, tedy naivní muslim by hned namítal a obhajoval, že islámský svět vypadá, jak vypadá, protože se islám nepraktikuje správně! No, jsem zvědavý, co by řekl teď, když začali praktikovat islám do puntíku, proč to teď u nás vypadá ještě hůř? Jako u nedorostlých dětí, nečekejte, že jejich výmluvy jednou skončí.

Jinak řečeno, musíme se chovat k muslimům jako k dospělým a chtít od jejich institucí, duchovních a vyšinutých králů a princů ve veřejných a medializovaných debatách skutečné odpovědi a volat je k odpovědnosti za určité zhoubné principy, představující spolu s klimatickými problémy skutečné hrozby pro všechny lidi žijící na této jedné (a prozatím jediné) planetě a v jednom globalizovaném světě.

K čemu to bude? Aspoň tím osvobodíme běžného muslima ze spárů těch takzvaných duchovních a on může začít sám myslet a přemýšlet nad sebou, a jak mu zpackali ten jeho běžný život, že žije s více než jednou nohou v posmrtném životě a jeho zaslíbený ráj je jako čekání na Godota.

Můžeme se ještě dopracovat k tomu, aby se běžný muslim vzbudil z jeho dlouhé letargii a začal žít skutečným a plnohodnotným životem u sebe doma a krásně ve své kultuře, pokud je pro něj Západ přílíš zhýralý.

Ale aby vše výše bylo vůbec možné, peníze šejchů a ropných magnátů musí začít smrdět i západním bohům.

Technologický posun Západu věčný nebude; i Klingoni dokázali vytvořit vojenské impérium.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 331 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,36 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)