taliban

Takže by to šlo

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilRakouský deník Kronen Zeitung včera přinesl malou, ale pro Evropu velice důležitou zprávu. Afghánský Taliban je ochoten přijmout všechny repatriované Afghánce, kterým byl v Evropě odmítnut azyl.

Rakouskému novináři Shams Ul-Haqovi to potvrdil oficiální mluvčí Talibanu, Zabihulláh Mujahid. Řekl, že novému, Talibanskému režimu velice záleží na tom, aby lidé neopouštěli zemi. „Nejsme rádi, že lidé opouštějí Afghánistán. Měli by zůstat. Nejsme šťastní, když Afghánci odjíždějí do zahraničí.” Protože Afghánistán, jak dále uvedl, je společnou zemí všech Afghánců. A z toho důvodu také Talibové souhlasí s přijetím repatriovaných uprchlíků, kterým byl v Evropě odmítnut azyl.

Na přímou otázku reportéra Kronen Zeitung: „Převzala by vaše vláda zpět také afghánské občany, kteří nemají nárok na azyl v Německu a Rakousku protože se stali delikventy?” odpověděl kladně. „Ano, to je v pořádku,” řekl doslova. Po trpkých zkušenostech se „Syřany” a „Afričany” z nešťastného roku 2015, které zpět nikdo nechtěl, je to až k neuvěření. Oni jsou skutečně ochotni si je vzít všechny! Vinné, nevinné, kvalifikované i neschopné, dobráky i lumpy, neřády i smolaře… To je přece pro Evropu skvělá zpráva! Proč není palcovými titulky na prvních stranách?

On je tu totiž takový drobný háček. Ti, kteří se v Evropě dopustili trestných činů, mají být postaveni, hned po příjezdu do Afghánistánu, před soud.  “Ano, byli by předvedeni před soud. Soud by pak musel rozhodnout, jak s nimi naložit,” potvrdil Zabihulláh. A to je pro sluníčka celé Evropy problém. Dokonce i Rakušáci, kteří se zatvrdili, po nedávných excesech Afghánských migrantů, a rozhodli se repatriovat hlava nehlava, teď váhají. Rakouský ministr vnitra Karl Nehammer včera připustil, že repatriace za současné situace asi nebudou možné.

Přitom, proč vlastně? Dopustili se ti vyhošťovaní Afghánci trestného činu? Ano. Nutil je k tomu někdo, nebo se rozhodli dobrovolně? Odpověď je nabíledni. Z celého jejich přístupu k lidem, zvykům a zákonům země, která je přijala, je zjevné, že se přizpůsobit nehodlají. Že necítí vděk ani sounáležitost s Evropany. Že preferují šaríju, své zvyky a nehodlají na tom nic měnit. Tak proč jim ji nedopřát? Proč se bránit jejich vyexpedování do rodné země, kde budou podrobeni jejich, tradičnímu zákonodárství? Je to přece ta jejich, obohacující kultura, kterou jim podle sluníček nesmíme brát… A navíc je nutno si přiznat, že právo šaríja má v mnoha ohledech vhodnější a případnější tresty za lupičství, vraždy a znásilnění, než lidskoprávním blbnutím vykastrované zákonodárství evropské.

Naplnilo by to i evropský, humánní požadavek, že trest má působit především preventivně. A skutečně, třeba v takových případech, jako bylo nedávné, otřesné, skupinové znásilnění a následná vražda nezletilé Leonie ve Vídni, by požití zákona šaríja zaručovalo prevenci, proti opakování podobné trestné činnosti, naprosto spolehlivou a stoprocentní. Tak proč se tomu bránit?

Důležité je jedno. Že to jde. Že od teď už víme, že si je Talibanci převezmou. A že tedy repatriaci Afghánců do vlasti už nic nebrání. Teď jde o to, dostat tuhle informaci do povědomí veřejnosti, a zejména pak politiků. Protože jedna vydařená (a řádně zmedializovaná) repatriace, udělá pro zastavení migračního toku více, než plot. A může být také tím nejlepším signálem pro migranty, kteří už tu jsou. Mnohem lepším a účinnějším, než všechna ta školení Rozumků, Faltových a dalších profesionálních, neziskových „začleňovatelů” …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 729 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)