EUROZONE-29122015-LV-14
19.2.2018
Kategorie: Politika

Takže ANO je teď pro euro?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

Mnoho lidí volilo ANO kvůli jeho kritickému postoji vůči EU a odmítání eura. Premiér Babiš sice i dnes mluví stejně jako před volbami, ale jeho ministři dělají kroky, které jsou s dřívejším eurokritickým postojem ANO neslučitelné.

Před několika dny schválila vláda, která nemá důvěru, přistoupení České republiky k fiskálnímu paktu EU. A ministryně Schillerová se nechala slyšet, že je „ostuda, že k tomu došlo tak pozdě“. Zřejmě vnímá pouze ekonomické ukazatele a to je špatně.

Ministři by se měli vyznat ve svém rezortu, ale hlavně musí umět politicky myslet. Dvojnásobně to platí o euru, protože to je především politický projekt.

Euro je nástroj k tomu, aby bylo co nejvíce zemí sešněrováno do centralistického molocha, známého jako Spojené státy evropské. Mocensko-politická funkce eura je vidět na tom, že evropské mocnosti eurozónu zachraňují doslova za každou cenu.

A proto by měl Andrej Babiš paní Schillerové vysvětlit, že přistoupení k fiskálnímu paktu EU má hlavně mocensko-politický význam. Proč? Již teď Česká republika spoluodpovídá za dluhy eurozóny. A fiskální pakt je lano, které nám na krk poutá mlýnský kámen zemí jako Řecko, Španělsko, Portugalsko, Itálie a Francie.

To vše zřejmě uniklo nejenom paní ministryni, ale i většině ministrů. Andrej Babiš jistě hlasoval proti, protože to slíbil voličům, ale zřejmě se neprosadil. A proto je na nás, obyčejných občanech, abychom naše „ne“ euru opakovali stejně vytrvale a hlasitě, jako naše „ne“ tzv. uprchlíkům. Pomůžeme tak premiérovi, aby splnil své předvolební sliby, ale hlavně pomůžeme sami sobě. Když se nám to nepodaří, tak do eura jednoho dne sklouzneme úplně a doplatíme na to jak my tak i naše děti. A děti našich dětí.

A ještě jedna poznámka na závěr. Jisté je, že by vláda za účasti Realistů k fiskálnímu paktu nikdy nepřistoupila. Odmítnutí eura je v našem programu. A my sliby plníme.

Autor: Petr Robejšek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.