BOATSEAW3
28.7.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

,,Taky pašeráci” nejsou záchranáři ani hrdinové

Sdílejte článek:

LUMÍR NĚMEC

Migrační vlna je už za zenitem (alespoň v to doufám), přesto se stále tisíce lidí snaží nelegálně překročit hranice EU a získat zde vysněný azyl. Velmi často migranti podlehnou slibům pašeráků a bez jakékoliv znalosti skutečného stavu věci a případných rizik se vydávají na cestu. Na jejich cestě jim pomáhají pašeráci a „taky pašeráci“.

Do skupiny pašeráků patří různé převaděčské gangy, o jejichž existenci víme pouze to že jsou, ale jinak o nich veřejnost ví minimum. Migrace je velmi lukrativní kšeft a oni toho využívají. A pak zde máme skupinu „taky pašeráků“. Jedná se různé „neziskové“ organizace, které zachraňují migranty na otevřeném moři a vozí je do Evropy. Proč jim říkám „taky pašeráci“ a ne záchranáři nebo hrdinové? Protože podle mého názoru jsou to taky pašeráci a bez jejich činnosti by obchod první skupiny byl mnohem méně úspěšný.

Jejich činnost spočívá v podstatě v tom, že loví přeplněné čluny s nelegálními migranty u libyjských břehů a místo toho, aby je vrátili do Libye převážejí tyto lidi do Evropy. Skupina pašeráků evidentně spoléhá na činnost „taky pašeráků“. Čluny, na kterých posílají migranty, jsou vybaveny tak, že nemohou doplout dále než pár kilometrů od pobřeží a pak už se jenom čeká, než přijede loď „zachránců“ Bez lodí „taky pašeráků“ by to prostě nefungovalo.

Mezi tuto skupinu „taky pašeráků“ patří i Němka Carola Racketeová, která se svou lodí nedovoleně vplula do italských výsostných vod, narazila do lodi italské pobřežní stráže a vysadila nedovoleně několik desítek nelegálních migrantů na italské území. Pokud se podaří odhalit činnost pašeráků budou s největší pravděpodobností odsouzeni a potrestáni. Jak to ale je s „taky pašeráky“, tam je situace poněkud odlišná. Carola Racketeová byla sice po nezákonném vplutí do italských vod zadržena, ale následně  opět propuštěna. Zatímco Italové ji vidí jako pašeráka tak, tak jiné vlády ji oslavují. Došlo to tak daleko, že je srovnávána se sirem Nicolasem Wintonem nebo ji navrhují na Nobelovu cenu míru.

S největší pravděpodobností ji sice čeká soud, otázkou je, jak dopadne. S tak velkou silou sympatizantů a podporovatelů za zády bude pro soudce obtížné vyřknout nezávislý rozsudek.

 

Autor:  Lumír Němec

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 922 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.