NAVALNYJ
21.8.2020
Kategorie: Politika

Takové divné ruské náhody

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKAČistě statisticky vzato, když budete dlouhodobě házet kostkou, tak vám nakonec padne všech šest čísel zhruba stejně často. Ale dnešní Rusko se vymyká všem zákonům přírody, matematiky i fyziky.

Vzpomínám na doby, kdy nám bylo vtloukáno do hlavy, že na světě vlastně všechno vymysleli Rusové. Trochu to ale skřípe. Spanilé jízdy ruských vlasteneckých motorkářů po Evropě se dějí na strojích americké výroby Harley Davidson. Petrohradská farma trollů chrlí své výmysly do celého světa po internetu, který také v tom Rusku nevznikl. Ani ty počítače tam nemají vlastní výroby, o mobilech, natož operačních systémech, ani nemluvě. Pohlaváři se tam honí v Mercedesech, možná Audinách, slavné Volhy a Zily jaksi upadly v zapomnění. A když dnes někam přijede Lada, tak budí spíše soucitný úsměšek. Jízda pokračuje. Už jako první vymysleli vakcínu na Koronavirus :-).

A teď k té statistice. Vzpomeňme na vraždu Borise Němcova. Nyní otrava Alexandra Navalného. Dříve zastřelení novinářky Anny Politkovské, ještě před tím vražda novináře Pavla Chlebnikova. Připočtěme k tomu pokus o otravu Alexandra Litviněnka. A dalo by se pokračovat.

Kreml většinou vyjádří politování, nabídne pomoc při vyšetřování, někdy se podaří „pachatele“ (pro některé náruživé uživatele uvozovek vysvětluji, že tím je myšleno, že to možná pachatel není, ale nastrčená figurka, protože to nechápou) dopadnout, ale za čas je tu případ nový.

A všechny ty případy mají jedno společné. Vždy se jedná o lidi nepohodlné současné ruské oligarchické vládní věrchušce. Nestalo se že by byl zavražděn prokremelský novinář, nebo zbit politik blízký vládě, případně zavražděn aktivní ruský agent.

A to je přesně to, co nás učí matematika a teorie pravděpodobnosti. Náhoda to není, ale tvrdá statistická realita. Dnešní Rusko je opravdu hrdým nástupcem SSSR.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 100,00 Kč
Vybráno 11.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 822 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 2,78 out of 5)
Loading...
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)