ramadan
20.4.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Také ve Francii nemusí v době ramadánu muslimové dodržovat nařízené restrikce

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Už dřív jsem zde informovala o podobném kroku v Německu, kde nemají muslimové – tak jako ostatní –  omezení ohledně zákazu vycházení, což se ostatně dalo čekat. Úplně stejně se nyní zachovali ve Francii, kde dokonce policie dostala metodické pokyny, na jejichž základě nesmí muslimy za porušení nařízených restrikcí pokutovat. Omezení se tak nyní ve Francii v plné tíži vztahují jen na nemuslimy.

Muslimům začal ramadán v úterý 13. dubna a končí 12. května. Ramadán, který konkrétně ve Francii probíhá v období částečného lockdownu.

Podle deníku Le Figaro “vedení Héraultova odboru obdrželo od ministerstva vnitra informaci, že mají tolerovat věřící, kteří se chtějí modlit v 5:30 před koncem zákazu vycházení v 6.00.

Tolerance k první ranní modlitbě během úplného lockdownu, pak také platí na mnoha odděleních (Tarn, Herault a Gironde) kvůli ramadánu i večer.

“V oddělení Tarn prefektura nařídila policii, aby netrestala muslimy, kteří jsou v ulicích mezi 19:00 a 22:00 a 5:00, zatímco část Francie má kvůli Covidu úplný zákaz vycházení. E-mailová zpráva, kterou ve středu 14. dubna obdrželi četníci a policisté oddělení a která byla zveřejněna místními médii, tvrdí, že věřící jsou prefekturou oprávněni distribuovat almužny (což znamená doručovat jídlo přátelům, rodině atd.). Tento pokyn, který byl také potvrzen le Parisien, se vztahuje na celou dobu ramadánu.

E-mailová zpráva také zdůrazňuje, že se mohou konat srazy – veřejné modlitby – na veřejných ulicích nebo v blízkosti mešit.

Podle Marianne obdržela policie v Gironde ve čtvrtek 15. dubna podobnou e-mailovou zprávu:
 
“Několik místních muslimských vůdců požádalo, aby mohli muslimové vykonat ranní modlitbu v 5:30 hodin, tedy před koncem zákazu vycházení. Proto prefektura uděluje povolení věřícím modlit se v 5:30 navzdory konci zákazu vycházení v 6:00 bez nutnosti změny vyhlášky”.

Aniž by byli tak konkrétní, policisté z jiného oddělení  také viděli, že již ve středu 14. dubna kolovala e-mailová zpráva s tímto pokynem:

“Velitelství dalo pokyny k tomu, aby v souladu s ministerským pokynem policisté projevili umírněnost, toleranci a rozlišování v období ramadánu v souvislosti s návštěvami mešit a veřejnými modlitbami.”.

Závěr: Zatímco katolíkům ve Francii nebyla udělena žádná výjimka ze zákazu vycházení na oslavu Velikonoc, ministr vnitra Gérald Moussa Darmanin uděluje muslimům výjimku pro ramadán, kdy mají možnost v rámci úlev jak navštěvovat mešity, tak se modlit v ulicích či se vzájemně navštěvovat večer v rámci rodiny.

Věří ještě někdo falešným proklamacím Macrona, který tvrdí, jak “bojuje proti politickému islámu?” Zatím se zdá, že se jen Francie, podobně jako Německo, přizpůsobuje postupnému přechodu na chalífát…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 968 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)