blob-43
7.12.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Také švédská Ikea jde s dobou a ruší Vánoce – tradiční švédský vánoční mošt přejmenovala na „party drink“

Sdílejte článek:

SLOVANKA

V rámci islamizace Evropy a její globalizace je třeba také likvidovat již po staletí zaběhlé tradice a zvyky. Jak již víte, tak s jistým počinem přišla nedávno EU, podle níž je třeba zrušit Vánoce a přejmenovat je na prázdniny nebo svátky. Některé vlády pod průhlednou záminkou ruší vánoční trhy a v mnoha velkých městech Evropy letos nenajdete žádný vánoční strom, případně jen cosi, co má tradiční stromek nahrazovat. Například v islámském Londýně mají letos stromek sestavený z odpadků.

Nejinak se k Vánocům staví i mnohé globální firmy, které mnohdy nahrazují slovo Vánoce slovem „zima“, „zimní svátky“ apod. (všimněte si některých letošních reklam globálních firem, jak se úzkostlivě slovu Vánoce vyhýbají).

.

Ikea, která jde vždy a za všech okolností s proudem, takže se nyní snaží multikulturalismus nebo LGBIQ propagovat i ve svých katalozích, přičemž v období Pride průvodů vyvěšuje duhové vlajky, se nyní zcela zřejmě přidává k bojkotu Vánoc. Tedy alespoň ve svém rodném Švédsku.

Před dvěma lety se IKEA setkala s masivní kritikou, když se rozhodla nazvat svou vánoční kolekci „zimní párty“. Letos se nově pokouší zrušit švédské tradice. Vánoční mošt se letos jmenuje „Swedish party drink“ a je součástí kolekce Vintersaga, která obsahuje i řadu dalších produktů.

Mošt, který  má prý stále stejnou chuť, je tak nyní prezentován jako „švédský párty drink“. Ne všichni švédští zákazníci jsou však s novým názvem spokojeni. Na sociálních sítích někteří považují změnu názvu za známku toho, že společnost zabloudila ve snaze oslovit i ty, kteří Vánoce neslaví, jako je každoročně rostoucí počet muslimů v zemi.

.

Jiní poukazují na to, že IKEA dlouho žila na image Švédů. Švédské tradice, kultura a jazyk byly důležitou součástí marketingu nábytkářského giganta, což znamená, že mnozí se nyní cítí společností zklamáni, když se od Švédů distancují. Mezi komentáři jsou i ty, které vyzývají k bojkotu.

Obrázek

Někdo poukazuje na to, že důvodem, proč byl odstraněn název Vánoční mošt, může být skutečnost, že výrobky IKEA se prodávají po celém světě a že „sváteční nápoj ve švédském stylu“, jak stojí na etiketě láhve, by byl vhodnější popis obsahu než jeho tradiční název. Nápoj však již dříve IKEA prodávala v zahraničí jen jako „Julmust“ s dodatečným popisem „Swedish festive drink“.

Soudě podle amerických komentářů na Facebooku se nyní mnozí tamní občané domnívají, že se švédský nápoj jmenuje Vintersaga, přestože se tento název v obchodě vyskytuje na všem, od perníku po svařené víno. Proč se IKEA změnila ze „švédské“ na „nešvédskou“ také vyvolalo otázky. Jednou z hypotéz je, že výroba již neprobíhá ve Švédsku.

.

Důvod je samozřejmě stejný, jako v celé EU. Je třeba odstranit slovo Vánoce všude, kde je to jen možné. Třeba i z tradičních výrobků – bez ohledu na to, kde se vyrábí. Švédsko je pak při překotné proměně v chalífát v těchto snahách  samozřejmě v popředí. A postupné distancování Ikey od Švédska? To samozřejmě souvisí s plánovanou globalizací, likvidací národních států a národů.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 446 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)