426882073_deutsche_fahne
6.1.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Tak už se Němci úspěšně integrují

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA 06|01|2016

Možná pro budoucnost není podstatné to, co se stalo o Silvestra v Německu.  Naopak, s trochou cynismu by se dalo říci, že to je něco, co se dalo předpokládat a na co mnozí upozorňovali od počátku. Nemá smysl poukazovat na problémy s neřízenou imigrací občanů Blízkého východu a Afriky do evropských zemí. Bylo o tom napsáno již tolik, že každé slovo navíc je zcela zbytečné a je to je  pověstné nošení dříví do lesa.

Mnohem závažnější a pro budoucnost Evropy nebezpečnější je postoj evropských a v současné době německých elit k problémům, které vznikají a budou vznikat se začleňováním lidí z jiné kultury do našeho civilizačního problému. Pokaždé, když se něco v Evropě stane, tak politici vydávají velkohubá prohlášení ve smyslu; „Jsme v šoku. To se nesmí opakovat. To je nepřípustné. Musíme chránit naše hodnoty. Nenecháme se zastrašit.“ Následně ovšem jedním dechem dodají; „Není možné z toho obviňovat utečence. Musíme zabránit růstu extrémistických nálad. Nesmíme ohrozit náš způsob života.“

Jenže politici zde nejsou o toho, aby byli v šoku, nejsou zde od toho, aby nám říkali, co si máme myslet. Nejsou zde od toho, aby nám vnucovali svoje pojetí světa, navíc světa dost sterilního, kde není místo pro svobodu člověka a svobodu projevu, ale světa, kde jsou ideje, ideály a prázdná slova.

Nicméně politici nejen prohlašují a jsou v šoku, ale také jednají. Ovšem ne tak, jak by si mnozí představovali a přáli. Namísto pojmenování problému, řešení problému se vina za problémy svalí na neuvědomělé občany. Pomalu, ale jistě se vina za to, co se stalo na několika místech v Německu, svaluje na oběti. Zářným příkladem je článek ve včerejším vydání iDnes, kde bylo nenápadně naznačeno, že si vlastně za to ženy mohly samy, protože byly opilé.  Docela je zarážející, že si nikdo neuvědomuje, že v předchozích letech ty slavící ženy byly také opilé, ale tyto problémy tam nebyly.

Nicméně problém je třeba řešit a jak naznačila představitelka kolínské radnice, tak se připravuje kodex pro ženy, jak by se měly chovat na nadcházejícím karnevalu.  Nejspíše je tím naznačeno, že když se vydá kodex chování německých žen při veřejných oslavách, tak se problém vyřeší a zároveň se tak nenápadně veřejnosti naznačuje, že imigranti jsou v tom de facto nevinně, protože opilé ženy v minisukních, či jinak po evropském zvyku oblečené ženy, připadají imigrantům jako něco nepatřičného co se samo nabízí. 

To jen připomíná slavné vítací dny v Německu, kdy mnohé imigranty nastěhovali do školních tělocvičen a ředitelé vydali doporučení, aby žákyně nenosili krátké sukně, protože by to mohlo imigranty urážet vzhledem k tomu, že pochází z kultury, kde jsou ženy zahalené. Bylo by to k smíchu, kdyby to nebyla realita dnešních dnů.

Integrace skutečně úspěšně započala, ale ne imigrantů do většinové společnosti, ale většinové společnosti do země, kterou pesimisté nazývají Eurabie. Imigrantům ještě ani neuschly podrážky na botách a už jsou Němci upozorňování, čeho se mají vyvarovat a jak se mají chovat, aby imigranty náhodou neurazili v jejich náboženském a sociálním cítění. A pokud je nějaký problém s imigranty, tak to není vina imigrantů, ale společnosti, která k nim je málo tolerantní.

Možná nejsme daleko od toho, kdy německý kancléř pronese projev v arabštině s německými titulky.  Přeci jen…..co kdyby němčina imigranty urážela, protože by jim mohla připomínat jidiš? 

ZDROJ: Martin Kavka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč

Celkem za měsíc: 3 700,00 Kč
Vybráno 10.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
31 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.