islam72018
7.8.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Tak už i v Indii

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Zahraniční rubriky sluníčkových medií mají další důvod k pláči: i v té Indii už bijou muslimy! No fakt, lidé drazí, indická vláda právě rozhodla o přezkoumání občanství obyvatel svazového státu Ásam na severovýchodě země. O co jde?

Ásam  je jedním z indických svazových států. Sousedí s Bangladéšem. Státem to převážně muslimským. A právě z této země  ássámští, bengálsky hovořící muslimové, do Indie přišli. Nejdřív v jedné velké vlně, jako “uprchlíci” po Pakistánské občanské válce, když se Pakistán a Bangladéš oddělily. V následujících desetiletích, když se první vlna etablovala,  už přicházeli nenápadněji, v malých praméncích, obvyklou muslimskou infiltrací.

Někteří usilovali o získání indického občanství, jiní ne. Ale chovali se, jedni i druzí, stejně. Takovým tím obvyklým muslimským způsobem: nenápadná koncentrace, získání postů v místních orgánech, kladení požadavků, jejich stupňování…  až po vyvolávání nepokojů, když jim nebylo vyhověno. Tak jako jinde ve světě. Od tiché, nenápadné a integrované menšiny k zuřivé, řvoucí a nenávistné mase, když dosáhli nadkritického počtu.

Tady ovšem padla kosa na kámen. Indický premier Nárendra Módí z hinduistické a zdravě nacionalistické Indické lidové strany je vše jiné, jen ne sluníčkář. A jestli jeho strana a on osobně něco opravdu a rezolutně odmítají, pak je to liberalismus typu Evropské unie. Se všemi těmi ohledy a vyjímkami, devótností k “menšinám” a ochranou všech “jiných a odlišných” na úkor většiny.

Při hledání způsobu, jak nepohodlným muslimům, tak nějak v souladu se zákonem, zatnout tipec, přišel někdo z Módího vlády na dobrý nápad – přezkoumat, zda se tito lidé zdržují na indickém území legálně. Tedy zda mají indické občanství. Nebo nějaké povolení k pobytu. S tím, že nelegálové budou deportováni. Výsledek prozkoumání milionů dokumentů docela překvapil. V pondělí zveřejnila indická vláda seznam zhruba čtyř milionů lidí, kterým hrozí deportace…

Jsou to ale nenávistní rasisti, tihle Indové, naříkají sluníčková media. Kdo by to do nich řekl…. Ale stačí se rozhlédnout kolem. Indický stát není, se svým přístupem k muslimské menšině, v regionu nijak osamělý. Právě naopak, zdá se, že jde o jakýsi místní trend. 

Známý je případ Barmy, která loni vyhnala za hranici, do Bangladéše, na 370 tisíc muslimských Rohingů a tu hranici za nimi preventivně zaminovala. Aby se nemohli vrátit. Ve vedlejším Thajsku doutnal od r. 2004 kvůli muslimským “bojovníkům za sebeurčení” konflikt, který si vyžádal na 5 300 obětí. Hrozbu “barevné revoluce”, jejíž podstatnou složkou byly právě požadavky muslimské  menšiny, vyřešil až vojenský puč v roce 2014.

Anebo se podívejme do Číny. Ta se s předstíráním demokracie příliš nenamáhá. Ale přesto zde existuje region, kde je režim výrazně, nesrovnatelně tužší, než jinde. Je to v provincii Sin-ťiang, obývané převážně Ujgury. Proč je tomu tak, asi tušíte. Velké množství místních se angažovalo v ISIL a dalších teroristických aktivitách islámu po celém světě. Proto jim čínská vláda “preventivně” zabavila pasy. Jak Peking veřejně prohlašuje, Sin-ťiang je jeho frontou boje proti terorismu.

Snaha systematicky oslabovat tamní islám je patrná i z dalších opatření – vládní zaměstnanci a děti nesmějí navštěvovat mešity. Na mnoha místech jsou muži odrazováni od pěstování dlouhých vousů a ženám je zakázáno zakrývat si obličej. Oslavy ramadánu byly v Sin-ťiangu zakázány už před lety. Obchody musí povinně nabízet alkohol a cigarety…. Snaha potlačit vliv islámu zachází až do groteskních detailů. Nedávno byl například šéf komunistické strany ve vesnici Chotan  degradován poté, co odmítl dokouřit cigaretu v přítomnosti duchovního. Podle úředníků šlo o neomluvitelnou bázlivost v boji s nebezpečným náboženským extremismem.

Pro další příklady můžeme opustit Asii a přesunout se do Afriky. Na severu již islám zvítězil a je oficiální státní ideologií. Ale v pásmu Sahelu, tedy v pásu zemí jižně od Sahary, od Mauretánie po Súdán, probíhají boje vládních jednotek s kým? No s islámem a jeho guerrilami přece. Stačí si připomenout občanskou válku vládních jednotek s Boko Haram v severovýchodní Nigérii…

Zkrátka všude to skřípe. Všude, v každé zemi, kde se vloudí islám, se dříve či později původní, většinová společnost vzbouří a začne s pogromy. Čímpak to? Rasismus můžeme vyloučit. Muslimy svorně nenávidí a radostně vyhánějí jak asiaté, tak černoši. Vůči jejich metodám je ta (tolik medii tepaná) nevrlost a nepřívětivost bílých k muslimským spoluobčanům jen vyvařeným čajíčkem.

Taky vliv náboženství nebude až tak významný. Muslimy chce ze své země vyhnat jak budhista, tak i taoista, africký animista a dokonce i ateistický čínský komunista. Ženou je všichni. Problém je třeba hledat jinde. A všichni víme kde.

Při pohledu na Indii, další stát, který se vzchopil k odporu proti muslimské rozpínavosti je dobře našim politikům připomenout:

  • není čas už konečně odhodit lidskoprávní šílenství, které zjevně brání věci pojmenovat a efektivně řešit? Státy nezasažené touhle ideologií už dávno začaly…
  • není pět minut po dvanácté, veřejně odtroubit neudržitelná dogmata o “rovnosti kultur” a “všelidských hodnotách” a podívat se na realitu tak, jak ji vidí voliči?

Protože evropské volby se blíží. A ty nebudou o procentíčku tuhle a dotaci támhle. Nebo o nějaké další integraci… Budou o migraci. O islámu. O záchraně naší kultury. A to bez ohledu na propagandu medií a uměle vnucovaný diskurz.

Poslechněte si, co o islámu řekl jeden barmský mnich. A budhistický mnich, to je přímo zosobnění mírnosti a vlídné moudrosti. Tak tenhle  Ašin Wirathu před pár lety prohlásil: ” Můžete mít srdce naplněná láskou k celému světu, ale vedle vzteklého psa nelze spát.”

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč

Celkem za měsíc: 4 611,11 Kč
Vybráno 13.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.