D_MTZ20190203011-683x1024
14.10.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Tak už i Budapěšť bude mít svého Hřiba…

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilTrochu  ve stínu „velkých” polských voleb proběhly v Maďarsku volby menší, komunální. Maďaři si v nich vybírali starosty obcí a primátory měst. A to včetně primátora města hlavního, Budapešti. Dopadlo to, v zásadě, podle očekávání.

V drtivé většině obcí po celém Maďarsku zvítězila strana Fidesz, Vikrora Orbána. Ovšem v Budapešti… Tam si zvolili takového místního Hřiba. Humanitně vzdělaného aktivistu jménem Gergely Karácsony. Narodil se 11. června 1975 a po studiích se profesně zabýval výzkumy volebních systémů a volebního chováním. V roce 2014 byl zvolen starostou Zugló. Jak uvádějí maďarské zdroje: (zde). „V Zugló se nám podařilo zahájit mnoho průkopnických iniciativ (např. Minimální příjem, podporu bydlení nebo nejpřísnější předpisy o transparentnosti v zemi), abychom se pokusili ukázat malý obrázek toho, jak by mohlo vypadat post-orbánovské Maďarsko…”

Již z uvedeného je zjevné, za koho pán kope. A Gergely Karácsony to následně mnohokrát potvrdil i během své kampaně (zde). Vyzýval, aby „Budapešť byla konečně zelená a svobodná” a sliboval „vybudovat zelené město založené na solidaritě”. Krátce po zvolení, ve vítězném projevu, pak triumfálně oznámil, že: „… cílem je nyní vzít Budapešť zpět z vládnutí Fideszových  místodržících a vrátit je zpět obyvatelům”. (zde).

To, že obyvatelé velkých měst, a metropolí obzvláště, volí zcela jinak než zbytek země, je známo již dost dlouho. Akademici a politologové se přou, zda je tím hlavním faktorem množství centrál nadnárodních firem a jejich specifická „firemní kultura”, nebo zvýšená koncentrace umělců všech směrů s jejich poněkud mimózním vnímáním světa, či snad náplava humanitně vzdělaných (jinde nezaměstnatelných) mladých lidí, hrnoucích se do metropole za dobýváním renty v úřadech, institucích, neziskovkách a na pozicích „managerů globální odpovědnosti”. Nicméně je to fakt. Kterého si zřejmě povšimli i globalisté.

Vypadá to totiž na novou taktiku. Když se voliči (v Evropě i USA) počali hromadně odvracet od osvědčených stran, od „spolehlivých” medií a volit si úplně jinak, než vrchnost rozhodla, začali to slouhové globalistů brzdit a sabotovat přes „zastupitele druhé kategorie”. Jali se házet do kvasící, lidové vzpoura vidle (svých) starostů a primátorů.

Stačí se podívat do (kdysi) Salviniho Itálie. Jak mu starostové velkých měst házeli klacky pod nohy, vyhlašujíce svá města za otevřená migrantům. A totéž v bleděrůžovém předváděli taky v USA Trumpovi šéfové velkých měst Kalifornie a některých dalších „pokrokových” států únie. Ostatně i u nás. Hřibův „majstrštyk”, kterým během půl roku dokázal účinně rozvrátit několikaleté úsilí vlády a rozhádat nás jak s Čínou, tak i Ruskem, je toho dokladem.

Nebo že by to bylo jinak? Že by samotný pobyt v liberální metropoli zbavoval lidi svéprávnosti?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním aktu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech portálu, které je povinna studovat každá diskuze. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali a pochopili pravidla.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 028 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
politicon.cz
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.