D_MTZ20190203011-683x1024
14.10.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Tak už i Budapěšť bude mít svého Hřiba…

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilTrochu  ve stínu „velkých” polských voleb proběhly v Maďarsku volby menší, komunální. Maďaři si v nich vybírali starosty obcí a primátory měst. A to včetně primátora města hlavního, Budapešti. Dopadlo to, v zásadě, podle očekávání.

V drtivé většině obcí po celém Maďarsku zvítězila strana Fidesz, Vikrora Orbána. Ovšem v Budapešti… Tam si zvolili takového místního Hřiba. Humanitně vzdělaného aktivistu jménem Gergely Karácsony. Narodil se 11. června 1975 a po studiích se profesně zabýval výzkumy volebních systémů a volebního chováním. V roce 2014 byl zvolen starostou Zugló. Jak uvádějí maďarské zdroje: (zde). „V Zugló se nám podařilo zahájit mnoho průkopnických iniciativ (např. Minimální příjem, podporu bydlení nebo nejpřísnější předpisy o transparentnosti v zemi), abychom se pokusili ukázat malý obrázek toho, jak by mohlo vypadat post-orbánovské Maďarsko…”

Již z uvedeného je zjevné, za koho pán kope. A Gergely Karácsony to následně mnohokrát potvrdil i během své kampaně (zde). Vyzýval, aby „Budapešť byla konečně zelená a svobodná” a sliboval „vybudovat zelené město založené na solidaritě”. Krátce po zvolení, ve vítězném projevu, pak triumfálně oznámil, že: „… cílem je nyní vzít Budapešť zpět z vládnutí Fideszových  místodržících a vrátit je zpět obyvatelům”. (zde).

To, že obyvatelé velkých měst, a metropolí obzvláště, volí zcela jinak než zbytek země, je známo již dost dlouho. Akademici a politologové se přou, zda je tím hlavním faktorem množství centrál nadnárodních firem a jejich specifická „firemní kultura”, nebo zvýšená koncentrace umělců všech směrů s jejich poněkud mimózním vnímáním světa, či snad náplava humanitně vzdělaných (jinde nezaměstnatelných) mladých lidí, hrnoucích se do metropole za dobýváním renty v úřadech, institucích, neziskovkách a na pozicích „managerů globální odpovědnosti”. Nicméně je to fakt. Kterého si zřejmě povšimli i globalisté.

Vypadá to totiž na novou taktiku. Když se voliči (v Evropě i USA) počali hromadně odvracet od osvědčených stran, od „spolehlivých” medií a volit si úplně jinak, než vrchnost rozhodla, začali to slouhové globalistů brzdit a sabotovat přes „zastupitele druhé kategorie”. Jali se házet do kvasící, lidové vzpoura vidle (svých) starostů a primátorů.

Stačí se podívat do (kdysi) Salviniho Itálie. Jak mu starostové velkých měst házeli klacky pod nohy, vyhlašujíce svá města za otevřená migrantům. A totéž v bleděrůžovém předváděli taky v USA Trumpovi šéfové velkých měst Kalifornie a některých dalších „pokrokových” států únie. Ostatně i u nás. Hřibův „majstrštyk”, kterým během půl roku dokázal účinně rozvrátit několikaleté úsilí vlády a rozhádat nás jak s Čínou, tak i Ruskem, je toho dokladem.

Nebo že by to bylo jinak? Že by samotný pobyt v liberální metropoli zbavoval lidi svéprávnosti?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 14 772,48 Kč
Vybráno 42.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 081 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)