beethoven-850x550
20.12.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Tak už i Beethoven byl prý černoch …

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Šílené, že? To by mne zajímalo, zda byl vůbec v historii nějaký umělec, či jiná významná evropská osobnost bílé pleti. O kom dalším se ještě dozvíme, že byl černoch? Možná brzy zjistíme, že Evropa byl černý kontinent. Ostatně, momentálně k tomu vše směřuje.

Beethoven nebyl černý. Ale vzhledem k době, ve které žijeme, se o tomto tématu velmi živě diskutuje, neboť každá slavná historická osobnost byla dle současných pokrokářů černá. Nyní se o tomtéž začalo hovořit v souvislosti s Beethovenovými 250. narozeninami.

.

250. narozeniny Ludwiga van Beethovena připadly na čtvrtek. Centrum výtvarných umění v Bruselu oslavilo tohoto ikonického skladatele skutečně moderním způsobem: vystavováním díla umělce Terryho Adkinse “Synapse” z roku 2004. Tento výtvor zachycuje Beethovena coby mladého černocha s dredy (viz titulek). Portrét je součástí Adkinsovy série “Černý Beethoven” a transformace má odrážet umělcovu neochotu ukončit debatu o Beethovenově rase.

Beethoven přitom nebyl černý. Narodil se vlámským rodičům v Bonnu, v Německu, v roce 1770. Skladatel byl podle všeho bílý jako sníh. Nicméně, v roce 1814 byl Beethoven líčen jako člověk s tmavou pletí. Spekuluje se i o tom, že měl maurského předka, ale nebyl úplně černý, Beethoven prý může být o něco méně bílý, než se dříve myslelo.

O Beethovenovi coby černochovi hovořili černošští aktivisté už v 60. letech, nyní se v rámci šílenství BLM toto téma opět navrátilo. Lze předpokládat, že u podobných akcí nezůstane. Co nevidět se zřejmě objeví i nějaký ten film, kde bude v hlavní roli Beethovena dredatý černoch.

Pokrokáři už obsadili černé herce do rolí různých evropských historických osobností. Ať už anglické královny Anny Boleynové (viz obr. níže), Johanky z Arcu, antického hrdiny Achilla či Spartaka. Coby o černoškách hovořili také o anglické královně Charlotte nebo o Jackie Onassisové.

‘What next, a white Rosa Parks?’ Internet clashes over black model cast to play English Queen Anne Boleyn

Černoši se ovšem neobsazují jen do rolí jinak bílých osobností. Černoši dnes figurují i v rolích dříve typicky bílých postav. Naposledy se tak stalo v případě nového Jamese Bonda, kde již není James Bond nejen bílý, ale dokonce už není ani muž.

Jen by mne zajímalo, co by se stalo, kdyby někdo obsadil například do role Nelsona Mandely bělocha…

VOXCHCI-ZDE

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 975 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (50 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
121 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)