GRETAWH
2.1.2020
Kategorie: Společnost

Tak se to s tou Gretou nějak zvrhlo

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

S rokem 2020 vstupujeme do další etapy dění kolem nás. Přestože vizuální pohled na číslovku je vcelku příjemný a není moc kombinací čísel, které by esteticky působily tak vstřícně, je dost možné, že jde o jedno z málo pozitiv, která nás opět čekají. Prozatím si můžeme být jistí tím, že se opět zvednula část daní, EET dostalo pod kontrolu další várku osob výdělečně činných, zatímco úředníci mohou být v klidu, a ti vybraní určení ke kontrole ostatních pomlaskávají blahem, jak to na státních mzdách nezávislým zase ukážou. Majitelé dopravních firem i jednotlivých náklaďáků počítají ztráty vzniklé z rozšíření mýtného i mimo dálnice na některé hlavní tahy. A nezapomeňme na čipování psů, jde o další nesmysl z dílny šílenců. Je vcelku očekávané, že tím aktivita správců státní pokladny zdaleka neskončila a jistě do konce roku při pohledu na její dno vymyslí další způsob, jak z kapes daňových poplatníků a prostých obyvatel České republiky vytáhnout i to, co už tam víceméně není.

První hodiny letošního roku ukázaly pár maličkostí. Například pražská koalice utratila za videomaping nahrazující každoroční ohňostroj o 300 000 korun více než za rachejtle loni směřující k obloze. Nadšenci tvrdící, že ohňostroj je v Praze třeba, jej i tak připravili, ovšem za částku přibližně třetinovou proti tomu, za kolik ho loni primátor Hřib pořídil. To stojí možná za zamyšlení. Neplýtvají oni ti tolik transparentní Piráti více, než slibovali? Milion sem, milion tam, Praha na to má. Vraťme se však ještě k zdůvodnění, proč nebyl pražskou radnicí ohňostroj schválen. Údajně kvůli přírodě a vlivu na zvířata. K tomuto tedy soukromý názor. Zvěř je jistě mohutnými silvestrovskými oslavami poněkud zmatena, i když existují třeba psi, kterým se to doslova líbí. Ale dobrá, všeobecně jde o nepřirozenou věc, která může být stresující.

Odpalování pyrotechniky je navíc vcelku nebezpečné, takže se může zdát, že jde o naprosto zbytečnou věc. Jenže lze vnímat jistou falešnost těch, kteří se podobným radovánkám brání. Primátor asistoval u videomapingu, ale ohňostroj povolen byl, takže koza zůstala celá a vlk se nažral. Jen to lidé zaplatili tak nějak 2x, přičemž u show na obloze to bylo dobrovolně. Počet zvěře nijak nepoklesnul a dnes ráno létalo stejně málo ptáků, jako před Silvestrem. Těm více než rakety ve vzduchu vadí nedostatek hmyzu a absence prostoru, na kterém se nepoužívá umělé a jedovaté hnojivo jejich potravu hubící. A pokud jde o majitele domácích mazlíčků, pak kdyby byla vystřelená jedna oslavná rachejtle za každý exkrement, do kterého se dá šlápnout v městských lokalitách, pak bychom stříleli ještě v únoru. Za zbytečnost tak lze čistě teoreticky považovat prodej pyrotechniky pro každého, kdo ji chce, případně její používání další dny po slavnostní noci.

Novoroční projev v médiích už má kde kdo. Může nás potěšit, že Hřib ho měl pouze u estrády na Václaváku, nicméně i tak jich bylo dost. Vezmeme li v úvahu, že většinou zaznělo to, co známe, pak vlastně není důvod je poslouchat. Už Havel kdysi kázal jinou morálku, než podle jaké žil, pak nemůžeme čekat nic jiného nyní. Výjimkou byla možnost srovnat obsah přednesů Miloše Zemana a Zuzany Čaputové. Liberálové tleskali půvabné blondýnce z Bratislavy, přemýšlející lidi potěšil smířlivý tón našeho prezidenta. Takže abychom si to ujasnili. Zeman sice ovlivňuje politiku v naší zemi, ale rozhodně zaujímá postoj, který zůstává důležitým pro zachování národní hrdosti a samostatnosti.

Reakcí na to mohou být řeči o jeho napojení na Rusko a Čínu, ale jak už jsme mnohokrát informovali, objem našich obchodů s těmito velmocemi výrazně zaostává za tím, jak obchodují největší prosazovači mezinárodních sankcí v EU, tedy Německo a Francie. A Merkelová i Macron dělají vše proto, aby obchodní vztahy udrželi. Čaputová je představitelkou Sörösova vlivu v Evropě a plodem jeho práce, k čemuž se nabubřelý filantrop sám přiznal. Jestliže si kdysi předpřipravil Havla, což opět sám řekl, pak u Čaputové doslova tvrdí, že její kampaň výrazně financoval. Pokud je nám známo, u nás se jeho kůň Drahoš tak nějak při prezidentských volbách i při největší snaze a obrovských nákladech spíše ztrapnil. Ostatní projevy berme za zbytečné, nic neříkající a je jen škoda, že nikde neprohovořil Pavel Novotný, nová kometa ODS, protože to by byla estráda úplná. Aspoň se ukázal na konci roku u pomníku maršála Koněva a opět přesvědčil, že mu jde o to být vidět a slyšet za každou cenu.

Ve světě zaujala především Merkelová. Její vyloženě protiněmecký projev, který lze najít na internetu, je šokující ukázkou toho, jak uvažuje Německo. Obhajoba migrace a výzva k intenzivnímu pokračování je předzvěstí blížícího se německého předsednictví EU. Samozřejmě zazněla i slova spojená s ekoalarmismem. Pokud by někdy mělo dojít k nápravě křivd způsobených Evropě, pak by v novodobém norimberském procesu patřila mezi tři hlavní obviněné. Sörös má jakožto tvář nového Světového řádu místo předplacené, Merkelová by stála po jeho boku, a na druhou stranu lze zařadit samotného papeže. Druhá řada obviněných už by byla početnější a rozhodně bychom nepřehlédli Jourovou, Macrona, Corbyna a pár desítek dalších exemplářů vídaných na sešlostech Evropské komise, Evropského parlamentu a Evropu zastupujících na summitech spojených s ekonomií a ekologií.

Je první pracovní den v tomto roce a nechceme Vás zatěžovat více, než je při rozjezdu třeba. Potěšující zprávou je, že rodiče Grety připustili skutečnost, kterou je ne tolik chtěné ekoalarmizování světa. Údajně šlo pouze o způsob, jak pomoci dceři v jejím autismu. Našla tak jistou seberealizaci, ve skutečnosti rodině nijak dramatická situace nepřipadá. Nu, je fajn, že Gretě takto vrátili její ukradené dětství, o čemž kázala před kongresmany v USA. V podstatě jde o ukázku vynikajícího marketingu, ale proč kvůli jedné nemocné holce má trpět celý svět, to vůbec není jasné. Spíše se zdá, že Greta splnila svou historickou úlohu a nyní už to pojede dál bez ní, zároveň bude vytažena, až když by se něco přestalo dařit. Navíc její agresivní rétorika z papíru a lži kolem cest byly už přes čáru i u těch otrlých, takže ji pomalu stáhnou z akce. Jde o další ukázku falše, účelovosti a demagogie. Dá se očekávat, že i letos nás čeká boj mezi realitou, ideologií a destrukcí. Buďme na to připraveni.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 203 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
33 komentářů