openotevřeno
10.5.2021
Kategorie: Ekonomika

Tak po půlroce otvíráme

Sdílejte článek:

DAVID VLK

No nic tak doplnit desinfekci, vyvětrat, sundat tepláky a vzhůru do procesu. Snad někdo přijde, snad na nás ještě nezapomněli. Těšíme se, jsme jak malý děti, když jdou po prázdninách do školy.

Já vím, nesedí to, měli jsme přeci otevřeno ještě 14 dnů před Vánoci, ale to bylo v našem oboru k ničemu. Kdo si bude 14 dnů před Vánoci kupovat novou koupelnu.

No nic tak doplnit desinfekci, vyvětrat, sundat tepláky a vzhůru do procesu. Snad někdo přijde, snad na nás ještě nezapomněli. Těšíme se, jsme jak malý děti, když jdou po prázdninách do školy.

Ne teda, že bychom nepracovali, snažili jsme se samozřejmě získávat zakázky i když jsme měli zavřeno a taky zavřeno bylo jen pro někoho, kdo měl živnosťák mohl klidně dál, takže jsme jeli na takový divný nouzový omezený režim. Stát nám nic nedal, protože jiná část firmy jela a tak jsme se museli postarat sami.

Víte, když podnikáte v České republice, nemůžete být svatý a občas musíte jít až na hranu povoleného. Tenhle stát se vždycky k malým živnostníkům choval jako macecha a za téhle vládní garnitury to bylo obzvláště citelné. Zřejmě se jim hodilo udělat z nás nepřítele, zloděje, parazity. On pak lid nadává na živnostníky a nevidí kšeftíky pánů nahoře.

No nic, všichni máme svoje životy ve vlastních rukou a musíme se spoléhat sami na sebe. Přežili jsme. Ne všichni a ne všichni v dobré kondici, firmy budou padat na hubu ještě minimálně dalšího půl roku a ubohé gastro budou politici týrat ještě kdoví, jak dlouho, ale většina snad přežila. Nebylo to jen o finančním zdraví, bylo to spíše o pevných nervech o vynalézavosti o typické české partyzánštině o natahování pravidel až na samou mez možného.

Smutné je, že tahle vláda nikdy nepředložila jediný argument, proč musí být maloobchod uzavřen, ba dokonce naopak existují studie, že maloobchod nikdy nebyl zdrojem nějaké enormní nákazy.

Zavřeli nás prostě jen tak, protože mohli, protože úředník a politik je mocipán, který vládne životy ostatních………… ano říká se tomu zvůle. A zvůle to byla. Zvůle postrádající mnohdy logiku.

Je to snad na chvíli pryč. Snad to nebude na podzim zase. A víte co mě vlastně na celé téhle bezprecedentní uzávěře obchodů a služeb mrzí nejvíc? Co ve mně zanechalo nejvíc hořkosti a pachuti? Ne, nejsou to ztracené peníze, ani zase prázdná rezerva na důchod, ani to, že jsem si ověřil, že malý obchodník je v téhle zemi pro státní aparát na úrovni obtížného hmyzu.

Nejvíc mě mrzí, jak z našich trablí měla spoustu lidí radost. Jak nám to vlastně přáli, jak se nám pošklebovali, jak si mnuli ruce, že nám “Chcípla ta pověstná koza.” Jak se nám vysmívali, kdykoliv se někdo z nás ozval, že “Fňukáme”.

Smutné. Myslím si, že většina malých obchodníků dělala svou práci srdcem, ráda a bylo to pro ně prostě trochu i poslání. Bude to tak i nadále???

Nevím……….Covid nás totiž připravil o iluze a to bolí mnohem víc než ztracené peníze.

PS. Děkuji všem lidem, kteří malé obchodníky podpořili a ještě podpoří. Děkuji od srdce za nás všechny.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 178 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,21 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)