schillerova-malacova
24.2.2020
Kategorie: Ekonomika

Tak paní ministryně se o důchodech poškorpily

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKAA skutek utek. Akorát, že tentokrát už to jde skutečně do kytiček. A ukazuje se tak mezigenerační rozdělení společnosti. Důchodci volí současnou vládu, protože jim dává ty poslední zbytky. A mladí mohou tak akorát skřípat zuby.

Paní ministryně Maláčová představuje různé varianty, kolik kdo má v důchodu brát. A jako doposud vždy a všichni členové ČSSD neřeší financování. Poslední návrh je jen tradičním pokračováním již zaběhlé sociálně demokratické politiky (ne nadarmo z nich vzešla i komunistická strana). Nazývá se to: potírání buržoazních živnostníků.

 

Podle poslední idey paní Maláčové má být minimální důchod asi 10500 Kč. Ale živnostníci na něj asi nedosáhnou, protože platí málo. To je legrace? Příšernost? Ona neřekne: neplaťte nic, stejně nic nedostanete. Ona prostě bez skrupulí řekne: musíte platit, děj se co děj, ale když to bude málo, tak nic nedostanete. To už je zlodějna v přímém přenosu před televizními kamerami a bez jakéhokoliv studu.

Důchodová reforma se již tradičně nekoná a nic na tom nezmění ani dřívější prohlášení Andreje Babiše, že to je priorita jeho vlády. Spíše je zajímavé podívat se na vývoj důchodů, tedy poměr jejich výše k hrubé mzdě.

V roce 1994 to bylo 43,7% a stoupá až na 45% v roce 1998. To končí u vlády Václav Klaus starší a otěže přebírá nejdříve Josef Tošovský a za krátko nastupuje dynastie sociálně demokratických vlád (sociálně citlivých). A nastává sešup až do roku 2008 na 41,4%.

V roce 2007 nastupuje do vlády opět ODS (ta sociálně necitlivá) a od roku 2009 nám ten poměr stoupá na 43,8% v roce 2013.

Jenže začátkem roku 2014 se vlády opět ujímá sociálně demokratický premiér Sobotka a poměr nám klesá a klesá až na 40,5%.

Přesto stále zůstává zakořeněn názor, že ČSSD je strana dbající na sociálně slabé a důchodce, pravice s ODS jsou necitliví gauneři.

Vlády se ujímá premiér Babiš a poprvé v historii tento poměr klesá v roce 2017 pod 40%, konkrétně na 39,2%. Přesto zde začíná pro hnutí ANO mezi důchodci nejvyšší podpora. Neříká se tomuto Stockholmský syndrom?

Takže se jen ukazuje, že bez reformy to pomalu půjde do kopru. Čísla nikdo neošidí. A ministryně Maláčová už přiznává, že se prostě musí zase někdo okrást. Nebo znárodnit? Prostě vyždímat. Premiér se tváří, že za nic nemůže, protože mu současné voličské preference od nejstarší generace vyhovují a vy mladí to zaplatíte. Po nás potopa.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 950 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.