eu-vonderleyen-timmermans-101__v-original

Tak oni toho nenechají!

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilZačíná jít do tuhého. Evropské ceny paliv a energie se právě teď, na prahu zimy, úplně urvaly z řetězu. A dále raketově stoupají. Burzovní, nákupní cena elektřiny vzrostla za posledních pár dní o 40% a přehoupla se přes 160 eur (zhruba 4000 Kč) za megawatthodinu. Plyn za poslední týden poskočil nahoru o 60%.

Není žádným tajemstvím, že hlavním důvodem hrozivého trendu jsou „zelené” plány Evropské komise. Například takové emisní povolenky. Hloupost… eh, ne, pardon, „účinný nástroj Evropské Únie pro snižování emisí skleníkových plynů” stouply během letošního léta na 60 eur za tunu vypouštěného oxidu uhličitého. Tedy na hodnotu, které měly dosáhnout až někdy po roce 2035. A to ještě docela nedávno oscilovaly okolo 10 eur.

Evropský lid se probouzí, začíná větřit problémy a remcat, a proto ti rozumnější z politiků zahájili akci k odvrácení průšvihu. Náš A. Babiš se včera natvrdo zeptal svých kolegů, jestli si opravdu přejí Žluté vesty, podle francouzského střihu, po celé Evropě. Ještě radikálnější, V. Orbán to po summitu leaderů EU řekl novinářům úplně po lopatě: “Důvodem, proč ceny rostou, je chyba komise. Takže musíme změnit některá nařízení, jinak všichni utrpí,” Green Deal pak označil za nepřímé zdanění majitelů domů a automobilů.

Pětice zemí včetně Česka proto v tomto týdnu zveřejnila výzvu, podle níž by Evropská unie měla zkoordinovat nákup energií a nakoupit strategické zásoby plynu. Chtějí také reformovat trh s elektřinou, odstranit její provázanost s cenami plynu na burze, snížit závislost na dovozu energií a hlavně – nějak zastropovat ceny těch nešťastných emisních povolenek.

A teď to hlavní. Jak si myslíte, že zareagovali viníci současného stavu,  členové Evropské komise? Nejdříve se podívejme na osobu odborně nejpovolanější – komisařku EU pro energetiku Kadri Simsonovou. Do jejíhož „ranku” současné problémy patří. Tak hned na úvod paní komisařka kategoricky odmítla cokoli měnit. Protože „Není mnoho hlasů, které by nás žádaly o změnu něčeho, co (stejně) není příčinou vysokých cen.” No jasně. Nějakých 5 nýmandů, a ještě k tomu hlavně z „toho Východu” nám přece nerozvrátí koncepci šťastných a zelených zítřků Evropy.

„Současná energetická krize není výsledkem politik EU v oblasti klimatu, jejichž cílem je do roku 2050 vytvořit blok s nulovými čistými emisemi,” rozpalovala se dále paní komisařka. “Současné zvyšování cen má jen málo společného s našimi klimatickými politikami a má mnoho společného s naší závislostí na dovážených fosilních palivech a jejich volatilními cenami”. Takže Putin…  Ale pak se paní komisařka přece jen slitovala a dala stěžovatelům návrh. Takovou radu knížecího typu. Obvyklé, klasické, evropské řešení: “poskytněte cílenou podporu spotřebitelům”. Tedy, jinými slovy, rozdejte té vaší chudině nějaké „elektrožebračenky”.

Ještě radikálnější byl hlavní guru toho zeleného šílenství. Výkonný místopředseda Evropské komise Frans Timmermans. Ten rovnou bouchl do stolu, s tím, že: “…právní předpisy EU v oblasti klimatu jsou naší hlavní prioritou a tento zákon znovu neotevřeme”. Basta! O dogmatech zelené víry se prostě nediskutuje. Jednou jste se upsali, tak… S umíněností (a rozhledem) malého dítěte pak k tomu ještě dodal: “Čím rychleji přejdeme k obnovitelným zdrojům energie, tím rychleji můžeme chránit naše občany před zvyšováním cen v tradiční energetické oblasti.”

Co k tomu říct? Jak je vidět, tihle šílenci toho prostě nenechají! Oni nebudou hledět vlevo, ani vpravo. Pojedou dál, až do hořkých konců. Tak, jako kdysi vedení 3. Říše… A podobně, jako zmiňované berlínské elity v dubnu 1945, budou až do konce přísně trestat odpadlíky a dezertéry.

I o tomhle budou zítřejší volby. Svým způsobem plebiscit, o dalším směřování ČR. Zda se necháme stáhnout do tmy, zimy a Zelené bídy, anebo se postavíme na odpor.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 546 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (48 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
79 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)