vakcina-na-covid-19-
16.1.2021
Kategorie: Společnost

Tak nám začala veleakce Očkování Národa …

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Tak nám začala veleakce Očkování Národa. Začala se spoustou nepořádku a organízačních zmatků, nedomyšlených a nezvládnutých detailů. (Připomenu jen něco.) Ale tak zhruba a v hlavních rysech to šlo.

Čekal snad někdo něco jiného? – Pokud ano, tak to se divím .

Na očkování se zatím mohou přihlašovat, a přihlašování se děje pouze pomocí internetu, výhradně obyvatelé starší 80 let. Vládní počítačový systém byl všem velmi benevolentní – a člověk nemusel být ani zvlášť špičkový hacker, aby se dokázal do systému přihlásit pod svým pravým jménem a pravým rodným číslem, i když mu bylo čtyřiadvacet; kdyby ovšem takový mladík přišel o příslušném termínu na očkovací místo, nikdo by ho neoočkoval, uvedl k tomu ministr zdravotnictví. Ano, každý zdravotník pozná, komu je čtyřiadvacet a komu čtyřiaosmdesát.

Protože se dá předpokládat, že mnozí senioři nejsou v užívání internetu zběhlí (ano, to vládě neušlo), řeklo se, že jim mají pomoci jejich děti & vnuci nebo pracovníci domovů pro seniory. Výborně! Všechno se zvládne! Pokud některý starý člověk žije sám, i takoví jsou (ani na to vláda nezapomněla), byla oznámena telefonní linka, kam mohou senioři zavolat a příslušný pracovník s nimi přihlášku vyplní. Od samého začátku však linka nestačila, byla stále obsazená, mnohdy to trvalo hodiny, než se senior dovolal. Že největší nápor bude hned od začátku, to vládu nenapadlo. A jako by si říkala, že senioři mají dost a času cvičit se v trpělivosti, pokud chtějí dlouho žít v Česku, jim může jedině prospět. Výborně! Všechno se zvládne!

Ale ani sám počítačový systém normálně nefungoval. (Čekal snad někdo něco jiného? Já ne.) Systém padal, dlouhé chvíle byl mimo provoz, a když už si vůbec nevěděl se žadateli rady, přecházel do angličtiny (snad aby je uklidnil & zastrašil).

Potvrzovací esemeska. Nechodila včas. (Čekal snad někdo něco jiného? To se divím. Já ne.) Potvrzovací esemeska si dávala na čas hodiny, někdy taky půl dne. Premiér Babiš se na tiskové konferenci divil, proč se ho na to někdo ptá: o to já se nestarám, to je věc mobilního operátora, já se starám o důležitější věci, jako o to, aby k nám přišly očkovací látky! Mobilní operátoři zaregistrovali problém, navýšili kapacitu a esemesky začaly chodit. Jen, jak drze podotkl jejich představitel, by bylo lépe, kdyby jim o zvýšeném nároku někdo řekl předem, a ne hodinu poté, co zvýšený nárok začne. Proč bychom měli něco říkat mobilním operátorům? divil se na tiskovékonferenci ministr zdravotnictví, v médiích měli informacím dost! (Čekal snad od něj někdo něco jiného? Já ne.) Stejně ale závazný termín očkování získali, jako odměnu, jen ti nejpohotovější a nejvytrvalejší, asi desetina přihlášených: ostatním muselo stačit, že jsou registrovaní – a k očkování půjdou někdy, jindy, později, kdoví kdy… (Čekali jste to? Přiznám se, že já ne. To mě překvapilo.)

Proběhlo to výborně, chválili se večer vládní představitelé za hnutí ANO (čekal snad někdo něco jiného atd.): pět minut nešel internet, a na Silvestra je taky nával esemesek.

Žijeme v Česku. A vládne nám Andrej Babiš.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 364 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...
83 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)