800x800_TRIBUNA
17.12.2015
Kategorie: Kultura a tipy, Společnost

Tak nam ten Ortel nezakazali, aneb jak ze sebe socani robi blbce

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA 17|12|2015

To už je u socanu taky zvyk. Oni vubec radi beru lidem penize a pak urputně přemyšlaju, jak je rozfofrovat. Čas od času je tež napadne, že by bylo dobre chranit hlupějšim občanum zdravi nebo je ochranit před zlyma myšlenkama…

Dycky se najde kdosik, kdo si mysli, že když ma tytul nebo funkci, tak musi povinně pachat dobro. A tak chrani plice občana před zlym nykotynem, nebo mozek a uši před zlu myšlenku. A tak bolševici ducha zakazuju kdeco. Posluchat rozhlas, kuřit vodni dymky, překračovat hranice, hrat neschvalenu muzyku…

Ale paně štajger, takych idyjotu zme už tady měli, že? Zeberme se enem ty pokusy zakazat muzyku nebo texty.

  • Kdyby socani Husak a spol. nebyli hlupi a v zaři 69 nezavřeli to korzo, keremu řikali hranica, tak jakysik Karel s kytaru nezustal v NSR, ale vratil by se dodom, po desce Bratřičku zavirej vratka by mu už žadna Rakovina nevyšla, zebral by si Mařenu za robu, starali by se o tři Husakove děcka, splacali by bezuročnu novomanželsku pučku a vubec by ho nenapadlo vyskakovat si a provokovat, a už vubec ne lezt s Goťakem na balkon.
  • Kdyby socani v čele StB nebyli hlupi a nechali by par synku, aby hulili travu, leli se pivo do hlavy a přitem posluchali se všemi svymi deseti posluchači Hovězi poražkuPodivuhodneho Mandaryna, byl by klid. Takhle dosahli teho, že se lidi začali zajimat o cosik zakazaneho a naraz byla Plastykum zrobena reklama jaku by jim cela kokakola mohla zavidět. A Havel s Kohutem mohli rozjet podpisovu aktyvitu, kera vyvrcholila o dvanact roku pozdějc na tym placu před Spartu.
  • Kdyby socani Kryzl a spol. nebyli hlupi, tak zme na počatku osumdesatych posluchali Katapult, Olympic a vrcholem protestu by byla učast na koncertu Citrona na Žerkach. Ale ten idyjot vydal text, kerym dostal do povědomi cele generace Jasnu Paku, Praskly Vyběr a dalši partyju, ke kterym by se člověk jinak těžko dostaval. Ja fakt nevim, jestli to ti socani nerobili zaměrně. 
  • Kdyby socani Šlouf a spol. nebyli hlupi, nesrali se do folkove muziky a nezakazovali Portu a jine blbosti pro kotlikaře, mohl byt Jarek fajnym knihovnikem kajsik v Těšině, a nikdo by neznal ani Anděly na kuru, ani Darmoděja, ani Přelezl sem plotek.

Z dnešniho pohledu z odstupu vidite, že to všecko byla blbost. Nesmysl. Odvěky boj idyjota, kery sice nedokazal zabranit umělcovi tvořit, ale dokazal to kurevsky znepřijemnit. Socani samozřejmě nedokazali potlačit ani Kryla, ani Plastyky, ani Jasnu Paku, ani Nohavicu. Dokurvili jim to tihle šedivi impotenti dokonale, ale potlačit to nedokazali. 

A pravě tak to nedokažu ani s jakymsik Ortelem. Kapela, keru ještě před par tydňama nikdo neznal, je fčil, po zasahu socana znama po cele Moravě, Slezsku aji Čechach. Přišli, převzali cenu a odešli. A už to jakemusik socanovi vadilo.

Ale to už zname. To neni nic noveho, sudruzi. Kecy o nacizmu a ksenofobii su vam asi tak platne, jako věřime, že Kryl byl protistatni, Plastyci sprosti, Jasna Paka sexualně vulgarni a Jarek nevhodny pro mladež.

Akurat furt nevim, jestli ti socani ze sebe robi blbce zaměrně, anebo je to součast jakesik taktyky, jak upozornit na něco, co by jinak mohlo byt opomenute…

Socan, to neni socialni demokrat. Socan a bolševik, to je stav ducha, a takovyto idyjot može byt registrovany v jakekoliv straně.  

Ladislav Kryzl Větvička, člen přehravaci a zkušebni komise pro okres Novy Jičin 

PS: Jak nam ale naramně rychle zapadla ta zprava, že Ortel nic špatneho nezrobil, že?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 483,00 Kč
Vybráno 41.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 69 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.