STRACHE
19.5.2019
Kategorie: Politika

Tak nám sejmuli vicekancléře Stracheho …

Sdílejte článek:

MARTIN KONVIČKA

konvička-portrét-titulkaPozdní sobotní večer 18. května…
 
Vyhladovělý z terénu jsem se stavil v jihomoravském zájezdním hostinci, nechal se obsloužit na zahrádce a poslouchal společnost u vedlejšího stolu. Témata byla: “Mrdat děvky”, “Hokej”, “Wehrmacht málem vyhrál”, “Jak natáhnout Pražáky (na stáčeném víně)” a “Marihuany není nikdy dost”. Byla to společnost různorodá – muži i ženy tak 20-60 – krapet již obluzená a vysmátá.

 
Kdyby ty řeči v tu chvíli zaslechl a vzal vážně někdo z protagonistů pražské kavárny, asi by začal před zdivočelými venkovany opevňovat hradby hlavního města. 
 
Současně se z webu dozvídám, že šéf rakouských Svobodných a vicekancléř Rakouské II. republiky nedalekého Rakouska Heinz-Christian Strache, odstoupil a zemi čekají předčasné volby. Strašný prý skandál – chlastal v jakémsi hotelu “s Rusákama” a povídali si o miliardových kšeftech, ovlivňování veřejného mínění, prodeji mediálních domů. Konečně vypátrám kompromitující video, vlastně jen sestřih z něj. Se svou bídnou němčinou a přes “Děvky” a “Wehrmacht” od vedlejšího stolu mu moc nerozumím, ale jedno je jisté – jak Strache, tak jeho ruští komplicové, jsou v tom videu na káry. Asi jako můj vedlejší stůl. 
 
Pro toho, koho to uráží, dodám, že rakouský politik v tu dobu ještě zdaleka nebyl vicekancléřem a vše se stalo na Ibize, tedy v dovolenkové destinaci. 
 
Během svých dobrodružství z let 2015-16 jsem potkal spoustu politiků. “Na káry” jsem neviděl, myslím, žádného, ale ve stavu malinko uvolněném – tucty. Témata “kšefty”, “média”, “noviny si koupíme” a “za službu protislužba” byly naprosto standardním tématem hovorů – tak po 3. sklence. Podotýkám, že nikdo z účastníků neměl reálnou moc (člen vlády atd.). Kdyby měl, bylo by to, myslím, tématem po 1. sklence, ne-li před ní. 
 
Snad nejběžnějším tématem hovorů byly ruské peníze. Nikdo samozřejmě nikdy žádné neviděl, ale buď znali někoho, kdo je má, nebo slyšeli o někom, kdo by je mohl mít, kdyby. Velmi častou postavou těch historek byl “Rusák, se kterým se ten-a-ten ožral tam-a-tam”. Čím více dotyční o “ruských penězích” mluvili, tím byli nadšenější, když jsem já, pouhý aktivista, následně zatáhl útratu. 
 .
Párkrát, v úplně jiných obdobích života (když se to ještě smělo – tedy řekněme v “havlistických” 90. letech), jsem též poseděl s “ožralým Rusem” – širokou slovanskou duší. Když si vzpomenu na ty sliby věčného přátelství, fantastických kšeftů, rafinovaných intrik a zaručených plánů … Kdo tohle nezná, nikdy s žádným Rusem, širokou slovanskou duší, nepil. Dobře asi učinil – pít s Rusem se totiž v době liberálně-demokratické nesmí. 
 .
Nemusím asi poznamenávat, že všechny ty fantaskní plány vždy odvanuly s ranní kocovinou. Ty Stracheho z Ibizy samozřejmě taky – nic z těch hrůz, o nichž prý mluví na tom snad 2-3 roky starém videu, se neuskutečnilo. 
.

Heinz-Christian Strache prostě odstupovat neměl. Jednak proto, že politici všelijaké fantasmagorie a dělení kšeftů vymýšlejí neustále (a to i mainstreamoví politici – ti to navíc občas i uskutečňují, je to nakonec jejich práce) a jednak proto, že každý má právo se scházet, s kým chce, být na fotce či videu, s kým chce, a v podroušení blábolit, co chce. Průšvih by nastal, až by se plány začaly uskutečňovat – a to se nestalo. 

(Do kategorie “každý” řadím i takového ministra Hamáčka a jeho fotky před mešitou. Ty fotky nevadí. Co vadí, je, že jde místní islámské ummě na ruku, což se ukázalo opakovaně. Naposled když otevřeně vyhrožoval lidem z komentáře k novozélandskému incidentu). 

 
Strache odstupoval neměl, protože jeho rakouská vládní krize může ohrozit vše, co vládní tandem Lidovců & Svobodných tak nadějně započal – od úzké spolupráce se zeměmi V4 a ochrany hranic, přes zákazy hidžábu a zákazy nočního vycházení rizikovým skupinám migrantů. Celá ta provokace s několik let starým videem, které se “najednou objevilo”, má rukopis práce tajných služeb – v tomto případě německých. Snad si je toho kancléř Kurz, šéf Lidovců, vědom. Snad si uvědomuje, že jako “proněmecký” kancléř bude jen místodržícím nezajímavé provincie, zatímco dosud byl a je významným středoevropským politikem. 
 

Autor: Martin Konvička


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jiří Sika 163,56 Kč, Josef Šlajchrt 300,- Kč

Celkem za měsíc: 6 999,56 Kč
Vybráno 19.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 865 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
loading...
60 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.