TRUMP3
15.2.2021
Kategorie: Politika

Tak nám neimpíčovali Trumpa, paní Müllerová…

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDPolitické divadlo zvané impeachment občana Trumpa je za námi. K „odejmutí úřadu“ již neúřadujícímu prezidentovi bylo v senátním soudu třeba 67 senátorů, pro obžalobu jich hlasovalo 57, tedy i 7 Republikánů. Představení skončilo, otázky zůstávají. Nejen pro budoucnost Spojených států, ale celého světa.

Trump rozhodně do ústraní neodejde, naopak, ohlásil, že jeho patriotické hnutí Make America Great Again (MAGA) stojí teprve na začátku. Že bude mít dostatek příznivců, o tom netřeba pochybovat. Také zmínil, ve svém stanovisku bezprostředně poté, co jej senátní soud osvobodil, že tento proces byl „hon na čarodějnice, jaký dějiny USA ještě nezažily“. Možná se malinko přeceňuje, ale také možná předpokládá, celkem oprávněně, že hon na „jinak smýšlející“ tímto procesem teprve začal.

PELOSI221Těžko říct, co Demokraté tímto procesem, tedy obžalobou Trumpa, že podnítil nepokoje na Kapitolu ve svém projevu 6. ledna tohoto roku, chtěli dokázat. Možná na začátku opravdu doufali, že Trumpa „impíčují“ a tím mu zabrání v jakékoli další kandidatuře. Frustrace Nancy Pelosiové (na obr.), předsedkyně Sněmovny reprezentantů, po skončení procesu tomu naznačuje. Republikáni se po počátečním šoku, kdy si mohutně sypali popel na hlavu, přece jen vzchopili a pochopili, že rolí obětního beránka či spíše „Sündenbocka“ ničeho nedosáhnou, jedině vlastní nicotnosti. Začaly také vycházet najevo různé informace od FBI, že útok na Kapitol byl plánován nejméně týden předem, a to nikoli Trumpem a jeho lidmi. Nepochybně byli mezi útočníky členové Antify. Sporná je i úloha „pravicového konspiračního hnutí“ QAnon, jehož „šaman“ s rohy, tedy symbol vniknutí na Kapitol, se pozoruhodně chystal svědčit proti Trumpovi, že ho prý „pozval“, aby na Kapitol zaútočil. Další stéblo, kterého se Demokraté chytají, je osvědčená „ruská stopa“. Objevily se tweety dam Pelosiové a Clintonové, že Trump útok konzultoval s Putinem přímo 6. ledna. Putin je prostě za vším! „All roads lead to Putin“!

Demokraté se snažili. Sestříhali video, kde Trump vyzývá k „boji“, ale vynechali z něj slova „jděte mírumilovně a patrioticky“. Jeden z hlavních manažerů impeachmentu, poslanec Sněmovny reprezentantů Jamie Ruskin, se při prezentaci „neslýchaného teroristického činu“ dokonce rozplakal. Obhajoba trvala na argumentu, že odvolávání prezidenta, který již v úřadů není, je protiústavní a že slouží jen k tomu, aby se Demokraté i do budoucna zbavili Trumpa jakožto politického soupeře. Demokraté chtěli předvolávat svědky, obhajoba je upozornila na to, že v tom případě oni budou předvolávat svědky také, včetně Nancy Pelosiové, a ptát se jí, proč nepovolila zvýšenou ostrahu Kapitolu, na přímou žádost policejního velitele tamní jednotky. Nakonec se tedy dohodli na písemném předložení jediného svědectví a na ukončení procesu hlasováním, které dopadlo 57: 43. Což na „odsouzení“ nestačilo a Donald Trump byl zproštěn obvinění z podněcování nepokojů.

Republikáni, i ti, kteří by se rádi neřízené střely Trumpa zbavili, si musí být vědomi toho, že značná část jejich voličů stojí za Trumpem, ať se jim to líbí nebo ne, a tak nakonec hlasovali pro zachování vlastní strany. Mnozí, jako předseda republikánské menšiny v Senátu Mitch McConnell, ze situace vybruslili tím, že Trump sice podle všeho inicioval útok na Kapitol, ale že nelze odejmout úřad prezidentovi, který v něm již není.

Ve světě jsou ohlasy smíšené. Protože se už nějakou dobu vědělo, že potřebný počet senátorů hlasovat nebude, vyznívají reakce většinou rezignovaně. Nejvíc zklamání vykazuje německý mainstream, který zjevně vede s Trumpem nějakou vlastní válku. Dokonce ve smyslu, že demokracie v USA neimpíčováním Trumpa utrpěla vážné trhliny. Ale brzy budou jiné starosti. Ve stínu impeachmentu obnovil Joe Biden znovu válečnickou rétoriku vůči Rusku, která za poslední čtyři roky poněkud upadla, americká ambasáda se výrazně podílela na organizaci nelegálních demonstrací za osvobození Alexeje Navalného. Biden vyslal 23 bombardérů do Norska a naprosto neuvažuje o jakémkoli stažení amerických vojáků z Evropy či odkudkoli.

Když naposled skončily US volby sporným výsledkem, eufemisticky řečeno, a byl v roce 2000 „zvolen“ George Bush Junior, zanedlouho začala série válek, které stále pokračují. Máme se tedy zřejmě i v tomto případě „na co těšit“.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 673 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)