babissamovlada
1.6.2019
Kategorie: Politika

Tak nám dostali Andreje!

Loading...
Sdílejte článek:

JIŘÍ TURNER

Řekla mi paní Schillerová.” A kterýho Andreje? Já jich znám víc. Jeden donášel tajný policii, další padělal buřty a jiný se pustil do politiky, aby zneužil dotace a ničil konkurenci.“–„Ale dyť to je pořád ten samej, pane Turnere!”

Já si z toho tady dělám legraci a přitom ještě prý nikdo nic neví. Dokument, který dorazil včera na Ministerstvo financí a Ministerstvo pro místní rozvoj, má totiž 71 stran a je v angličtině, takže bude trvat několik měsíců, než bude řádně vyhodnocen. Ovšem už teď je prý jasné, že je to jen jakási “předběžná zpráva”, jenom takový obecný úvod do “poučení z krizového vývoje”, na základě kterého, cituji: “Nič nebuděme vracať!”(Míněny jsou patrně dotace poskytnuté, stejně jako zpronevěřené.) Dá se z toho také předpokládat, že po této zprávě předběžné přijde příští rok zpráva podrobná o 771 stranách, která se bude analyzovat několik let.

V reakci premiéra se snoubí drzost s demagogií v takové míře, že dosud přežívající komunističtí funkcionáři musí blednout závistí. Vyjádření typu: Agrofert už není můj, protože je ve svěřeneckých fondech, sděluje občanovi České republiky, že je tupé, nevzdělané hovado, které je neschopné si zjistit, co že je to svěřenecký fond a neschopné si domyslet, jak se asi tak dá někomu zabránit, aby firmy ve svěřeneckém fondu nepřímo řídil. Těžko si lze také představit, jak naivní musí někdo být, aby mohl uvěřit globálnímu spiknutí proti Andreji Babišovi.

Kampaň proti jeho osobě totiž vedou české i slovenské soudy, státní zastupitelství, policie, opozice (všechny, co kde jsou) převážná část médií (včetně těch, která vlastní; pardon, která má zaparkovaná ve svěřeneckých fondech) a nově též Evropská unie reprezentovaná Evropskou komisí. Ti všichni Andreje nenávidí a smaží se mu všemožně škodit. Nabízí se otázka: co jim udělal? Není to přece jediný bohatý podnikatel v Evropě, i jiní politici jsou majetní a ani různí oligarchové nejsou nedostatkovým zbožím. Navíc se Babiš neprezentuje jako nějaký radikál, nevzbuzuje kontroverze, naopak, je to prototyp populistického politika kluzkého jako úhoř, který něco jiného říká doma občanům a něco jiného na půdě EU, s jakými se v Evropě i za Atlantikem aktuálně roztrhl pytel.

V uších občanů musí nyní znovu rezonovat zvolání: “Nikdy neodstoupím!” Co s tím? Pokud jsou pro premiéra cizími slovy “morálka” a “čest”, pokud vede svou stranu coby firmu se zaměstnanci, kteří svého chlebodárce logicky neodvolají, pokud je na Hradě prezident, který nerespektuje ústavní zvyklosti ani obecné normy politické kultury, a kterému vyhovuje tato forma spoluvlády, a pokud občané dopustili takové rozložení politických sil, které nedovoluje Parlamentu vládě vyslovit nedůvěru, nezbývá než si projevy občanské neposlušnosti nějaké řešení vynutit. Někdy se nedemokratické režimy dostávají k moci demokratickými způsoby, jindy se musí k zachování demokracie přikročit metodami, které standardní demokratické procesy obchází.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč

Celkem za měsíc: 8 215,00 Kč
Vybráno 23.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 623 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 3,41 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
115 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.