babissamovlada
1.6.2019
Kategorie: Politika

Tak nám dostali Andreje!

Sdílejte článek:

JIŘÍ TURNER

Řekla mi paní Schillerová.” A kterýho Andreje? Já jich znám víc. Jeden donášel tajný policii, další padělal buřty a jiný se pustil do politiky, aby zneužil dotace a ničil konkurenci.“–„Ale dyť to je pořád ten samej, pane Turnere!”

Já si z toho tady dělám legraci a přitom ještě prý nikdo nic neví. Dokument, který dorazil včera na Ministerstvo financí a Ministerstvo pro místní rozvoj, má totiž 71 stran a je v angličtině, takže bude trvat několik měsíců, než bude řádně vyhodnocen. Ovšem už teď je prý jasné, že je to jen jakási “předběžná zpráva”, jenom takový obecný úvod do “poučení z krizového vývoje”, na základě kterého, cituji: “Nič nebuděme vracať!”(Míněny jsou patrně dotace poskytnuté, stejně jako zpronevěřené.) Dá se z toho také předpokládat, že po této zprávě předběžné přijde příští rok zpráva podrobná o 771 stranách, která se bude analyzovat několik let.

V reakci premiéra se snoubí drzost s demagogií v takové míře, že dosud přežívající komunističtí funkcionáři musí blednout závistí. Vyjádření typu: Agrofert už není můj, protože je ve svěřeneckých fondech, sděluje občanovi České republiky, že je tupé, nevzdělané hovado, které je neschopné si zjistit, co že je to svěřenecký fond a neschopné si domyslet, jak se asi tak dá někomu zabránit, aby firmy ve svěřeneckém fondu nepřímo řídil. Těžko si lze také představit, jak naivní musí někdo být, aby mohl uvěřit globálnímu spiknutí proti Andreji Babišovi.

Kampaň proti jeho osobě totiž vedou české i slovenské soudy, státní zastupitelství, policie, opozice (všechny, co kde jsou) převážná část médií (včetně těch, která vlastní; pardon, která má zaparkovaná ve svěřeneckých fondech) a nově též Evropská unie reprezentovaná Evropskou komisí. Ti všichni Andreje nenávidí a smaží se mu všemožně škodit. Nabízí se otázka: co jim udělal? Není to přece jediný bohatý podnikatel v Evropě, i jiní politici jsou majetní a ani různí oligarchové nejsou nedostatkovým zbožím. Navíc se Babiš neprezentuje jako nějaký radikál, nevzbuzuje kontroverze, naopak, je to prototyp populistického politika kluzkého jako úhoř, který něco jiného říká doma občanům a něco jiného na půdě EU, s jakými se v Evropě i za Atlantikem aktuálně roztrhl pytel.

V uších občanů musí nyní znovu rezonovat zvolání: “Nikdy neodstoupím!” Co s tím? Pokud jsou pro premiéra cizími slovy “morálka” a “čest”, pokud vede svou stranu coby firmu se zaměstnanci, kteří svého chlebodárce logicky neodvolají, pokud je na Hradě prezident, který nerespektuje ústavní zvyklosti ani obecné normy politické kultury, a kterému vyhovuje tato forma spoluvlády, a pokud občané dopustili takové rozložení politických sil, které nedovoluje Parlamentu vládě vyslovit nedůvěru, nezbývá než si projevy občanské neposlušnosti nějaké řešení vynutit. Někdy se nedemokratické režimy dostávají k moci demokratickými způsoby, jindy se musí k zachování demokracie přikročit metodami, které standardní demokratické procesy obchází.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vladtimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 621,00 Kč
Vybráno 53.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 688 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 3,41 out of 5)
Loading...
politicon.cz
115 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.