BABISVAKCINA
19.2.2021
Kategorie: Politika

Tak na co tu ten nouzový stav vlastně máme?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

To bylo pláče premiéra a ministra vnitra, jak se s neprodloužením nouzového stavu zboří svět. Nakonec si to vyprosili a nouzový stav byl na 14 dnů (byť možná protiprávně, ale přeci) prodloužen. A co se stalo?

Vakcín Astra Zeneca přišlo v sobotu 06.02. do Česka 19200. Ve čtvrtek 11.02. bylo vakcínou očkováno celých 175 lidí! A to jsme ještě měli v platnosti ten starý nouzový stav.

Pak sněmovna jeho prodloužení neschválila a začaly víkendové tanečky s licitacemi jak to zaonačit, aby byl prodloužen. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček k možnosti neprodloužení nouzového stavu mimo jiné emotivně sdělil: “My máme fungující systém krizového řízení, který teď z důvodu politických hrátek vypneme a budeme na koleni vymýšlet, jak dosáhnout stejného cíle za použití jiných prostředků, které k tomu nejsou nastaveny. Tudíž samozřejmě hrozí žaloby.” Což s ohledem na stav použití vakcín Astra Zeneca již před týdnem znělo poněkud směšně.

Ale pan ministr byl v ráži a pokračoval:Jednotky integrovaného záchranného systému se vrátí do standardního modu, takže například nebude možné nařizovat hasičům, aby rozváželi respirátory.” A už jsme u té distribuce. A je jedno jestli roušek, respirátorů, nebo očkovacích látek.

O víkendu slovo dalo slovo a nouzový stav byl prodloužen. A o pár dnů později, opět ve čtvrtek, tentokrát 18.02., když tedy nouzový stav platí, tak i nadále jsme v situaci, kdy na skladech se válí skoro 170 000 dávek očkovacích vakcín. To při našem tempu očkování, řekněme 20 000 dávek denně, je na více jak týden.

Premiér Babiš k tomu uvedl že se nepodařilo vybrat distributora očkovací látky.

Jak prosím? K čemu jinému je tedy nouzový stav, když ne k tomu, aby se obešly všechny procedury a rovnou se zakázka někomu přidělila, aby to už konečně odsýpalo? Snad si ani nelze představit jasnější modelovou situaci pro využití nouzového stavu. Na co tedy ten nouzový stav vlastně vláda chtěla? Ministr Hamáček nám emotivně sdělil, že za nouzového stavu mohli hasiči rozvážet respirátory, ale teď tedy vidíme že za nouzového stavu nemohou rozvážet očkovací látky. Je to kocourkov? Nebo je to neschopnost? Nebo dokonce dělání si legrace z nás všech?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 689 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,16 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)