TRIKOLORA 2021
25.9.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Tak mi vyšla Trikolóra

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonNechal jsem se opět zlákat na předvolební kalkulačku a klikal jsem opravdu srdcem. Vyšla mi Trikolóra přes 80 %. Tak nevím.

Volební kalkulačka je svět sám pro sebe. Něco po vás chce, pak máte rozhodnout o tom, co považujete fakt za důležité a pak vám to předhodí procenta. Ta procenta jsou vyjádřením toho, jak moc vaše názory souzní s tím, co tvrdí politické strany. Aby to bylo férovější, to, co tvrdí strany je psáno v jejich programech. Rozhodně nelze spoléhat na to, že to samé tvrdí lídři stran a hnutí, kteří kandidují do poslanecké sněmovny.

Poprvé jsem kalkulačku vyzkoušel před čtyřmi lety. Jako dlouholetý volič ODS jsem byl potěšen tím, že mi největší shoda vyšla právě s ODS v těsném závěsu za Svobodnými. Během uplynulého volebního období jsem stále s větší nevolí sledoval posun ODS od jasné pravicové politiky obhajoby svobody jednotlivce na jakousi směs politologických pouček z pera Petra Fialy, předsedy ODS. Když se na konci loňského roku začaly formovat koalice poražených z minulých voleb proti Andreji Babišovi, bylo jasné, že opoziční lídři nevěří ve své vlastní schopnosti a spoléhají se na to, že z malých stran vytvoří něco velkého. Chvilku se zdálo, alespoň podle průzkumů předvolebních preferencí, že koalice pirátů se STAN dokáže přitáhnout nespokojence zejména mladších ročníků. Jak ale jde čas, koalice PIRSTAN ztrácí dech.

Předvolební debaty v ČT nesleduji. K obrazovce mě nepřitáhl ani duel lídrů PIRSTAN a ANO z Ústeckého kraje. Podle novinky.cz to musela být úplná selanka, když komentář k debatě je nadepsán tím, že se Babiš nechá píchnout potřetí den před volbami. Ivan Bartoš Babišovi vytkl, že není naočkována ani generace nad 60 let. To vše jen jasně dokumentuje zvrácený pohled na současnou covidovou realitu. Jakýsi expert řekne, že je potřeba proočkovat kvůli tak zvané kolektivní imunitě alespoň 70% populace, a politici pak „plní plán“. Ono číslo 70 % prý vyslovil expert americký Anthony Faucci, ředitel Národního ústavu pro alergie a infekční nemoci, který je součástí Národních ústavů zdraví v USA. Náš ministr Adam Vojtěch ale poslouchá naše experty, a ti mu doporučili, abychom nosili roušky, dokud nebude proočkováno 75% populace – současným tempem očkování tak ještě dva roky! A četl jsem experty, kteří tvrdí, že pro kolektivní imunitu je nutné mít očkováno přes 90% populace. Tak to se roušek nezbavíme už nikdy.

Osobně se domnívám, že v otázce vakcinace a zejména povinné vakcinace, bez níž nelze vykonávat určitý typ práce (zdravotnictví, sociální služby pro seniory), jen ta „moje“ Trikolóra proti tomuto „řešení“ protestuje společně s SPD. Jinak se vytváří podobně jako v jiných evropských státech postupný tlak na neočkované pomocí diskriminace a karantén formou testování. Motivem povinné vakcinace může být i skutečnost, že s nízkým zájmem o vakcinaci roste počet vakcín, které je nutné zlikvidovat kvůli expiraci. Přitom řešení je naprosto jednoduché – nyní, pokud jsou vakcíny dostupné, a každý má možnost nechat se očkovat, je jediným správným řešením respektovat vůli lidí. Každý je totiž primárně odpovědný za své zdraví sám a pokud se očkovat nechce, musí to být respektováno.

Navíc, i u nás už zaznívají hlasy, které o covidové infekci hovoří jako o tom, co zde bude s námi natrvalo, promění se v klasické chřipkové onemocnění a podobně jako v případě chřipky bude proti němu existovat každoročně vakcína podle aktuální mutace viru. Podobně se již několik let nechávám očkovat proti chřipce každoročně na podzim. Nejdále zatím došli v tomto směru v EU v Dánsku, kde označili covid za onemocnění, které už neohrožuje zdraví společnosti a všechny restrikce zrušili. Od té doby se situace v Dánsku nijak nezměnila a je zcela obdobná situaci u nás. U nás místo akceptace skutečnosti stále s virem „bojujeme“ a utrácíme miliony. Už se připravuje „kontrolní“ testování dětí ve školách v říjnu a v listopadu – při ceně antigenního testu asi 20 Kč se bude opět jednat o desítky milionů korun. A přitom i mezi malými dětmi existují vzácné typy chorob, které lze léčit, ale pojišťovna léčbu neproplácí a pořádáme sbírky. To přeci nedává žádný smysl.

Vraťme se ale k Trikolóře. Je to zřejmě poslední mohykán české pravice. ODS se díky Fialovi proměnila ve směsici eurohujerské TOP 09 reprezentované Markétou Pekarovou Adamovou a lidoveckým „konzervatismem“ Mariána Jurečky. Koalice PIRSTAN je stejně eurohujerská a navíc okořeněná systémem „starostů“, kteří mezi sebou nepustí nikoho jiného než zasloužilé funkcionáře obecní samosprávy. To s autentickou pravicí nemá už vůbec nic společného. Vůbec se proto nedivím těm, co budou volit opět „menší zlo“. Eurohujery i já osobně ve vládě nechci a volit nemohu a nebudu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 140 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,46 out of 5)
Loading...
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)